Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan segíthetnék magamon,...

Hogyan segíthetnék magamon, hogy megszüntessem a negatívat?

Figyelt kérdés
Sokszor van ilyen hangulatingadozásom,ami össze-vissza előjön.Néha órák kellenek,néha napok,néha hetekig uralkodik egy-egy állapot.Vannak napok amikor jó kedvem van,és sokat nevetek,szeretem a társaságot.De vannak ezek a bizarr napok,mikor úgy érzem teljesen összeomlok,és semmirekellő vagyok.És bármelyik pillanatban elbőgöm magam.Ilyenkor többször jut eszembe mások halála,félek elveszíteni családtagokat,barátokat...Szeretnék minél jobb kapcsolatot ápolni a szeretteimmel,de amikor szembesülnöm kell velük,nem megy.Ugyanolyan kedvetlen vagyok,és olykor flegma.Mindenki próbál nekem jót tenni,én pedig nem mutatom feléjük az érzelmeimet.Szeretném ha tudnák hogy szeretem őket,és titokban a hülye kis fejem valahol észrevette,hogy ők a mindenem.Szeretnék mindent megadni nekik,szeretném ha olyan jövőnk lenne amiből a legtöbbet tudjuk kihozni.Próbálok pozitív zenéket hallgatni,de ahogy észrevettem a negatívak jobban vonzanak.És mikor nagyon rossz a hangulatom akkor sokkal kevesebbet eszek,hamar fáradok,ebből kifolyólag szédülök,hányingerem van.Szinte mindig sápadt vagyok,bár ez lehet genetika..Mostanában rengetegszer van betűtévesztésem, nem tudom ennek lehet e köze a "lelki állapotomhoz".Eddig csak ismeretlenek körében voltam csendes,mostmár ez kezd átterjedni családi/baráti beszélgetésekre is.Szeretnék olyan lenni akivel mindig meg lehet találni a közös hangot,akivel jó beszélgetni.Én igazából írásban szívesebben beszélgetek,akkor van időm átgondolni a dolgot mielőtt leírnám.Amúgy sportolok,próbálok minél több lehetőséget találni arra,hogy barátokkal lehessek,és szeretek művészkedni is.Mégis ott az az üresség ami felfal..Szeretném megszüntetni,de fogalmam sincs mit tehetnék,ráadásul ilyen fiatalon nem gondolom,hogy így kéne éreznem magam..Évek óta gyötörnek az előtörő lelki fájdalmak.

2013. okt. 27. 20:09
 1/1 anonim ***** válasza:

Ha a hangulatingadozasaid nem erosek, es masoknak nem tunik fel akkor eloszor egyedul kene megprobalnod valtoztatni.

De ha erosek, es masok is eszreveszik akkor pszicholgushoz kene menni mindenkepp.

Valtoztatni a negativon ugy tudsz, hogy tudatosan odafigyelsz arra mit gondolsz.

Vis probalod inkabb a pozitiv dolgokra tenni a hangsuly, magyaran azt nezed amid van es nem azt amid nincs.

Fejlesztened se artana onmagad, mert akinek negativ a gondolkodasa az altalaban magarol is negativan velekedik.

Google kereso: negativ enkep; negativ gondolkodas stb stb amit problemanak erzel beirod egyenkent...kiad egy rakas cikket, videot..

olvasgassad, nezzed oket, gyujts infot es utana pedig fontos hogy csinald is, probald is ki amit mondanak, tanacsolnak bennuk..

vannak onsegito konyvek is, ha kersz cimeket akkor az emberek tudnak ajanlani azt is...

egyik naprol a masikra nem fogsz pozitivan gondolkozni, de ha meg elkezdesz lepni az iranyban akkor egyre es egyre jobban lehetsz.

a sportot ne hagyd abba, es az nagyon jo h nem tavolodsz el a baratoktol...

Ha szeretsz irni, irj naplot, ird le az erzeseidet, ird ki magadbol ami faj stb...ez is segithet pluszban..

2013. okt. 28. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!