Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Bedagadt nyirokcsomó nyakon,...

Bedagadt nyirokcsomó nyakon, mitől lehet?

Figyelt kérdés
A nyakam bal oldalán az egyik nyirok csomóm, folyamatosan meg van dagadva, fél centiméteres körülbelül. Nem fáj, semmi különös, csak annyi, hogyha megtapogatom érzem. Kiskorom óta ilyen vagyok, a mandulám is gyakran gyullad be, a nyirok csomóim is ilyenek. Az érdekelne ez mitől lehet, forduljak-e vele orvoshoz?
2013. nov. 10. 00:47
 1/6 A kérdező kommentje:
Ja és 18/F
2013. nov. 10. 00:48
 2/6 anonim ***** válasza:

Nekem a jobb vállamon van egy megdagadt nyirokcsomó gyerekkorom óta. Akkor elmentünk vele a háziorvoshoz, aki egy nagyon rendes doktornő volt, és azt mondta, hogy szerinte nem kell vele foglalkozni. Így is tettünk. Azóta eltelt már 10-15 év is, és még mindig életben vagyok. :) Anyámnak meg a mellében volt gyerekkorában csomó, amit aztán nem műtöttek meg, és ő is él még, szóval nem rosszindulatú daganat volt.


Azért a háziorvosodtól meg kéne kérdezned, de mondd el azt is, hogy kiskorod óta megvan, nem mostanában alakult ki. Mondjuk nem tudom, mit tennék, ha azt mondaná, hogy mintát kell belőle venni, vagy meg kell műteni. Szerintem én nem mennék bele, mert hallottam olyan esetekről (idős rokonnal is történt ilyen), hogy valamilyen csomója volt, megműtötték vagy megbolygatták, és belehalt. Pedig előtte nem volt baja, és mint kiderült a csomó nem rákos daganat volt. Szóval szerintem ha gyerekkorod óta megvan, jobb, ha nem bántják. De ezt neked kell eldönteni, ha szóba kerülne ilyesmi. És még egyszer mondom, azért kérdezz meg egy orvost.

2013. nov. 10. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Létezik ilyen, a legtöbbször nincs vele teendő. Én 48 éves vagyok,a lágyéki nyirokcsomómból vettek ki szövettanra egyet 20 éves koromban,mert bizony lehet komoly oka is. Nem haltam bele,sőt semmilyen bajom nem lett.

Arra azért kíváncsi lennék,hogy az előző válaszoló rokona pontosan mitől halt meg. Egy nyirokcsomó biopsziától nem nagyon szoktak. Lehet,hogy a rokona a biopszia nélkül is meghalt volna.

2013. nov. 10. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Reaktív nyirokcsomó lehet. Úgy fog maradni, nem kell vele törődni (nekem is van egy pár).
2013. nov. 10. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az első válaszoló vagyok. Azt elfelejtettem, hogy az a gyakori mandulagyulladás fura. Szerintem tényleg kérdezz meg egy orvost, bár nem valószínű, hogy valami komolyabb baj lenne. Azt viszont még egyszer mondom, hogy ha hozzá akarnak nyúlni, jól gondold meg! Ha ez szóba kerülne, és tanácstalan vagy, esetleg kérdezz meg másik orvosokat is, hogy szerintük is kell-e bántani.
2013. nov. 10. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nekem a mandulám nagyon nem működik jól, ki is akarták venni, de hát még így is többet véd a semminél szóval végül is maradt. :D
2013. nov. 10. 14:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!