Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mi a véleményetek a Károlyi...

Mi a véleményetek a Károlyi Sándor kórház cukorbeteg gondozó (diabétesz) részéröl? Milyen ott a beteg ellátás, vizsgálatok stb?

Figyelt kérdés
Az tudom ,h nem jó hírü intézmény de konkrétan AZ a rész milyen? Vélemény,tapasztalaok?

2013. nov. 29. 07:35
 1/6 anonim ***** válasza:
30%

Nekem a magyarországi cukorbeteg kezelésről van véleményem, és az nem pozitív.


Itthon teljesen figyelmen kívül hagyják, hogy a kettes típusú diabétesz gyógyítható, és hogy az egyes típusú szigorú étrend mellett szinte gyógyszermentesen viselhető. Itthon a gyógyszereket erőltetik, és az életmódbeli ajánlások is ezt teszik csak lehetővé. Csapnivaló, felháborító.

2013. nov. 29. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
47%

nem igazán értek az első hozzászólóval egyet. rendelőben dolgozom és tapasztalom,hogy a betegek zöme nem képes felfogni,hogy a "gyógyuláshoz" nem elég a gyógyszer,esetleg inzulin,hanem nekik is tenni kell. Amíg nem képesek diétát tartani, életmódot változtatni nem fog változni az állapotuk sem. Úgyhogy először a fejekben kéne rendet rakni,de ez nem tudom miért a magyar embereknél igen nehéz (más téren is). Pl. ezt szolgálta az az ötlet is,hogy analóg inzulint csak bizonyos (8,0 mmol/l)HgbA1c érték alatt írtak fel. Volt is nagy felháborodás,pedig számtalan eset bizonyítja,hogy aki odafigyel magára akár I., akár II. típusú diabeteszben szenved szinten tudja tartani az értékeit.

A "Károlyi" kh. diabetológiájára több olyan betegünk jár,aki nem "hajlandó"máshova menni,pedig nem is oda tartozunk. Ebből gondolom,hogy nem lehet rossz :)

2013. nov. 29. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
58%

Maguk a betegek a másik oldal.. jómadarak azok is.


Viszont érdemes minél kevesebb hibát rájuk hárítani, attól nem lesz semmi sem jobb, hogy kimondjuk - a beteg eleve fegyelmezetlen, nem lehet mit kezdeni vele.


Képzeljük el milyen egy szénhidrát alapú táplálkozásra nevelt embernek a szénhidrátfogyasztást lehetőleg minimalizálni, azután hogy egész életében az egészséges gabonafogyasztás elmélete szerint élt egyszerre csak le kell csökkentenie az 'alapélelmiszer' fogyasztását (az én ajánlásom szerint 100%-ban el kellene hagynia). Nem könnyű sőt igen nehéz helyzet. A beteg hibás, hogy ezt nem teszi meg, de az is hibás, aki rászoktatta az állandó szénhidrátevésre. Merthogy nincsen arról tájékoztatva a lakosság, hogy a szénhidrátevéssel együtt járnak az anyagcserezavarok is.


Felőlem lehetne akasztani azokat, akik a gabonaipart és a gabonatermékek fogyasztását propagálják, akkor talán eljönne az az idő is, amikor nem ezeket fogják alapélelmiszernek tekinteni. Természetes módon fog csökkenni a cukorbetegek száma, és az esetlegesen betegeknek is könnyebb lesz változtatni az életmódjukon. De a rászoktatott kenyérevőket 'megtéríteni', szívós munka, és tényleg nem nagyon működik.

2013. nov. 29. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Na, éppen erről beszéltem! A leszavazásokból is látszik,hogy a legtöbb embernek téves elképzelései vannak a cukorbetegségről,a kezelésről,a diéta és az életmód fontosságáról. És ez az,amiben nagy szerepe lenne a közvélemény tájékoztatásának. Ilyen tartalmú reklámokat,tájékoztató filmeket kéne nyomatni a TV-ben,rádióban,nem csak pl. a DUREX-et sulykolni.
2013. nov. 29. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Áh, itt mindenkit leszavaznak. Átlag intelligencia, tájékozottság az internethasználó magyar nép körében katasztrófa alatt van.


Pedig Te írtad, hogy rendelőben dolgozol (leszavazták az írásod) én érdeklődésem miatt tanulok erről és más betegségekről, kezelésekről (persze le lett szavazva amit írtam).


Itt a hasznos válasz eleve nem nagyon kaphat jó minősítést.

2013. nov. 29. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ó,nem zavar a leszavazás:) Csak azért írtam,mert ez igazolta az írásunk igazságát. Talán pár év múlva a magyar emberek feje is rááll arra a gondolkodásra,hogy fontosabb a megelőzés és legalább olyan fontos az egyén szerepe a betegségek megelőzésében és gyógyításában is,mint az orvosoké vagy a gyógyszereké.
2013. nov. 29. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!