Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nem tudom élni az életem,...

Nem tudom élni az életem, súlyos betegségben szenvedek?

Figyelt kérdés
15 éves lány vagyok, de olyan problémákkal küzdök már évek óta, amik tönkreteszik az egész életem..Valószínűleg lelki okai vannak, mert a kiskorom nem volt fényes..Rémisztő belegondolni, de én idáig azt hittem üldözési mániám van, viszont most jobban utánanéztem ennek..Találtam egy cikket a Skizofréniáról: [link] Minden egyes szó igaz rám, mintha csak engem jellemeztek volna benne, és már évek óta tart, kezdem úgy érezni, hogy megőrülök ettől az egésztől! Szüleim nem tudnak róla, nem merek szólni nekik, mi van ha tényleg Skizofrén vagyok? Attól tartok nem hinnének nekem, nem tudom leírni miért, csak egyszerűen így érzem..Nagyon súlyosan igaz rám minden tünete, mit tegyek? Kérlek segítsetek, kétségbe vagyok esve, és úgy érzem hogy tönkre fogok teljesen menni előbb utóbb !!
2011. jún. 30. 00:52
 1/8 anonim ***** válasza:
ha a szüleidnek nem mersz róla szólni és nem kerestek fel azonnal szakembert, akkor ne várj segítséget egy weblaptól tele csupa - nagy többségében agyament - idegennel (mint amilyen én is vagyok)
2011. jún. 30. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Beszélj erről a szüleidnek és keressetek fel egy szakorvost.
2011. jún. 30. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Szólj szüleidnek, aztán menj szakemberhez, hogy megnyugodjál. Habár ha évek óta ilyen súlyos betegséged lenne, azt nem hinném, hogy el tudnád titkolni..
2011. jún. 30. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Le tudnád írni, pontosan mely tünetek igazak rád, és hogy nyilvánulnak meg nálad?


Rám pl. a negatív tünetek közül mind igaz, a pozitívak közül csak egy, egy pedig félig, pszichotikus epizódom nem volt, és egész más a diagnózisom, nem szkizofrénia.

2011. jún. 30. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%
Menj el az EZO-tévébe jósnak!!!
2011. jún. 30. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ha szeretnéd élni az életed, minnél elöbb mondd el a szüleidnek és keressetek fel szakembert. Ha tényleg ez a betegséged, nagyon fontos a megfelelő időben kezdett gyógyszeres kezelés. Ha nem ez a betegséged, akkor sem árt ha megvizsgál egy orvos.
2011. jún. 30. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Rendben, megpróbálok beszélni velük erről.14:12-esnek: Amúgy majdnem, hogy az egész igaz rám ! Az érzékelési csalódások, a paranoia, hogy üldöznek, hogy valaki meg akar ölni... (Erről régebben rengeteg rémálmom volt) az érzelemszegénység, az elzárkózás, sajnos még az apátia is, a beteges óvatosság, minden szinte ! A Pozitív és a Negatív tünetei is vallanak rám. Ráadásul történt nemrégen velem valami, ami most felerősített bennem egy-két ilyen tünetet, ha nevezhetem így..Éjjel nappal a szobámban kuksolok, félek az emberektől, mindenkitől, leginkább egy idegentől, vagy akit az utcán látok. Tartózkodó vagyok, visszahúzódó, egész nap a gép előtt ülök, vagy bármi más, félek kimozdulni a házból..Minden féle veszélyes dolgon jár az eszem, meg, hogy mi lenne ha ez lenne vagy az..Mindenről a legrosszabb dolgok jutnak eszembe ami megtörténhet velem. Kisebb koromban előfordult velem, hogy előre láttam egy-két jelenetet az életemből. Apró, jelentéktelen jelenetek, de engem nagyon megrázott ez a dolog..Az utcán folyton azon rágódom, biztos követnek, és folyton hátra nézek, de nincs mögöttem senki. Ha mégis van, akkor gyorsítok, szinte futólépésben megyek..A gondolkodás sem mindig megy, nem tudok koncentrálni mert elvonja mindenféle a figyelmemet..Sokáig hallottam és éreztem olyan dolgokat amiket más nem, és ez megint csak kiborított. Olyan az életem, mintha periódusokban jönnének elő a tünetek !! Mostanában inkább a félelem, a paranoia, hogy követnek, hogy meg akarnak ölni! Régebben a furcsa hangok, érzéki csalódások, azelőtt meg ezek az előre látott dolgok..Folyton jönnek, és csak jönnek, de nem tudok mit csinálni velük, mindig van valami problémám !12:30-asnak : Az én kapcsolatom teljesen más a szüleimmel, nem tudnak rólam semmit. félreértés ne essék, szeretjük egymást, de én soha nem beszélek nekik semmi ilyenről, sőt, ha valami bánt akkor is inkább letagadom, mint, hogy elmondjam..
2011. jún. 30. 23:35
 8/8 anonim válasza:
szia. tapasztalatból tudom, mivel az egyik ismerősöm skizofrén, hogy nekik nincs "betegségtudatuk ". tehát ők az összes tünetüket normálisnak látják, nem fogják, föl, hogy sajna betegek:(
2011. júl. 18. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!