Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Szívbetegség vagy pánikbetegsé...

Szívbetegség vagy pánikbetegség lenne?

Figyelt kérdés

Sziasztok,

kb. fél éve testedzések után kissé hamarabb elfáradok, mintha állóképességem romlott volna. Kb. 2 hete volt egy érdekes tompaság érzés fejemben és egy szédüléses - megsemmisülés érzés állapota jött elő. A pulzusom kb. 120 körül volt akkor. Apámnak szóltam menjünk be ügyeletre, ott megnéztek de annyira izgultam ott már, hogy 168-as pulzust mértek ekg előtt és 132/85-ös vérnyomást.


Első EKG-n 140/ST-s eltérés volt, de ahogy megnyugtattak szóbeli eltereléssel és lejjebb ment pulzus, már a 2. EKG teljesen jó volt.


Azóta többször jött rám ilyen rohamszerüség. Tegnap reggeli felkelés után kimentem a konyhába és megszédültem. Meleget éreztem fejemben és olyan fura zsibbadásszerűséget egész testemben. Egyből leültem és bepánikoltam. 1 óránt át 130-150 között volt a pulzusom. Vérnyomást 5 percenként mértünk. Hol 140/90 volt hol 160/85. Kijöttek ügyeletes orvosok és ekg-t végeztek rajtam. Teljesen rendben volt minden az EKG-n. Azt mondták kizárható, hogy szív okozná ezt. 1 hete mikor házi orvosnál is voltam a problémával meghallgatta ő is szívem és ütőereket is, de ott se talált semmi gondot. Azt mondta pszichiátria lesz ebből pánikbetegség miatt. Vérkép és vizeletvizsgálat is teljesen jó volt. Mi lehet ez? Valóban idegrendszeri túlterheltség és kimerültség okozhatná ezt?


Utóbbi 3 évben reggel 6 körül feküdtem le és du 3 körül keltem fel, valamint utóbbi 1 évben folyamatosan stresszeltem szinte.


Köszönöm előre is a válaszotokat! 28/F



2013. dec. 9. 17:27
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:

Ez jó hír, minél további jó egészséget kívánok neked! Én is tervezem az UH-t, lehet nekem is nagy valószínűség szerint MPS lesz. :D

Csak attól félek, ha kapnék rá gyógyszert, ne ártson a szívnek. Olyanokat olvastam, hogy bizonyos szívgyógyszerek még negatívabban is hathatnak rá. :S

2013. dec. 10. 11:08
 12/21 A kérdező kommentje:

Azóta van, hogy éjjel arra riadok fel, mintha mellkasom befeszítene és megállna a szívem. :S Lehetséges, hogy infarktusokat kapnék olyankor?


Sajnos csak 2014 01 14-re kaptam időpontot kardiológián. Remélem semmi durva nem lesz ebből.


Hol lehetne 24 órás EKG-t sürgősségibe igényelni?

2013. dec. 18. 03:06
 13/21 anonim ***** válasza:
Ne félj nem infarktusokat kapsz ilyenkor,hanem szívritmuszavarod van. Ami nagyon kellemetlen.
2013. dec. 18. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:

Azóta voltam pszichiáternél, ő is mondta, hogy mitralis prolapsus-om lehet, és felesleges szerinte tovább mennem bonyolultabb kivizsgálásra. Ezzel azért nem értek egyet.

Felírt gyógyszert pánikra és szorongásra. Rexetint kaptam tőle, egy hétig felet kell szednem. Szívre meg 25 mg betaloc ZOK-ot felkelés után, hát nem tudom. Én azért nem hagynám ennyiben. Bár ahogy utána olvastam sajnos a mitralis prolapsus tud pár kellemetlenséget okozni. Ártalmatlan billentyű-működési zavar ez. Állítólag 100 évig is el lehet vele élni. Remélem tényleg csak ez van.

2013. dec. 21. 04:12
 15/21 anonim ***** válasza:

Nyugodj meg. Tényleg ártalmatlan. Illetve ritka esetben olyan ritmuszavart tud csinálni,ami kamra-,pitvarfirillációhoz vezet,ami viszont életveszélyes is lehet. De ha szeded a Betalocot a panaszaid is megszűnnek és nem alakul ki a ritmuszavar. Azért érdemes kardiológushoz menni rendszeresen (1-2 évente),mert figyelni kell az ilyen billentyűket,hogy rendesen zárnak-e. Ha igen semmi gondot nem okoz.

De arra figyelj oda,amit már írtam,hogy az antibiotikus védelemre szükség van különböző beavatkozások előtt!

2013. dec. 21. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:

De ha ártalmatlan ez a "betegség", akkor hogy képes egész napos rosszul létet okozni szinte? Szédelgés, mellkasi tompa nyomás, néha felpörög pulzus jobban már egy kisebb légvételtől is, aztán utána hirtelen beáll normálra...


Amúgy a kamrai fibrillációt nem olvastam hála égnek tüneteként ennek az állapotnak, viszont a pitvarfibrillációt igen. Nem tudom nálam milyen állapotban lehet a billentyű, január 2-ára kaptam leghamarabb ultrahangra időpontot. Majd ott kiderül milyen stádiumú ( I-III. ) lehet ez a prolapsus. Azt olvastam hogy műtétre csak nagyon ritkán kerül sor, és gyógyszerrel szépen szinten tartható. Bízom benne, hogy nálam is így lesz.

2013. dec. 21. 16:48
 17/21 A kérdező kommentje:
25mg-os betaloc-al vérnyomásmérés során már csak 96-ra ment fel a pulzus és 133/75-ös volt vérnyomás. :D
2013. dec. 21. 19:35
 18/21 anonim ***** válasza:
És még csak most kezdted szedni. Kb. 2-3 hét mire teljesen beállnak az értékek. Sajnos arra fel kell készülni,hogy életed végéig szedni kell,mert ez egy állapot,amiből kigyógyulni nem lehet.
2013. dec. 21. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:
Igen ezt tudom sajnos. De legalább gyógyszerrel megélhetem a 70 évet így is, mint mások... :)
2013. dec. 22. 16:38
 20/21 anonim ***** válasza:

Ha a nitro segít, szív. Sajnos. Pet CT.

.

dec. 8. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!