Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Candida elszaporodás kimutatha...

Candida elszaporodás kimutatható végbéltörletből?

Figyelt kérdés

2013. dec. 23. 17:48
 1/6 anonim ***** válasza:
Nekem egy kb. 1 decis kis fiolát kellett megtölteni széklettel, hogy vizsgálatot tudjanak csinálni candidára, szóval elég kevésnek tűnik egy törlet, bár ki tudja melyik labornak mennyi az elég.
2013. dec. 23. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
hmm.. multkor vettek törletet és rendben volt.. szerinted ez candida? lepedékes nyelv amit el tudok távolítani, afták a nyelven.. kissé csíp is. étvágytalanság, büfögés bélgázok. szomj és gyakori vizelés. (bár az egyik vonza a másikat magával) amúgy meg is vagyok fázva..
2013. dec. 23. 17:58
 3/6 A kérdező kommentje:
+ enyhe hőemelkedés (37.1°C volt most)
2013. dec. 23. 17:59
 4/6 anonim ***** válasza:

Ezért írtam, hogy lehet, hogy másik labornak elég a törlet is. :) Nekem is durván lepedékes a nyelvem 2-3 éves korom óta, nagyon gázosodok, sokat járok én is pisilni, szomjas viszont nem vagyok, sőt, alig tudok erővel magamba tömni 1 liter vizet naponta.

Sokszor csináltak már székletből, vérből és hüvelykenetből vizsgálatot, sőt a nyelvemről vett kaparékból is (nekem nem jön le a fehér lepedék, de szintén sokszor van aftám) és mindig negatív voltam candidára. Viszont cukorbeteg vagyok (2-es), ami a szénhidrát anyagcsere zavar miatt okoz lepedékes nyelvet, puffadást szénhidrátdús kajától és szomjúságot.(nálam ez még nincs ugye) Én is alig eszem amúgy, bár nálam ez állandó, nálad nem tudom, hogy mióta.

Furcsálltam amúgy, hogy sosem tenyészett ki candida, mert annyira illet rá minden tünet ami velem volt/van, ezért járok időnként mégis ilyen vizsgálatra.

2013. dec. 24. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Hőemelkedés szerintem betudható a megfázásnak vagy lappangó fertőzésnek, ami ellen küzd a szervezet, szerintem nem lényeges a candida szempontjából. :)
2013. dec. 24. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
csinaltam egy otthoni tesztet ami álítólag kideríti hogy van-e, amitől megijedtem, de megnyugtatott az hogy a teszt kamu.. reggel amikor felkelek beleköpni egy pohár vízbe és úgy hagyni. elméletileg úsznia kell. 30 percen belul után ha nyúlványok mennek lefele akkor candidám van, de állítólag ez csak egy marketingfogás..
2013. dec. 24. 14:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!