Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Más is megfigyelte már, hogy...

Más is megfigyelte már, hogy az emberek nagy többsége nem azért lesznek alkoholisták, mert olyan kedvük van, hanem mert áll mögötte valami?

Figyelt kérdés

Sokáig az élt bennem, h persze alkoholista, mert nem tudta buliban mennyi az elég aztán rákapott vagy mint nekem volt, h magánéleti problémáim voltak aztán csak úgy tudtam aludni, ha jól bepiáztam.

Mostanában viszont sok olyan dolgot tudok meg idősebb családtagoktól, h xy ezért, zx meg azért lett az, mert hát kiderült, h nem a saját gyereke az, akit annak hitt vagy, mert elvetélt.

Csak ugye ezt senki nem hirdeti magáról aztán a kívülálló mit lát?

H mert ez is neki állt inni.

Tipikus példa legjobb barátom apja, aki állandóan piázott, nem is bírtam soha, mert egy igazi se*gfejnek tartottam ezért, nem értettem miért kell innia mikor mindenük rendben van.

Aztán vagy két éve tudtam meg anyámtól, h hát azért állt neki vedelni, mert épp ez az, h dolgozott, figyelt a gyerekekre meg minden, a felesége meg úgy hálálta meg, hogy állandóan félrekefélt, csak úgy soha nem sikerült lebuktatnia.

Aztán ez végül úgy betette nála a kaput, h elkezdett inni.

Közben meg mindenki mindenféle tr*gernek gondolta, ami csak fokozta a problémát.



2013. jan. 3. 12:08
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
100%
Sok embernek van kisebb-nagyobb problémája. Az alkohol valójában csak tetézi a gondokat.
2013. jan. 3. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
100%

Igen van benne valami, de azt még nem jelenti, hogy az alkoholba kell folytani a bánatunkat.

Akkor én is lehetnék alkoholista, mert sok minden van,ami nagyon bánt.

2013. jan. 3. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
100%
Az alkohol ,olyant mint egy depressziósnak a gyógyszer. de ehhez nem kell túl sok ész hogy valaki rájöjjön.
2013. jan. 3. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 bumbi02 ***** válasza:
66%

Érdekes hogy sok ember képes pia nélkül is átvészelni a tragédiákat. Ez csak egy jó ürügy arra, hogy az ember meg se próbáljon megállni az ivással. Nem így kell megoldani a problémákat. Tehát áll mögötte valami mindig, de az nem maga a probléma, hanem a gyengeség, hogy nem tudja az ember kezelni.


Édesanyám se alkoholista, pedig váltak a szüleim, mert apám másba szeretett. Édesanyám se alkoholista, pedig mikor a fia születésnapjára készült, reggel kapta a telefont, hogy meghalt az anyja. Apám se alkoholista, pedig a szülei kisemmizték, csak pénzforrásnak tekintették éveken át. És még sorolhatnám.

2013. jan. 3. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:

Valami áll mögötte, ez biztos.

Az én családomban, anyai ágon szinte minden férfi iszik.

Ez egyrészt hajlam kérdése, de azért az anyukájuk is besegített!

Olyan szekálós anyákat, mint anyám családja, még nem láttatok.

Hisztis, szekálós, idegbeteg nők, ott a minta, hogy pl. "na, a Pista is iszik, én is felhajtok egy pohárral".

Aztán anyuka már ezen cirkuszol, és így tovább...


Aki kibírja anyám családját, az egy hős, de ilyen nincs, vagy meghal, vagy iszik, vagy válik.


Apám is elvált anyámtól, és nem is csodálom!

2013. jan. 3. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 A kérdező kommentje:

Ez rendben van, de nem mindenki elég erős vagy szimplán az is elég, ha másképp éljük meg a problémákat.

Van aki totál kibukik minden, kis- nagy dolgon, mert olyan az idegrendszere, de van ereje, hogy ne igyon.

Meg van, aki jól bírja a gyűrődést, de ha nagy a baj, akkor beiszik.

2013. jan. 3. 12:18
 7/29 anonim ***** válasza:
100%
Szinte minden alkoholistánál találsz lelki okokat, amivel meg lehet magyarázni, miért is kezdtek el inni anno. Más kérdés, hogy szerintem ez jellemgyengeség: ahelyett, hogy szembenézne a problémákkal, a piába menekül. Ami ugye újabb problémákat generál: családi viszályok, munkahelyi problémák stb. Az a baj, hogy az ilyen emberek túl zárkózottak ahhoz, hogy kibeszéljék magukból a problémáikat, helyette inkább a csendes társat, az alkoholt választják.Szomorú.
2013. jan. 3. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj szerintem ezzel a hozzá állással MINDEN ember alkesz lehetne talán a népesség 1%-a az akinek minden rendben van az életével .Jó kifogás az a nekem gondjaim vannak fojtsuk italba a bánatunkat.

És nem kívülállóként mondom ezt mert faterom piált rendesen, 46-éves koráig bírta a szervezete.

Persze jóval előtte elváltak a szüleim.

Basszus gyerekként 6 évesen tudtam,hogy nem szabad inni ,éreztem,hogy rossz vége lesz.

Pedig tehetséges kertész,amatőr festő,szobrász stb volt .

Ugyanakkor belemehetnénk abba ,hogy ez egy betegség vagy hajlam és fontos szerepe van a felismerésnek az okok kiderítésének .De akkor is legtöbb szerepe az egyénnek van.(szerintem)

2013. jan. 3. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
érdekes, nekem is volt/van sok problémám, mégsem iszom ... az alkohol az alkoholistának nem OK, hanem INDOK ... és a kettő nagyon nem ugyanaz
2013. jan. 3. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:

Én mindig tudtam, hogy valami gáz miatt isznak.


De azt nem hiszem, hogy az erős, aki nem iszik. Magamat nem tartom erősnek, mégsem iszom, pedig meg tudnám magyarázni, ha alkesz lennék.

2013. jan. 3. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!