Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Este bent a segglyukamnal...

Este bent a segglyukamnal olyan érzés volt mintha szét durranna. Máskor is éreztem már ilyet csak közel se fájt ennyire utána leültem kakálni nem e véres vagy gilisztás de nem volt olyan utána meg nagyon sok kicsit fingottam?

Figyelt kérdés
Ugye ez nem bélrák mert olvastam hogy ez is tünete?

2013. nov. 19. 23:10
 1/4 anonim ***** válasza:

Ugye nem az orvosit választottad? :P Mert elég foghíjas megfogalmazás volt ez tőled.


Ha véres az már rég rossz, polip vagy az abból kifejlődő rák pedig lehet. Szerintem felfújódtál ennyi és elöbb wc-tél utána meg a levegő jött ki.


Mióta van ez, a polip 5-6év alatt fejlődik ki és csak utána lehet belőle rák. Bár tünetmentes az elején de a bélrák fejlődik ki a leglasabban ezért a legjobban kezelhető lehetne ha mindenki eljárna tükrözésre vagy tumormarkerre(spec vérvétel). Akinek a családban volt annak 5-6évente kellene tükrözésre menni, akinek meg szedtek ki polipot annak évente ajánlott.


+Bélrák nem létezik, csak végbél, vékonybél, vastagbél.... a leggyakoribb a végbél és a vastagbél...

2013. nov. 19. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
ebbe az évbe nyomást érzek de csak egy kicsit de ma a seggemen ne belül nagyon elkezdett fájni pár másodpercig utána elmúlt és ezután kakáltam utána fingottam. ha elmegyek ilyen vizsgálatra akkor ugye nem kell semmit feldugni a seggembe?
2013. nov. 19. 23:26
 3/4 anonim ***** válasza:

Már írtam mit csinálnak. De ha kívűl fáj, akkor lehet aranyér, azt nem érzed, hogy kint van.



Mint írtam, először valószínűleg megbeszélés lesz és diagnózis felállítás. Utána colonscopiáznak(tükrözés egy csővel) ami kellemetlen de túlélhető. Szinte 100% pontosságú diagnózis és vastagbéltükrözésnél a végbelet és a vékonybél bejáratát is le tudja ellenőrizni az orvos.


Ha ennyire félsz tőleg de akarsz valami "rák kiderítő" vizsgálatot, akkor 20ezer ft-ért egy labor küld neked egy dobozt abba wc-el és elküldöd nekik, ők laborral csinálnak eredményt, ami 86% pontos. Pár ezer forintért háziorvossal irathatsz fel tumor markert... ez egy vérvétel, csak nem cukrot meg ilyet néznek, hanem egy rákos sejtekhez szükséges enzimet mérnek( itt se 100% a pontosság)

2013. nov. 19. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
beszéltem haverommal és mondta hogy neki is volt ilyen 4-5 éve. én meg közöltem vele hogy segg polipja van
2013. nov. 20. 17:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!