Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Epilepsziások! El tudnátok...

Epilepsziások! El tudnátok mondani, hogy milyen együtt élni ezzel a betegséggel? Hogy mit éreztek ha rohamotok van, vagy mire emlékeztek belőle?

Figyelt kérdés

Azért kérdezem, mert a kutyámnál secunder, vagyis agyi elváltozás miatti epilepsziát diagnosztizáltak, a gyógyszerei beállítás alatt vannak. Egyelőre gyakoriak a rohamok és nagyon nyomott a gyógyszerektől.

Most felvetette egy ismerősöm, hogy gondoljak bele milyen félelmei lehetnek, és hogy micsoda borzasztó érzés, és mennyit szenvedhet emiatt, stb. Mivel tőle nem tudom megkérdezni, hogy tényleg nagyon rossz érzéseket él-e át ilyenkor, ezért szeretném megtudni egy pár epilepsziás embertől, hogy ők miket élnek át egy-egy roham alkalmával.



2013. jún. 24. 15:03
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez most nagyon túlzóan hangzik, de én minden esetben meg voltam győződve róla, hogy most biztosan meghalok, és alig vártam, hogy veszítsem már el az eszméletemet. Rettegést éreztem előtte minden alkalommal, olyat, ami kifacsarja a mellkasomat. Rettenetes érzés, még azoknak sem kívánom, akiket teljes szívemből gyűlölök.


Mióta jó gyógyszert szedek, semmi bajom, esküszöm, az egyik legnagyobb ajándék, hogy ilyen könnyen kezelhető, és fel nem foghatom, hogyan tudnak egyesek azzal kísérletezni, hogy ó, most egy kicsit elhagyom a gyógyszert, ó most egy kicsit iszom is... Nincs az a pénz, amiért kockáztatnám, hogy megint át kelljen élni azt, amit egy-egy roham előtt kellett anno.


Szóval én nem tudom, milyen összetett érzései vannak a kutyuknak, de sajnos lehet igazság abban, amit az ismerősöd felvetett. De tudod, mit? Inkább ne legyen igaza!!!

2013. aug. 4. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Mostanra egész jól beálltunk a gyógyszerekkel, alig vannak rohamai.

Viszont ami nekem fura, hogy mindig kitörő jókedvvel jön ki egy-egy rohamból, szóval nem látok rajta semmi furát, csak nagyon örül nekem, meg bújik, de volt olyan is, hogy nagyrohamból kijött és rögtön ment is vissza rágni a flakont, amit előtte elkezdett.

2013. aug. 5. 17:29
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ez tényleg így van, nekem éjszakai rohamaim voltak, és másnap mindig rohadt energikus voltam, igaz a fejem majd szétszakadt a fájdalomtól, de mégsem bírtam megülni a hátsómon. :)
2013. aug. 5. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Ezekszerint nálad a rettegés volt az aurajelenség? És olyankor még képben voltál, tudtál kommunikálni?

Azt megkérdezhetem, hogy mit szedsz?

Nálunk most Tegretol és LEvetirocetam van, de néha ezzel is van roham (legutóbb tegnap), de ezek csak kis rohamok, tudatánál van, csak szűkült tudatállapotban és a jobb hátsó lába kezd el rángatózni, aztán viszi magával a jobb elsőt is.

Marha nehéz így ugye, hogy nem tud beszámolni arról, hogy mi van és csak a rohamok számából tudunk következtetni arra, hogy jó-e a gyógyszer.

2013. aug. 6. 20:03
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Én Lamolepet szedek, 100 mg-osat.


Ja, hát valamit még tud az ember kommunikálni, ez nekem elkeseredett kiáltozásból állt kb, de sokszor nem is emlékeztem rá, hogy mit akartam, csak hogy mindenképpen nyissák ki az ablakot, mert fogtam a tesóm kezét, hogy ne féljek annyira... Más nagyon nem rémlik, csak hogy mikor éjjel magamhoz tértem, nem tudtam, hogy mi történt, csak ha szétszakadt a fejem a fájdalomtól, meg egyéb jelek, amiket nem szeretnék annyira részletezni, ha azok megvoltak, akkor tudtam, hogy rohamom volt, de szinte semmi mást, hogy milyen nap van, egyáltalán milyen évszak, csak egy hétvégére jöttem haza a kollégiumból, vagy éppen nyári szünet van? Semmit, mindig mobilról néztem meg, hogy hány óra van, mi a dátum... Aludni se tudtam utána órákig. Másnap reggel mégis olyan voltam, mint akit kilőttek.

2013. aug. 6. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Ravel ***** válasza:
34%

Ezt most komolyan a kutyád miatt kérdezed???

Oké, ha kutyád van, nyilván szereted is, de már nem azért szerintem ez elég ízléstelen ilyet kérdezni egy epilepsziástól (még akkor is ha itt tetted fel, az ismerősödnek élőben nem - és még úgy is, h valószínű le leszek pontozva) De most komolyan! Egy epilepsziást, az egész életében befolyásol a betegsége és akkor ilyeneket kérdezni...

Arról nem is beszélve, hogy mivel idegrendszeri betegség, és olyan neurológiai betegség amire gyógymód nincs, csak kezelés - így nincs is feltérképezve teljesen mivel ahány ember annyi féle változat.

Szóval a fentiek leírtak kettőt ezen kívül még van trillió változat...

2013. okt. 3. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Ismerőstől is megkérdeztem volna, ha ismernék epilepsziást. Nem is értem, hogy ez miért ilyen megbotránkoztató, puszta érdeklődés miatt is kérdezhetném, mint ahogy azt is megkérdezhetem, hogy milyen érzés egy pánikroham, egy migrénes roham, vagy a depresszió.

Miért ne kérdezhetném meg? Akit rosszul érint, az majd nem válaszol.

Nem hinném, hogy epilepsziásnak lenni szégyen lenne, hálistennek már rég elmúltak azok az idők, amikor boszorkányüldözés volt a betegség kapcsán.

Egyébként a kutyám azóta meghalt, de neked is szép napot...

2013. okt. 4. 13:56
 8/9 jozafne válasza:

Sajnálom a kutyád. Sajnos valóban még mindig megbélyegzett állapot, így aztán sokan titkolják, mert akkor minden egyszerűbb...

Hihetetlen az embernek miket kell kibírnia egyes orvostól is. Aztán persze jobb lapozni és mosolyogva menni tovább, gyakorlással ez egyre könnyebb, de sosem lesz könnyű.

Minden jót!

2013. dec. 4. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Tényleg? Sose gondoltam volna, bár mindig megállapítom, hogy nem tudom eléggé alábecsülni a társadalmat :(

A fene a megbélyegzésbe, ahol lehet én teszek ellene.

2013. dec. 4. 22:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!