Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Végbélrepedésre ezek segíthetnek?

Végbélrepedésre ezek segíthetnek?

Figyelt kérdés
Csak néhány napja alakult ki nálam. Arra gondoltam hogy 70% gyógyszertári alkoholt tennék rá, mert azt mondták hogy az összehúzhatja a repedést, fertőtlenít és szárítja is a sebet. Ti mit ajánlanátok erre? Nagyon megvagyok ijedve :(

2013. okt. 28. 20:52
 1/2 anonim ***** válasza:

Én nem tenném a helyedben. Először is fájni fog, mert marja a sérült területet. Másodszor erre a végbél záróizom még inkább görcsbe fog rándulni és ezt a következő székletürítéskor fogod megérezni,mivel nem fog tudni ellazulni.

Én Lidocain krémet használtam legelőször. Sebész doktor ajánlotta, reggel ébredés után rögtön kenni, mire megy az ember wc-re kicsit tudjon hatni. Napközben Reparon krémmel kentem, de használtam sima Neogranormont is.

2-3 hétig is eltartott a gyógyulás.

/ Ha azóta az első alkalom / 3 éve volt, hogy berepedt/ óta érzem, hogy kezd fájni - tudom hülyén hangzik- de én Dalacin hüvelykrémmel kenem és 2-3 nap alatt múlik, azóta nem volt vérzés és nagy fájdalmam sem./

2013. okt. 28. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Tudom hogy fajni fog, de ha ez segitene akkor megerne:) Este gondoltam hasznalni mikor legkozelebb csak reggel megyek wc-re es addigra elmulik a fajdalom is. Meg gondoltam olyanokra is, higy kamillas ulofurdo vagy aloe verat tenni ra (van itthon novenyunk) meg neogranormont. Hasznalhat szerinted valamelyik?
2013. okt. 29. 10:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!