Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Miért lesz hányingerem ha fáj...

Miért lesz hányingerem ha fáj a torkom?

Figyelt kérdés
Néhány éve figyeltem meg,ha megfázok,vagy elkapok valami betegséget és a torkom megfájdul/kapar akkor éjjel mikor lefekszem egyfolytában azt érzem,hogy nyelnem kell és ettől hányingerem lesz. Mit lehet ezzel tenni? De a sok nyelést nem tudom visszatartani,akkor szokott jobb lenni ha ülve alszom el vagy ha sok vizet kortyolok... Most a strepsilst próbálom,de csak percekig hat sajnos.
2013. nov. 30. 00:06
 1/3 anonim ***** válasza:
57%
Jó lenne utánajárni nem sok-e gyomorsavad. Az irritálhatja a torkodat. Ilyenkor jellemző az is,hogy ülőhelyzetben gyengébbek,vagy nincsenek panaszok. Vegyél a patikában Qüamatelt és szedd minden reggel, mellé ihatsz Salvus vizet. Rennie-t viszont ne vegyél be! Lebontja a gyomorsvat,amit a szervezet hiányként észlel és még többet kezd termelni.
2013. nov. 30. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod,de ez nem állandó dolog,csak akkor van ez ha meg vagyok fázva-fáj a torkom. Volt már gyomorsav problémám,de az nem ilyen. De legalább már azt tudom,hogy nem eszek több Renniet :)
2013. nov. 30. 10:20
 3/3 anonim ***** válasza:
Ha meg vagy fázva,fáj a torkod,akkor a felső légutak nyálkahártyája gyulladt,ami sokkal érzékenyebb,mint enélkül a gyulladás nélkül. Ezért lehet az,hogy csak ilyenkor érzed a reflux hatását. Te tudod,de szerintem próbáld ki a savcsökkentőt és a Dompetridon tablettát. Ez sajnos csak receptre kapható,de éppen az ilyen tüneteket segít csökkenteni.
2013. nov. 30. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!