Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az alábbi tünetek alapján...

Az alábbi tünetek alapján Asperger-szindrómás lehetek?

Figyelt kérdés

- sokszor van, hogy tudom egy kérdésre a választ (pl. iskolában), de nem merem mondani. ilyenkor rázom a kezem, valami apró mozgást végzek. ugyanez van akkor, ha ideges vagyok.

- nem szeretek egyedül lenni, félek bárhol egyedül lenni, kell valaki, akivel valamilyen formában kommunikálok. ha nincs senki, inkább "éhen pusztulok"

- szinte soha nem tanulok semmire sem, mégis kiválóak az eredményeim

- ami nem tud lekötni, ami nem érdekel, arra képtelen vagyok odafigyelni, még ha próbálok koncentrálni, akkor sem

- kerülöm az embereket, állandóan azt figyelem, hogy vajon ki közeledik éppen

- kerülöm a szemkontaktust, sokszor a hozzám közelállókkal is

- olyan zenéket írok percek alatt, ami komoly, hivatásos zeneszerzőknek akár napokig is eltart, ráadásul mindezt úgy, hogy nem is gondolkodok a hangokon

- ha bármi változás következik be a napi programomba vagy bármi eltervezett dologba, ingerült leszek, feszültté válok

- kevés barátom van, keveset beszélek

- a véleményemet, gondolataimat a zenével fejezem ki, de lehet, hogy éppen olyanom van, hogy szinte kisregényt írok

- ronda a kézírásom, lassan tanultam meg beszélni is(kb 5 éves koromban)

- szinte mindenre érzékeny vagyok (fény, hang, érintés), ehhez társul az, hogy nagyon jól látok és hallok

- szinte mindent megjegyzek elsőre, és sok évre visszamenőleg tudok emlékezni szinte bármire, akár random karakter és számsorokra, amiknek alapvetően értelmük sincsen

- egy képből vagy szövegből mindig kiragadok valami apró részletet és az foglalkoztat, nem az egész, nem a lényeg

- nagyon ritkán hazudok, akkor is csak olyan helyzetekben, ha nagyon muszáj, egyébként kényszerűen őszinte vagyok

- nem sminkelem magam, laza és egyszerű ruhákat hordok, nem követem a divatot

- felzaklat és ingerültté tesz az igazságtalanság (főleg ha velem teszik)



2013. júl. 2. 19:37
 1/5 anonim ***** válasza:
29%
Nem.
2013. júl. 2. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Lehet, de ezt itt neked senki sem fogja tudni megállapítani... Hány éves vagy? Egyébként légyszi linkeld már be ide az egyik szerzeményed, kíváncsi vagyok rá! :)
2013. júl. 2. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem tudom. Azon godolkodom, hogy egy Aspergeres tudja magát diagnosztizálni?
2013. júl. 2. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
26%

Ennyiből gyanakodni simán lehet. De még gyanakodni is csak akkor éri meg, ha valamiben hátrányt szenvedsz.

Ha viszont így van, nagyon érdemes megkeresni egy hozzáértő szakembert, intézményt (Autizmus Alapítvány, Vadaskert).

2013. júl. 3. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Nem tudom mi az igaz és mi nem ebből, de hasonló ember hasonlót vonz, koliba még 8 éve egy gyerekkel megismerkedtem, azt se tudtam hogy ki az, de aztán elárulta, hogy autista.

-én pld nagyon antiszociális vagyok, beszélni meg pont hogy nagyon korán tanultam meg, 2 évesen folyékonyan beszéltem.

-általánosba az átlagom 3.3 körül lehetett gimibe meg 2.5 volt, műszaki technikumba meg 4. fölött voltam mind végig.

Sok minden amúgy igaz rám a felsoroltakból.

Nem tudom egyébként sok lánnyal próbáltam ismerkedni de nagyon sokan el is hajtottak minden apró dolog miatt, lehet velem van a baj :) am volt baránőm, volt aki azt mondta, hogy azért vagyok neki szimpatikus mert más vagyok mint a többi, de azt már meg nem tudja mondani, hogy mi az a másság. Amúgy nem tudom hol lehetne ilyen tesztet megcsinálni... érdekelne!

2016. máj. 29. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!