Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Lehetséges hogy a vesém...

Lehetséges hogy a vesém görcsöl? (kép lent)

Figyelt kérdés

Ott görcsöl enyhén ahol a képen mutatva van, csak nekem mind a két oldalt. [link]

Reggel kezdődnek a görcsök és ott hátul két oldalt valamint a hasam is görcsöl, és még a combba is kisugárzik. Voltam házi orvosnál a vizeletem negatív, elküldött vérvételre ott is minden rendben, szerinte nincs vesekövem, egyszóval nem tudja mi lehet bajom. Nődokinál voltam ott is minden rendebe. Hasi uhra kell mennem, de 1 hónap múlva lesz csak időpont...addig meg nem érdekli az orvosokat mi lesz veled.... Szerintetek ez vese lesz? vagy valami gyomor baj? étvágyam van, hányingerem nincs, csak állandó szélgörcsök, ma reggel legfőképp csak két oldalt hátul. Nem elviselhetetlen, de azért hosszú távon elég kellemetlen, főleg hogy így járok dolgozni...


2013. okt. 17. 10:19
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Az lemaradt hogy a derekam is fáj, terhes nem vagyok. 25/N
2013. okt. 17. 10:20
 2/12 anonim ***** válasza:
24%

Nem kell végigolvasnom a kérdést ahhoz, hogy tudjam, hogy a válasz nem. A vesefájdalom a hátba sugárzik, tehát fölfele, nem lefele és egyébként is feljebb vannak a vesék, mint a képen.

Én inkább tippelnék valami gerinc problémára vagy amelletti izomgörcsre, hiszen a jelzett helytől már lefelé futnak az idegek, így onnantól ott bármi fájhat.

2013. okt. 17. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
55%

A gyomor, mint ok kizárt, az hátul nem fáj.


Lehet vese, de ha minden értéked normális volt, akkor valószínütlen.


Lehet viszont, hogy valamiféle izomfeszülés (pl. rosszul ülsz vagy fekszel), esetleg megeröltetés, pl. nehéz dolgok emelgetése. Nem írtad, hogy mit dolgozol, lehet, hogy ott van valami, ami miatt ez van.


De a szélgörcsök miatt van még egy tippem: nem lehet, hogy az emészesed nincs rendben? Mert vannak, akiknek a szorulás okoz ilyen jellegü, elég erös fájdalmakat.

Ha nincs naponta székleted, akkor lehet, hogy az okozza.

2013. okt. 17. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Akkor azt mondod nem? a hasam is görcsöl szélgörcs szerűen és gyakran kell nagy wc-znem. Érzem hogy bennem van a görcs és nem jön ki....nem tudok mire gondolni, de van egy olyan érzésem hogy a hasi uh-n sem fog semmi látszani. gondoltam hogy a petefészkem mert ha jól tudom az is ott két oldalt fáj, de a nődoki azt mondta semmi bajom....
2013. okt. 17. 10:31
 5/12 A kérdező kommentje:
Nincs székrekedésem, normál állagú jön belőlem így korán reggelre, pedig még alig ettem. Ez már több mint egy hónapja tart, vannak napok amikor nem érzem és van amikor jobban fáj. Ülő munkát végzek, nem hiszem amiatt lenne.
2013. okt. 17. 10:34
 6/12 anonim ***** válasza:
62%
Egy kérdés: Mennyi folyadékot iszol egy nap?
2013. okt. 17. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
45%
Kedves 2,! Igen nagy hülyeséget írtál! A vesegörcs az oldalak mentén az alhasba és a nemi szervekbe sugárzik. Kedves kérdező, a vese feljebb a bordák "tövénél", található,nem ott ahol a kép mutatja,ráadásul,ha a labor rendben van tényleg nem vese eredetű. Gyomorbaj elöl,illetve elöl-bal oldalon okoz fájdalmakat. Szerintem legesélyesebb egy gerinc eredetű fájdalom.
2013. okt. 17. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

sajnos elég kevés folyadékot iszok, de próbálok többet.

Nekem ott két oldalt görcsöl és most hogy belegondolok kicsit hasonló mint mikor peteéréskor fáj...de az meg hétfőn volt, szóval nem hiszem hogy rá 4 napra fájjon. Nem elviselhetetlen de görcsöl a hasam és ott mind két oldalt ahol a képen is...derekam is fáj...

2013. okt. 17. 10:49
 9/12 anonim ***** válasza:
60%

"sajnos elég kevés folyadékot iszok, de próbálok többet."


Akkor első körben növeld a víz adagodat napi 2 literre. Ez a minimum. Lehet akár valami ízesített dolog is, ha a sima ásványvizet nem szereted.


Lehet pl. vesehomok, pangó vizelet miatti fertőzés, stb. Érdemes lenne gyógyszertárban venned Rowatinexet, és bekapkodni napi 3x1-et legalább hétig. (Recept nélkül kapható, vese- és hugyuti tisztító, baciölő, vesekő megelőző, stb.)

2013. okt. 17. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

"legalább hétig" == legalább egy hétig.

:)

2013. okt. 17. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!