Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » (érdekesség) ez igaz a skizofr...

(érdekesség) ez igaz a skizofrénekről-tudathasadásosokról?

Figyelt kérdés

A multiplex személyiségzavart gyakran összekeverik a skizofréniával, vagy a tudathasadás formáival..

A többszemélyűség hatására éles pszichológiai és fiziológiai különbségek is felléphetnek. Mindegyik személyiségnek külön neve és kora van, sőt arckifejezésük, néha a hajuk, SZEMÜK SZÍNE!

olvastam azt is, hogy jobb kezesek másik énje lehet balkezes és megváltozhat a várnyomásuk is, ez oké

na de a szem szín az, hogy tud(na) megváltozni??

vagy ők látják másnak magukat? pl én ilyen betegségben szenvednék és a barna szemem kéknek látnám mikor a másik énem jönne elő?

több oldalon is köztük a wikipédián is olvastam róla. Tudom, hogy a wiki sem 100százalékos de nem csak ott olvastam róla és ez nekem nagyon érdekes.

mit szóltok hozzá?



2013. nov. 1. 21:31
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
vérnyomásuk ×
2013. nov. 1. 21:40
 2/21 anonim ***** válasza:
88%

Nem, olyan nincs, hogy egy elmezaratól egyik pillanatról a másikra megváltozik a szem pigmentációja, majd pedig vissza.

Ugyanez igaz a hajszínre is.

Szerintem arra értik, hogy ők olyannak látják magukat.

2013. nov. 1. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

köszi a választ. Ezen csodálkoztam én is és tartottam-tartom hihetetlennek, esetleg még arra gondoltam, hogy a pupilla úgy kitágulna, hogy attól feketének tűnik a szem, de ez már ott meg van lőve, hogy akinek fekete a szeme akkor azzal mi van?... :D

érdekes betegség ismertek ilyenben szenvedőket? nekik milyen szokásaik vannak?

2013. nov. 1. 21:45
 4/21 anonim ***** válasza:
28%
Igen van ilyen. Az ember úgysem hiszi, amíg nem látja. Hihetetlen változások mennek végbe egyik pillanatról a másikra ezeken az embereken.
2013. nov. 1. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
43%
Igen, meg tud változni. Sőt, a látásélességük is változik a szemükön lévő elváltozásokkal együtt. Fizikai változásokon is keresztülmennek egyik személyiségükből a másikba. Foglalkoztam ilyen emberekkel, nem egyszer láttam ilyet.
2013. nov. 1. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
kérlek fejtsd ki nekem akár itt akár privibe, nagyon érdekel ez az egész és szeretnék ilyen embereken segíteni pár éven belül
2013. nov. 1. 21:55
 7/21 anonim ***** válasza:
30%
Van ilyen, a munkám során eleget láttam, de aki úgymond kívülálló, nem ezzel foglalkozik, nem beteg emberek közt van nap, mint nap, annak ez bizarr információ lehet és felfoghatatlan. Talán ha látnád, sem hinnéd, mert az ember úgy működik, hogy amiben nagyon nem hisz, azt sokszor a saját szemével sem látja.
2013. nov. 1. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
40%
A személyiséghez többminden tartozik, mint gondolnád. Nem is biztos, hogy megértenéd, ha nem voltál még eleget ezekkel az emberekkel.
2013. nov. 1. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
egyáltalán nem voltam még ilyen emberek közt csak dokumentum filmeket néztem róluk és olvastam róluk amennyit tudtam. Minden esetben az egyik énjük agresszív vagy ez is csak valami kamu?
2013. nov. 1. 22:03
 10/21 anonim ***** válasza:
Az agresszívet itt nem úgy kell érteni, ahogyan az a köztudatban elterjedt. Ez egy pszichológiai kifejezés. Ha ilyesmivel akarsz foglalkozni, akkor talán tudod is. Sokan a köznyelvben használatos agresszivitásra gondolnak, mert fiktív történetekben gyakori, hogy a tudathasadásos embernek van egy "gonosz énje" ami ugyebár egy remek hollywoodi séma.
2013. nov. 1. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!