Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ez még gyógyitható?

Ez még gyógyitható?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Én egy 15 éves lány vagyok és majusba be kerultem a korhazba es a székletembol tudtak meg hogy Helicobacter pylori-t találtak nálam ..És olyan tünetek vannak hogy , hányinger , gyomor fájás, némikor husundor , szedülés .... Étvagytalansag .. irtak gyógyszert Helicid,Entizol,Fromilid

de egyse segitett -. belso grasztott még nem akarnak csinalni nemtudom hogy miert.. nem tudom hogy ezek hozza tartoznake a gyenge hajhulas,térdfajas,már a láttásom is gyengült ésfejfajas.. ezek vanak mar lassan 8 honapja ... tudtok valami gyogyszert ami segit ezen? bocsanat a helyes irase..



2013. nov. 15. 09:23
 1/5 anonim ***** válasza:

Gyógyszer nem jellemző hogy segít, fölösleges tovább gyengíteni magad velük.


Helicid

"Ez a protonpumpa-gátlónak nevezett gyógyszerek csoportjába tartozi"


Elbaltáztátok rendesen


Entizol

"Az Ezetrol tabletta a vér teljes koleszterinszintjét, a "rossz" koleszterin (LDL koleszterin) szintjét és a triglicerideknek nevezett vérzsírok szintjét csökkentő gyógyszer"


Most a fertőzésed a gond, vagy arra gyúrtok hogy drogokkal építsétek le a szervezetedet?


Fromilid - ez antibiotikum, ez is árt, de legalább nem használ. Viszont használhatott volna (ha a volna hal volna.. kár hogy nem vagyok halász).


Mintaszerűen elkezdtél sz.ar gyógyszereket szedni, és most kérdést írsz ki a gyakorikérdéseken, hogy gyógyítható-e a fertőzésed. Holott a gyógyszerek mellékhatásaitól vagy sz.arul, mellette pedig van a helicobactered, úgy látszik téged jobban megviseltek a mérgek mint őt.. hisz' 3-ból csak egy antibiotikum (az sem talált ezek szerint) 2 pedig konkrétan csak méreg. Miért szedted be ezeket..?


Egyél nagy dózisú c- és d-vitamint.

Pihenj, tej-gluténmentesen egyél, rizst, husit, párolt zöldségeket, tehát értelmes kajákat hogy valamennyi tápanyag kerüljön a szervezetedbe. Ihatsz immunrendszer erősítő gyógyteákat is, például macskakarom teát, vagy kereshetsz ilyeneket magad is.


Gyógyszeres megoldás az lenne, ha ismert a fertőzésed akkor megnézitek, hogy ez a baktérium törzs milyen antibiotikumra reagál.. azt még benyomod, mellett párhuzamosan már elkezdesz jóféle (drága) probiotikumot használni és telepíteni visszafele a bélflórádat, és ugye ezt folytatod bőven az antibiotikum kúra után is. Van kizárólag a bélcsatornában ható, nem-felszívódó antibiotikum is! Preferáld ezt.

2013. nov. 15. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Életmódot kell váltani!


A tüneteidet szerintem nem a helicobacter okozza, hanem van valami más probléma, ami miatt elszaporodhatott a helicobacter. Ez a baktérium egyébként nagy valószínűséggel egy olyan szimbionta faj, ami ha kordában van tartva semmi bajt nem okoz. Akárcsak a candida. Akkor van baj, ha túlszaporodik, de egészséges emberben nem tudná ezt megtenni egyik sem.


Nem vagy te cukorbeteg? Testsúlyod normális vagy van túlsúlyod, esetleg sovány vagy? Kellemetlen szájszag? Köhögés?


Az antibiotikumok csak rontanak a helyzeten. Szedjél pre és probiotikumot és sürgősen válts életmódot. Glutén és laktózmentes diéta. Finomított szénhidrátokat kerülni, semmi szénsavas ital, kevés cukor, semmi süti, semmi nasi. Rendszeres étkezések nagyon fontosak. Sok gyümölcs, zöldség, és igyál sok folyadékot. Ásványvíz, zöldtea, gyógytea, gyümölcstea cukor nélkül!

Kerül a túl fűszeres ételeket, meg bármit amit túl sok gyomorsavat csinál, vagy irritálhatja a beleket.


Legjobb lenne, ha elmennél ételallergia vizsgálatra, inzulinrezisztencia vizsgálatra, endokrin hormonokat is néznék, és azt, hogy nincs-e gyulladás a szervezetedben. Akár fogászati is lehet, szóval egy alapos fogászati ellenőrzés sem árt. Én gyanítom, hogy van ott valami gyulladás valahol, és az sem kizárt, hogy összefüggésben van a szénhidrát anyagcserével.


Ez gyógyítható, nem kell félned, de sok energia befektetést igényel majd a részedről.

2013. nov. 15. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Tökéletesen egyetértek a 2. válaszolóval!


És még azt is el tudom képzelni, hogy a gyulladás az a bizonyos szervezetszintű, ami a sok szénhidrátevéssel (is) összefüggésben van. A rizsevést csak az érzékeny gyomor miatt ajánlottam, természetesen az nem gyógymód, és ezennel ki is javítom, amennyiben lehet az is kerülendő..

2013. nov. 15. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

köszönöm a valaszokat es megfogadom a tanacsokat

58 kg vagyok es 160 cm

2013. nov. 15. 12:36
 5/5 anonim ***** válasza:
Azt fogadd meg amit a 2. válaszoló írt, én írtam további antibiotikum kúráról is, ezt inkább hanyagold. Csak a teljesség miatt említettem ezt, nem azért mert jónak gondolom.
2013. nov. 15. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!