Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Epilepsziások! Akiknek nem a...

Ravel kérdése:

Epilepsziások! Akiknek nem a 'tényleges roham' a fő bajuk, hogy viselik az egyéb tüneteket? /többi lent/

Figyelt kérdés

Gondolok itt a migrénre, fényérzékenységre és arra a kába állapotra, lassabb reakcióidőre.

7 évig szedtem convulexet. Egy rohamom volt, (ezután kaptam a gyógyszert), ezt leszámítva még egy ájulásom (rángás nem volt, de nem emlékeztem, hogy mi történt velem szóval nem sima ájulás). Egy éve az orvos leszedett a gyógyszerről. Utána kb egy hónapra volt egyik napról a másikra 15 fokos hőmérséklet különbség ekkor nagyon erős migrénem lett (korábban még nem volt). Aztán 7 hónapig semmi bajom nem volt. Két hónapja megint elkapott a migrén, azóta különösen érzékeny vagyok a fényre, azóta rossz a közérzetem sokszor fáj a fejem és olyan tompának érzem a fejem és néha a jobb oldalamat is (végtagok), de mozgatni tudok mindent rendesen.

Kérdéseim:

- Akiknél szintén leállították a gyógyszert tapasztalt-e hasonlót? Ha igen volt-e rá valami megoldás vagy visszaállították az eredeti gyógyszerét?

- Megoldás lehet-e a gyógyszer visszaállítása, ha ájulással&rángással járó rohamaim nincsenek 'csak' a fent felsoroltak? /ezt minden epilepsziástól kérdezném, ti hogy gondoljátok?/

- A migrén mindenképpen kötődik az epilepsziához? Egyáltalán lehet-e arról beszélni, hogy egy volt epilepsziásnál/epilepsziásnál valami betegséget ami az agyhoz kapcsolódik külön kezeljenek, vagy itt már minden összefügg?

Epilepsziások véleményét várom, és kérlek 'az orvost kéne megkérdezni' válaszoktól kíméljetek mert épp folyamatban van az orvosváltásom. Tudom, hogy szakemberrel kéne megbeszélni ezeket, de addig míg nem találok új orvost szeretnék pár véleményt olvasni! Előre is köszönöm aki elolvassa és válaszol.



2013. okt. 27. 17:32
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Szia. Remélem, még olvasod. 12 Éves korom óta epilepsziás vagyok. A első 2 ájulásos rohamom óta kapok gyógyszert. 20 Éves koromig Convulexet szedtem, utána Lamictalt, convulexet, lamictalt, majd végül a Levetiracetamnál kötöttem ki. Ebből a TEVA a legjobb ( bár lehet, jó a többi is, de nálam, mikor a gyógyszertárban helyettesítették állandóan valami mással, gond volt)

A Convulex annyira bevált, hogy már csökkenteni lehetett, az eredeti mennyiség /14 vagy 1/6-át szedtem. Sajnos remegni kezdtem, összecsuklottam ( bár sok volt a stressz is), így visszakaptam az eredeti dózist. A Nagyroham mellett sajnos volt sokáig remegés, kézremegés, összecsuklottam ( 1 alkalom), illetve a távolléti, mikor kihagyok. ( utoljára szünet előtt a suliban dolgozatnál kezdtem remegni, sajnos észrevettem, hogy ilyenkor kiesnek dolgok.. pl óra előtt elmagyaráztam az anyagot az osztálytársnak, de a dolgozatnál lefagytam, nem emlékeztem). El is szoktam ejteni tárgyakat. Illetve ami a legrosszabb.. Szinte állandóan fáj a fejem, és szédülök. Sokszor a hányinger gyötör tőle. :( Voltam vele ügyeleten, kaptam Sibéliumot, vissza kellett menni. Mivel kijöttek a mellékhatások, abbahagytam. VIsszamentem a saját kezelődokimhoz, aki kért labort. Kérdeztük a ct-t, de azt mondta, felesleges. Mióta a laborom jó volt, azóta nem is foglalkozik vele. :(

Most ott tartunk, hogy napközben nem tudok eldőlni ( pl. felülésnél lefeküdni, vagy a dokinál), mert azonnal nagyon erősen szédülni kezdek. Boltban nem tudok megfordulni, visszamenni a másik sorra, mert a szédüléstől az ájulás kerülget. Szinte minden nap fáj, nem nagyon használ a gyógyszer. Sajnos már engem is zavar a fény, eddig nem vettem észre. ( pl Crazy a vidámparban. bömböl a zene, villódzó fények.. élvezte, nem zavart..)

Most szinte fáj a monitor előtt ülni ( sajnos nagyon szeretek gépelni), a tv, lámpa, fordulás, minden. Koncentrálni sem tudok. Pénteken megyek vissza az orvoshoz, ha megint nem ad értelmes tanácsot, vagy vizsgál ki, elgondolkodom az orvosváltáson. Nagyon rossz így egész nap egyedül lenni egy 3 éves örökmozgóval..

Kérdéseidre pedig a válasz: Szerintem biztos, hogy az epilepszia gyógyszert kell visszaállítani, van kimondottan migrénre. A migrén és epilepszia nem tudom, mennyire függ össze, sok migrénes ember van, de nem sok epilepsziás közülük. Hogy külön, vagy együtt kezelik-e, nem tudom, nekem is sok minden fog kiderülni pénteken..

Bocs, hogy hosszú lettem :)

2014. jan. 5. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!