Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ez lehet cukorbetegség?

Ez lehet cukorbetegség?

Figyelt kérdés

szombat este óta normálisnál jobban vagyok szomjas és sokat járok WCre. kicsit fáj a kezem, és egy kicsit fáradt is.

bár meg is vagyok fázva.


PS: bocs ha hülye a kérdés, hipohonder vagyok. :/



2013. dec. 23. 09:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Mit jelent, hogy jobban vagy szomjas? A megfázástól is lehet. Ki van száradva a szervezeted.
2013. dec. 23. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
eléggé szomjazom, ha iszok akkor javul, de hamar szomjas leszek.
2013. dec. 23. 10:04
 3/11 anonim ***** válasza:

Bő étkezés utáni vizeleted kóstold meg. Csak egy egészen keveset érints a nyelvedhez. Friss pisit, hogy nehogy benyalj valami fertőzést. Ha édes, cukorbeteg vagy, ha sós, vagy vízízű, akkor 99.999%, hogy nem.


Ez a legjobb teszt a nem orvosok számára. Több ezer éve csinálják, és azóta is működik.

2013. dec. 23. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
kóstolni nem fogom, szagolni viszont már szagoltam, nincs édes szaga.
2013. dec. 23. 10:14
 5/11 anonim ***** válasza:
Attól is lehetsz szomjasabb, ha esetleg fűszeresebbet vagy sósabbat ettél. De a tüneteket pszichésen is előidézheted, mint ahogy írtad h hipohonder vagy. Vannak patikák ahol csinálnak cukormérést, keress egyet és akkor megnyugszol:)
2013. dec. 23. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
# 4 Az semmit nem ér. Ha nincs gusztusod hozzá, akkor menj el egy orvoshoz, aki majd tesztel.
2013. dec. 23. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
ok. megnyaltam. enyhén sós, bár inkább semmilyen.
2013. dec. 23. 10:36
 8/11 anonim ***** válasza:

Akkor nem vagy cukorbeteg.


"A diabetes mellitus magyarul „mézédes átfolyás”-t (cukorvizelést) jelent a görög „διαβήτης” = „átmenet, átfolyás” és a latin „mellitus” = „mézédes” szavak összetételéből, a szervezet anyagcseréjének krónikus megbetegedése. Az elnevezés a két fő tünetre, a cukor vizelettel való fokozott kiválasztására és a megemelkedett vizeletmennyiségre (polyuria) utal. A középkori orvosok a vizelet megkóstolásával állapították meg a diagnózist, és különítették el a diabetes insipidustól."

2013. dec. 23. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Szerintem felfáztál. Legyél jó melegen a lábadon és az alhas tájékon. Sok citromot, vitamint fogyasszál.
2013. dec. 23. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
akkor is lehet felfázás ha nem csíp a vizelés?
2013. dec. 23. 11:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!