Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mikor beszélünk ´durva aranyér...

Mikor beszélünk ´durva aranyérről´?

Figyelt kérdés
sokat olvastam itt is és máshol is az aranyérről. Sokszor hallottam arról, hogy valakinek durva aranyere van. De mit is jelent ez? Ugye ez nem olyan dolog amit szívesen megbeszélünk másokkal, ha meg van egy két olyan emberke akivel meglehet és próbálom előadni hogy nekem mi a problémám, tuti az a válasz, hogy neki nagyobb az aranyere. Csak úgy érdekelne hogy ha akkora mint a mutatóujjam fele, az nagynak számít? Mert iszonyatosan fáj és szeretném tudni, hogy lesz e még rosszabb. :( 2 éve van de eddig 3 havonta jött ki egy borsószemnyi és kenőccsel még aznap visszahúzódott. Most viszony 4 napja kínoz, nem tudok menni, ülni, wcre már nem is vetemedek menni..:( nem segít az ülőfürdő, az eddig bevált kenőcs, semmi...:( mikor érdemes ezzel orvoshoz fordulni, vagy kell e egyáltalán? Lehet hogy ennek így kell lennie, csak eddig mindig jól megúsztam. Mi a véleményetek? Köszi előre is a (remélhetőleg) komoly válaszokat.

2013. szept. 19. 21:35
 1/5 anonim ***** válasza:
Igen, ez már nagynak számít. Menj el dokihoz, Ő tud segíteni, ha műteni kell vagy ha gyűrűzni. Nem kell így lennie. Sokaknak van, de... van akinek vérzik, van akinek nem. Van akinek külső (mint Neked) van akinek belső (tehát nem jön ki) Van akinek minden nagy wc után kijön van akinek ritkán, ritkábban. Az hogy ennyi ideje nem megy vissza, mindenképpen rossz. Arra próbálj figyelni, hogy wc után ha lehet mosakodj meg és ülj vagy feküdj le 1-2 órára hogy könnyebben visszahúzódjon. Proktológiára kell egyébként menni, nem kell beutaló. Hirtelen ennyi jutott eszembe. Patikában kaphatsz másfajta krémet is, hátha segít :(
2013. szept. 19. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ja meg arra figyelj hogy hideg kőre, betonra, semmire ne ülj le! Már most se.
2013. szept. 19. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia! Pontosan ezzel küszködök én is most, hétfőn nekem is hatalmas és nagyon fájdalmas aranyerem jött ki, bementem vele a készültségre, nem lehetett vele együttélni - ülni, felállni, járni - ahogy te is írod. Amúgy a székletürítés nem fáj/t!

Okos dolog elmenni a sebészetre, valószínűleg Detralex tablettát fog neked felírni, amúgy nem vényköteles, de nagyon drága legalább, flavonoidokat tartalmaz, ami érvédő, naponta szedheted hatosával, én is ezt teszem. Harmadik napra már 50x elviselhetőbb a fájdalom, és 1/3-ára ment össze az aranyerem...

Tegnap írtad ki a kérdést, voltál ma már dokinál?


19/L

2013. szept. 20. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Utólsó kommentelő- Nem voltam dokinál. Angliában élek és itt kicsit másképp mennek a dolgok. Bementem az itteni ún. ügyeletre, aztán 3 óra várakozás után hazamentem, mert a babysitter már így is túlórázott. :)Telefonon kaptam időpontot, 7 nap múlva mehetek dokihoz. Közben elég csúnyán elkezdett vérezni is, de mintha már nem feszülne annyira és kicsit visszahúzódott. De a falat kapartam a fájdalomtól. Nem rég vettem egy jó forrófürdőt, az sokat segített, de csak addig míg újra mozgolódni nem kezdtem a lakásba. A konyha az első szinten, a hálónk a 2.on, a lépcsőn kb. negyed óráig kúsztam fel. érdekes lex így ez a 7 nap. Bízok benne, hogy addigra el is múlik. Azt nagyon értékelném. :D
2013. szept. 20. 23:45
 5/5 anonim ***** válasza:

Jesszusom, de hát ez szörnyű! De közöld valahogy velük, hogy nagyon súlyos az állapotod (oké, nem haldokolsz, de akkor is), és nem tudod a mindennapi tevékenységeidet elvégezni a fájdalomtól... Mi az, hogy 7 nap?!


Flavonoid tartalmú gyógyszert keress valami patikában, esetleg nyomtasd ki az itthoni Detralex összetevőit, és kérj olyat... Érvédő, vénaösszehúzó, hajszélerősítő, kéne, hogy segítsen. Meg mellé valami aranyérkrém is, ebből biztos kint is kismillió van, szóval amit ők ajánlanak.


Forró fürdőt neeeee! Hogy jutott eszedbe? Csak kitágítja az ereket. Épp, hogy jegelni kell! Meg hideg vízzel mosni! Nem tudom, írtam-e, törölni ne töröld, vizes törlővel sem, mindig zuhanyozz WC után, és tartsd nagyon tisztán és szárazon... Szegénykém... :S


Én is szenvedek még mindig az enyémmel, de én már ott tartok, hogy néha egy-egy percre már el tudok róla feledkezni...


I feel your pain...

2013. szept. 21. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!