Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Egy felnőtt ember 1 nap...

Egy felnőtt ember 1 nap hányszor ürít vizeletet?

Figyelt kérdés
Gondolok itt olyan emberre aki nem sportol és nem végez olyan fizikai munkát ami megkövetelné a plusz folyadékbevitelt.

2013. jún. 18. 11:07
 1/5 anonim ***** válasza:
én kb 10x a 24 óra alatt.
2013. jún. 18. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nekem voltak urológiai problémáim és voltam sokszor orvosnál, az orvosom mindig azt mondja, hogy felnőtt férfinél napi 4-5 vizelés a normális. Napi hét már nem az. Gondolom az átlagra vonatkozóan értette.
2013. jún. 18. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
67%
Nem mindegy,h férfi vagy nő az illető,és függ a bevitt folyadék mennyiségétől is.
2013. jún. 18. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
3-4x
2013. jún. 19. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Egészséges felnőtt ember vizelési ingeret kb.120 ml-nél kezd el érezni és 200 ml az a maximum,amit még sürgető vizelési inger nélkül kibírunk. Férfiaknál valóban nagyobb, a teljes kapacitás átlagosan fél liter. Nőknél,már csak az anatómiai viszonyok miatt is kevesebb. Vizelni általában 200-400 ml-enként szoktunk.A napi össz. vizeletmennyiség

optimális esetben durván 1000 és 2000 ml között van.Ebből ki lehet számolni,h hányszor ürítünk (kb.)naponta.

2013. jún. 19. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!