Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Apám alkoholista, mit tehetünk?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Apám alkoholista, mit tehetünk?

Figyelt kérdés

Már nagyon rég iszik. Amikor részeg, akkor minden irritálja, és terrorban tart minket. Nem ritka, hogy veszekedés közben fizikai bántalmazás alá veti édesanyámat. A legutóbbi esetben, nagyon durván bántotta, és elmenekültünk (publikus helyre). Pár óra múlva, lehetőségek híján, haza kellett mennünk. Másnap térden csúszva jött (mint mindig...) hogy bocsássunk meg. Életében először tartott egy 1 hónapos szünetet, aztán folytatódott. Sajnos nincs ahova mennünk, édesanyám szülei elhunytak. Milyen lehetőségeink vannak?

15/F



2012. júl. 11. 19:42
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Nem tudom eldönteni, hogy szociopata vagy, vagy inkább "troll". Mindegy is, mivel a kettő szinte ugyan az. Gyógyulást kívánok... Többiek ne is próbálkozzanak, felnőttektől várok választ, nem azoktól, akik még a fákon ugrálnak.
2012. júl. 11. 20:10
 2/12 anonim ***** válasza:
Ilyen bűnbocsánatos pillanatában kellene megkérni őt, hogy menjen alkohol elvonóra.
2012. júl. 11. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
88%

1-eske troll volt bár ez sértő a trollokra nézve :-)

De nyilván csak poénkodott, a rovásodra.


Ha józan, nem tudtok erről apáddal beszélni?

Mit lehet tenni? Max eldugni az italt (ha otthon iszik), és amikor részeg, kikerülni.

Ha pedig bántalmaz,a rendőrséget hívni. Lehet, hogy egy -két intézkedés után elgondolkodik.

Bár, mint írod, régóta iszik, miért nem tudtátok megállítani? Nem hallgat rátok?

Nem megengedhető, hogy verekedjen, jól tettétek, hogy elmentetek. Édesapád családjához nem tudtok fordulni?

2012. júl. 11. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Számomra nagyon szörnyű az ilyen helyzet és ismeretlenül nagyon nehéz értelmes, helytálló tanácsot adni. Én is családanya vagyok, mint a te anyukád. Én biztosan nem tűrtem volna és ha nehezen is, de fogtam volna a gyerekeimet és ott hagyom. De nem adhatok ilyen tanácsot annak, akinek nem ismerem az anyagi helyzetét, nem tudom, van-e munkahelye, biztos megélhetése, el tudja-e tartani a gyermekét az az átmeneti időszak alatt, amíg egy válóper és vagyonmegosztás lezajlik. Nézz körül a családban, rokonságban, van-e remény arra, hogy valaki átmenetileg segít nektek. Nem vagyok a válás híve, mi már több mint 40 éves házasok vagyunk a férjemmel, de ha anyukád nem tud lépni, a saját életét is tönkre teszi. Abban ne reménykedjetek, hogy apukád meg fog változni. Az alkoholistákra ez nem jellemző. Ha elmennek egy elvonóra, egy idő után újra kezdik az ivást.

Ne haragudj, nem akartalak elkeseríteni, csak az őszinte véleményemet, a tapasztalataimat próbáltam megfogalmazni.

Vigyázz anyukádra, nagyon nehéz helyzetben van. Szüksége van a segítségedre.

2012. júl. 11. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

20 év után anya válni szeretne, és erről beszélt az apám családjával is, bár ők nem mernek beleavatkozni mert félnek tőle. Nem menne elvonóra egy olyan ember, aki még dokihoz sem jár.



--


Már számtalanszor beszéltünk, sőt, én sem szóltam hozzá pár napig, de semmit sem ér! Ma 4 liter sört ivott meg, pedig így is rosszak az anyagijaink, és kötözködik, keresi a vitát. Nem lehet kikerülni, és ha eldugjuk, max. elküld engem a boltba piáért, vagy elmegy a kocsmába, ami még rosszabb... Ha józanon "elkapom", akkor majd megpróbálok vele elbeszélgetni, de már előre tudom, hogy nem sokat ér. Ebből szerintem válás lesz.

2012. júl. 11. 20:26
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen hatodik! Sajnos nincs biztos megélhetőség, de talán valahogy összejönne a pénz. Én is szívesen elmennék dolgozni, csak szabaduljak ettől az "embertől"! Kíváncsi voltam létezik-e valamilyen segély az ilyen helyzetben lévő szülők részére, esetleg valami ötlet, tapasztaltabbaktól :(
2012. júl. 11. 20:29
 7/12 anonim ***** válasza:

Azzal, hogy apukád alkoholista, sajnos nem sok mindent lehet kezdeni. Ahhoz, hogy bármi változás zörténjen, azt neki, és EGYEDÜL NEKI kell akarnia. Itt nem ér semmit a szép szó, a fenyegetés, a könyörgés . . . Ha ő nem akarja, nem lesz változás.

Az én apám is alkoholista, bár a "jobbik" fajtából. Sosem kötözködött otthon, sosem bántott minket. De változni sem volt hajlandó soha. 6 éve, 19 év házasság után váltak el a szüleim. Ez a 6 év, az elmúlt 19hez képest maga a mennyország.

És bármilyen hihetetlen, most, hogy nincs olyan személy a háztartásban, aki iszik és dohányzik, anyagilag sokkal jobban ki lehet jönni.

Szóval minél hamarabb találtok valami megoldást arra, hogy eljöjjetek onnan, annál jobb lesz.

Ez az én tapasztalatom.

2012. júl. 11. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
6-os vagyok. Önkormányzatnál érdeklődjetek, milyen lehetőségek vannak. Csak az a baj, hogy az önkormányzatoktól az állam annyi forrást elvont, hogy már a korábban megítélt segélyeket is próbálják csökkenteni. De azért kérdezzetek rá anyukáddal, hátha lesz valami épkézláb, emberi javaslatuk.
2012. júl. 11. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Neki kell eldöntetni, hogy akkor most befekszik a kórházba, ti nem csinálhattok semmit.

Max. annyit tehettek, hogy amikor nagyon durván kiakad, kihívjátok a mentőket, mert akkor beviszik a pszichiátriára, de sajnos ott is csak pár napig tarthatják akarata ellenére bent, de egy próbát megér, hátha eszmélne tőle.

2012. júl. 11. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
0%

én a helyedben nekimentem volna egy gerendára és addig vertem volna amíg józan nem lesz és ordítozni vele hogy mit képzel magáról...és aztán elmondani neki a tény állást és a piát mindig amikor csak lehet eldugni meg ha mondja hogy vegyél akkor ne vegyél...ha meg le megy a kocsmába akkor legalább mire hazajön aránylag lenyugszik...vagy haza se megy...

14/f

2012. júl. 12. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!