Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Voltam neurológusnál fejfájás...

Voltam neurológusnál fejfájás miatt. Felírt egy gyógyszert (Anafranil), de utána olvasva ez egy antidepresszáns szer. Nem fog ez nagyobbat/többet ártani, mint javítani az életemben?

Figyelt kérdés
Valakinek fejfájással kapcsolatos panaszra írták már ezt fel? Tapasztalatok?

2013. okt. 2. 14:13
 1/10 anonim ***** válasza:
0%

Elolvastam a gyógyszer tájékoztatóját, én biztosan nem szedném be.

Valamilyen neurológiai oka van a fejfájásodnak?

2013. okt. 2. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%
Nincs a fejfájásodra valamilyen homeopátiás szer?
2013. okt. 2. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%

én sem szedném - az ilyesmit csak elkezdeni lehet...

Szemed? Étkezés? lehet, hogy olyat eszel, ami rendszeresen megterheli szervezeted? Vagy néha levegőn? Sok monitor nézés? ki kéne deríteni az okot.

2013. okt. 2. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

1. Miért mész orvoshoz, ha nem akarod elfogadni a javaslatát?

2. Ha nem bízol meg az orvosban, miért nem mész el máshoz?

3. Ha nem bízol meg a gyógyszerben, miért nem mész vissza, és mondod el az aggályaid?


Egyébként bizonyos típusú fejfájásokra (pl. migrénre) szoktak antidepresszánst adni.

2013. okt. 2. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

ATC: N06AA04 Antidepresszánsok

N06AA Nem szelektív monoamin-reuptake gátlók


Indikációk:

Az adott készítmény alkalmazási előírásában szereplő neurológiai javallatokban.


Hangulatzavarok, neurotikus, stresszhez társuló és szomatoform rendellenességek, valamint bulimia nervosa diagnózisa esetén, de kizárólag az adott készítmény alkalmazási előírásában szereplő javallatokban


Felírási jogosultságok:

- Háziorvos javaslatra írhatja 12 hónapig.

- Járóbeteg szakrendelés/Fekvőbeteg gyógyintézetben javasolhat és írhatja : Neurológia szakorvos



Részletesen kivizsgálták és azt gondolom hogy az orvos lelki eredetűnek találta a fejfájása okát. Ártani nem árt a megjavasolt gyógyszer ami az antidepresszánsok közé tartozik, viszont azt még nem jelenti hogy depressziós. Célzottan a fejfájás okát szünteti meg. Hatását pedig a neurotranszmitterekre gyakorolja, mik ingerület átvívő anyagok az agyban és ennek az érzékenységére hat majd ki.

Biztosan történt egy EEG vizsgálat is a szakrendelésen belül, minek alapján a leletet nézve az orvos ezt a gyógyszert látta a legjobbnak.

2013. okt. 2. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Előzővel egyetértek. Mi a csodának mégy orvoshoz ha nem fogadod el a véleményét/javaslatát. Te biztos jobban tudod nála, hogy mit kell szedned...
2013. okt. 2. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
44%

A kérdező tapasztalatokat várt, nem földbedöngölést!


Sajnos ha az ember elolvassa a gyógyszerek tájékoztatóját, akkor megijed a rengeteg felsorolt lehetséges mellékhatástól, én is így vagyok vele, van amit be sem mertem szedni, függetlenül attól, hogy megbízok-e z orvosban, vagy sem.

2013. okt. 2. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Már ne is haragudj, de igenis köze van hozzá az orvossal szembeni bizalomnak... csak tudja miért írta fel épp azt a gyógyszert.
2013. okt. 2. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Bárzsing ***** válasza:
Gondolom, tenziós jellegű a fejfájásod. Arra a legjobb a gyökeres életmód változtatás, de mivel ez elég kivitelezhetetlen a legtöbb embernél, gyógyszeresen próbálják kezelni, méghozzá antidepresszánssal, amelyeknek van az antidepresszáns hatás mellett direkt fájdalomcsillapító hatása is (!). Maga a fejfájás a stresszel is összefügg, de nem csak ezen az ágon hat a gyógyszer.
2013. okt. 2. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

# 7:

Azért írnak bele mindenféle hajmeresztő és ijesztő dolgokat, mert a mai jogrend ilyen. Ha beleírnak minden Isten nyilát, akkor nem perelhetőek semmilyen mondvacsinált dolog miatt.


Ráadásul általában az ilyen szereknél leírják azt is, hogy mennyire gyakori mellékhatásokról van szó.


A másik, amit a #3. írt... antidepresszánsok egyáltalán nem okoznak függőséget, mint ezt már nagyon sokszor leírtam itt. A függőséget a nyugtatók és altatók okozhatnak, de még azokról is le lehet állni, hosszabb és kicsit nehezebb módon.


Nem kéne a kérdezőt elijeszteni ettől és ha ő valóban kételkedik a dologban, jobban járna, ha visszamenne. Ha pedig az orvos egy faxkalap, akkor meg kell próbálni más városban is.

2013. okt. 2. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!