Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Szelektív mutizmus? ( Lent )

Válaszolj lécci kérdése:

Szelektív mutizmus? ( Lent )

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Nos.. Ugye én Szelektív muizmussal küzdő gyerek vagyok.. ( nem beszélek csak itthon )

Van iskolai felmentésem felelés alól, csak írásban feleltethetnek.. Azt szeretném kérdezni, mit tanácsolnátok, mit kéne csinálnom, hogy meg merjek szólalni? Új iskola?.. Anyukámmal nem szoktam beszékgetni erről. Ha valaki már átesett ezen, akkor lécci írjatok, és segítsetek nekem!! :/


2013. dec. 10. 17:38
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Határozd el, hogy holnaptól beszélsz a suliban. Ez akarati kérdés. Sok mindenben vagyunk így: ha nem akarunk állni: összeroskadunk- de akarunk, ezért szépen reggel felkelünk és állunk, megyünk stb. Holnap bemész és mindenkinek jó reggelt kívánsz. - Jó reggelt kívánok!
2013. dec. 10. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Meg tudod fogalmazni, hogy mitöl tartasz? Lehet, hogy úgy valamelyikünknek könnyebben támad valami jó ötlete.
2013. dec. 10. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Az új iskola sokat segíthet.

Elsőnek: az nem úgy van, hogy ha elhatározza, akkor majd meg fog tudni szólalni. Ez nem működik.

2013. dec. 10. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
1. Már sokszor próbáltam, de nem megy.. Te is ilyen helyzetben vagy, hogy tudod, milyen rossz érzés ez, és nem tudod megoldani?
2013. dec. 10. 20:09
 5/5 anonim ***** válasza:

Nehezen szólaltam meg, igen, tudom az érzést. És azt is, hogy az akarattal van a probléma. Még azt is, hogy van kemény és lágy akarat. A kemény nehezíti mindenben az életed, a lágy pedig az, amivel könnyítheted az életed, a haladásod. Lágy, engedékeny, érzékeny, figyelmes akarat..

Andrej Rubljov film- láttad? (hány éves vagy?) Rubljov - valami miatt némaságot fogad és tartja. Amikor egyszer valaki elkeseredve sír- egyszer csak megszólal, minden csökött kemény akarat nélkül - mert érzi, most szólni kell, az a jó, vigasztaló.

De hát biztos foglakozik veled pszichológus. Ő jobban tudná, hogy az új iskola jó-e? Ha most jól érzed magad és haladsz a tanulásban szerintem nem kéne változtatni.

2013. dec. 11. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!