Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Szélektív mutizmussal kezelt...

Szélektív mutizmussal kezelt kislányomtól mmegvonták a tartósbeteg nyilatkozatot.. Milyen lehetőségem van még?

Figyelt kérdés

3 éves kora óta kezelik,idén az orvos arra hivatkozva,hogy közösségbe való járásában nem befolyásolja a betegsége nem írta alá a papírt(azt sem hogy nem jár neki-tehát fellebezni sem tudok)kb.4-5 alkalom után közölte nem kell hozzá többet mennünk!!!A kislány állapota a 3

év alatt nem sokat változott,továbbra sem beszél csak otthon,jövő szeptemberben iskolába kell mennie:így nem kapunk felmentést sem hogy ne feleltessék szóban.Gyakorlatilag nincs semmi(csak a régi papírok)a kezemben hogy probléma van a kislánnyal?merre induljak???



#szelektív mutizmus #tartósbeteg papír
2013. okt. 26. 09:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
A szóbeli feleltetésre vonatkozóan nem az orvosa fog felmentést adni, hanem a szakértői bizottság, ami majd az iskolaérettségi vizsgálatát végzi.
2013. okt. 26. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Így van, nevelési tanácsadó (vagy pedagógiai szakszolgálat) utána ők majd küldenek a szakértői bizottsághoz, de a nev. tan-ból is kaptok majd a felmentésre meg a fejlesztésre vonatkozó véleményt.
2013. okt. 26. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
A területileg illetékes(neten megtalálod melyik az) Tanulási képességet vizsgáló szakértői bizottsághoz írsz egy levelet,leírod mi a probléma és hogy kéred gyermeked szakvizsgálatát. nem kell nev.tan.-nal lefutni a köröket, a bizottság vizsgál szülői kérésre is,sőt lassan első alkalommal már csak úgy. Diagnózist ők is adhatnak, vagy tovább irányítanak. Én a helyedben első körben hozzájuk fordulnék.
2013. okt. 27. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Már kértem időpontot a szakértőihez...de majd valamikor decemberben lesz...ezzel kapcsolatban is kételyeim vannak ha meg kapja az sni-t tényleg nem veheti fel minden iskola csak az amelyiknek bent van az alapító okiratban hogy fogad sni-s gyereket?????????Nevtanba járunk gyógytornára mert oxigénhiánnyal született és lemaradt a mozgásfejlődésben...ők javasolták hogy kérjek a szakbizottságtól vizsgálatot,mert szelektív mutista gyereknek jár a tartósbeteg papír......?!havi 8000 Ft-tól estem el,és a fejlesztéséért most fizetek havi 22500 Ft!!nem értem a phszihológus lépését,már azt gondolom hogy pénzt várt volna????!!!!!!
2013. okt. 27. 13:00
 5/11 anonim ***** válasza:
A tartósan beteg gyermek után gyes is jár 10 éves korig,akkor is ha anyuka dolgozik. Tudom, az én kisebbikem is az sajnos. Az sni önmagában nem kizáróok,inkább az irnydiagnózis a mérvadó,hiszen sni-s egy diszlexiás is például és az autista is. Mivel nagy a forrásmegvonás ezeken a területeken, most már a legtöbb iskola integráltan oktat(persze csak elvben,a gyakorlatban nem így van.) Ne aggódj,ilyen bno kóddal találsz neki intézményt. Nekem mindkét fiam sni-s. Mindkettő "sima" intézménybe jár,igaz a kisebbik autistámnál ki kellett verni a dilit az óvoda végett,de kijártam ne ki az integrált elhelyezést.Nézd, a szakértői sem épp a legideálisabb intézmény,de viszonylag komlexen felmér,ad fejlesztési javaslatot,intézményt jelölhet ki,tehát összességében véve még mindig ők rendelkeznek a legtöbb jogkörrel. Én a fiaimmal rendszeresen járok a felülvizsgálatok miatt,e mellett prsze a gyermekpszichiáterünkhöz isa Vadaskertbe. Nem elp meg a decemberi időpont. Elég lassúak,sok a gyerek,nagyok a körzetek. cserébe(ha vagy olyan szerencsés mint mi) elég alapos vizsgálatot végeznek,nekünk elsőre anno tartott egész délelőtt, a kontrol alkalmak persze már rövidebbek. Fel a fejjel,biztosan megkapod a papírt,hisz így nem csupán pénztől,hanem közlekedési igazolványtól és egyebektől is elestél,gondolom. Sajnálom. Remélem sikerrel jársz majd!
2013. okt. 27. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Akkor a szakértői is kiadhatja a tartósbeteg papírt??vagy csak sni-t ad????nem igazán vagyok képben és a neten meg csak paragrafusokat találok na azt megérteni?!na igen vele voltam gyesen is,mivel hetente 2-3 x járunk fejlesztésre hogyan menjek el dolgozni,ráadásul vidéken lakunk 20 km a város ahova hordom oviba-fejlesztésre....
2013. okt. 27. 21:17
 7/11 anonim ***** válasza:
Szakértői nem ad tartós beteg papírt, csak SNI-t.
2013. okt. 27. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Itt nem a pénzen kéne legyen a hangsúly, hanem a kislány egészségén, amiért egyébként te is sokat tehetsz. Én is küzdöttem mutizmussal gyerekkoromban, az első óvodámban egyáltalán nem szólaltam meg. Óvodaváltás után viszont javult a helyzet, az új óvodában mertem beszélgetni. Utána egy olyan iskolába kerültem ahol szintén nem mertem megszólalni és ez az eredményeimen is csúnyán meglátszott. Az iskolaváltás viszont itt is rengeteget segített. Részemről nem vagyok benne biztos, hogy a megfelelő óvodába járattad idáig a kislányodat. A lényeg, hogy egy olyan helyre kerüljön ahol úgy érzi biztonságban van és szeretik őt, ahol fel tud oldódni. Azzal, hogy felmentik a szóbeli felelés alól valójában nem véded meg, hiszen az önbizalmat adó sikerélményektől is elesik.. Próbálj meg nem iskolát hanem tanárt választani, akivel tudsz beszélni erről a problémáról és közös megoldást tudtok találni a felelésre (is).
2013. okt. 28. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Természetes,hogy nem a pénzen van a hangsúly,én sem arra gondoltam. Ám amikor az ember egyedül nevel egy tartósan beteg gyereket(én kettőt) és esetleg ebből adódóan dolgozni sem tud, akkor nem mindegy,hogy mennyiből kell gazdálkodni havonta, ha pedig van olyan szerencsés, hogy dolgozik, akkor a plussz bevétel mehet fejlesztésre. Én volnék a legboldogabb, ha lenne lehetőségem viszamenni dolgozni, nem olyan vidám dolog minden segítség nélkül itthon lenni 2 gyerekkel(még az egészséges nagyobb is ADHD-s, a pici autista)úgy, hogy fmindig azon kattog az agyam,vajon kitart-e a pénzünk hó végéig. Elnézést az OFF-ért. A szakértői nem ad tartós beteg papírt, de a szakvéleményre ráírja a bno kódot és hogy az alapján emelt összegű csp.-re vafy jogosult. Nálunk úgy esett, hogy a pszichiáter,aki ott is vizsgálta, behívott a szakrendelésére és ott töltötte ki nekem a papírokat, de már le tudtam vele egyeztetni mindent a szakszolgálatnál. Tudom, vele nagyon nagy mákunk volt, azóta is ő a kezelőorvosunk. A szakszolgálatnál elvben majd azt is tudniuk kell, hogy melyik intézmény van leginkább felkészülve a kislányod problémájának kezelésére,ergo, hogy hol található olyan szakember, aki jártas az ilyen gyerekek fejlesztésében. Ideális esetben persze, nem szeretnék hiú ábrándokat kelteni, mert tudom, hogy vannak sokan, akiknek nagyon rossz tapasztalatuk van a bizottságokkal kapcsolatosan is. Budapestiek vagytok? Ha igen,esetleg tudnék javasolni olyan fejlesztő intézményt,ahol megvizsgálhatnák és esetleg segíthetnek is,ha násban nem legalább javaslatokkal és mindezt ráadásul fedezi a TB, nem önköltséges. Ha érdekelj szól és utánajárok, pontosabban felhívom az ott dolgozó ismerősömet. Fel a fejjel még egyszer,biztos megoldódik minden.
2013. okt. 28. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Szóval igen három gyermekem van és nagyon is számít a pénz,pont a fejlesztések miatt.Nem tudom hogy jó volt-e az óvoda,ő szeret oda járni..felmerült hogy átvisszük máshova de nem akart,vannak barátai akik elfogadták így hogy nem beszél velük.Az óvónénik is...ha szereplés van nem zárják ki ő is szerepel olyan szerepet kap ahol nem kell beszélnie...természetesen keresem már a sulit,a nagyobbik lányom művészeti iskolába jár elvileg oda megy ő is,beszéltem már a tanítónénivel is volt már a pályafutása alatt ilyen gyereke,azt mondta ne aggódjak megoldják...a felmentés azért kell hogy ne kelljen hivatalosan osztályozni..a tanár azt mondta úgy oldották meg hogy otthon a hangosolvasást verset stb-felvették videora és a tanárnak bemutatták.....Székesfehérvár mellett lakunk..már nagyon várom a vizsgálatot,jó lenne okosabbnak lenni.
2013. okt. 28. 21:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!