Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi tévő legyek? Ha őt is...

Mi tévő legyek? Ha őt is elveszítem, azt már nem bírom ki.14/L

Figyelt kérdés

A szüleim cserben hagytak, mikor elváltak. Utána senki nem törődött velem. Hoába bújtam volna anyához, apához egy-egy ölelésért, pusziért, mindkettőjüknek meg volt a maga új élete. Apának az új barátnője, meg a közös gyerekük, anyukámnak az új legjobb barátnője, meg az új gazdag pasija, és velem már senki s törődött. Nagyon fáj. Sokat sírtam.

Barátaim sosem voltak, mert mindenki kinevetett. Senki sm vett komolyan igazán, ahhoz, hogs megértsen száz százalékosul. Sokan cserben hagytak. Felszínes haverjaim persze voltak, akik a külsőm miatt kedveltek, de igazán senki sem szeretett. Testvérem nincs. Mikor kicsi voltam, a válás után nagyon sokat szenvedtem. Az oviban majdnem mindennap hánytam, meg hasmenésem volt, úgy szorongtam.

Aztán úgy egy fél éve megismertem egy fiút. Velem egyidős, és őt nagyon megszerettem.nközel került hozzám, és igazán valőban. Szóval szerettem. És szeretem még mindig. És megbíztam benne. De az életem ettől függetlenül monoton, hiába sportolok, van egy csomó hobbim, hiába, szart sem ér, mert nem lehetek minden percben az mellett az egy ember mellett, ezért megprőbáltam magam méreggel kinyírni. Eszembe jutott a fiú, akinek hiányoztam volna, ha meghalok. Én nagson szeretem őt. Nem akarom, hogy miattam szenvedjen bármilyen formában is. Ezért kihívtam a mentőket, a kórházban kimosták a gyomrom. Aztán nemrég beszéltem a tesójával, aki azt mondja, hogy régen nagyon jóba voltak, de mióta velem van, megváltozott, és elkezdett lecsúszni a lejtőn. És nem akarja, hogy depis legyen. És én sem akarom, hogy depis legyen. Talán el kéne őt engednem? Lehet, hogy boldogabb lenne nélkülem. De nem akarom. Oly' nehéz, nagyon szeretem, az egyetlen ember volt, akit sikerült megszeretnem. És nem akarom, hogy miattam szenvedjen. Azt akarom, hogy boldog és teljes életet éljen. Nem akarom magamhoz láncolni, hogy aztán szenvedjen. Mit tegyek?


2013. aug. 26. 02:21
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Próbálok segíteni, bár ugyanazt nem tudom érezni, mint te, megpróbálok. Nehéz lesz, de össze kell szedned magad. Nem sajnálhatod tovább magad, nem segít rajtad, csak visszalök a mélybe. Találnod kell valakit, akivel erről beszélsz... a válásra gondolok. Neked az tett be, nyilvánvaló. De meg kell tanulnod a sajnálaton, a magányon és a múlton túltenned magad. És tanuld meg, hogy egyedül önmagadtól kell függj! Ha azóta, mióta veled van, elkezdett lecsúszni, akkor nem gondolod, hogy azért, mert fáj neki is, amit magaddal teszel? Nem, nem úgy értem, hogy most tönkreteszed és hogy mindennek te vagy az okozója. NEM. De másnak is rossz látni, ha egy társa bajban van. Ha nem tud segíteni az meg még rosszabb, mert úgy érzi, hogy nem elég amit nyújtani tud. És nem is neki kell... Komolyan mondom, hogy keress fel egy pszichológust. Nem rosszindulat, de nagyon sokat segít. Egy emberben bízz meg, és szerintem könnyebb, ha egy idegennek meséled el a dolgaid, mert ha attól félsz, ő nem használja fel ellened. Állj talpra. Magadért, a világért, hogy mindenki képébe nyomhasd hogy "k@pjátok be! sikerült, és jobb vagyok mint ti!" nehéz lesz, segítséget kell kérned (ez még nehezebb, tudom) de szerintem menni fog. talpon voltál? akkor miért nem egyenesedsz fel és mosolyogsz?


Amúgy szerinted hány ember mászkál még az országban, a földön, aki hasonló mint te? Legalább egy biztos. Találd meg. Sok embert szerethetsz...még amellett az egy mellett is :) Légy boldog! Élsz...te is számítasz. Kérj segítséget és könnyebb lesz... de ÉLJ. Sosem leszel egyedül.

2013. aug. 26. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én azt hiszem átérzem azt amit te érzel. Mikor nagyon szeretsz valakit és fontos neked bármit megtennél csak, hogy ne veszitsd el. Szerintem nyugodtan beszélj vele, ne hagyd, hogy elvszítsétek egymást! Tudom, hogy jót akartok egymásnak és, hogy neki fáj az ha lát téged szenvedni, de hidd el, hogy még jobban szenvedne miattad ha elveszítene, ezért ragaszkodjatok egymáshoz! Eggyütt próbáljátok meg megoldani a problémákat és akkor mindkettőtöknek könnyebb lesz majd. Nem éri meg, hogy árts magadnak mert én is ezt tettem és csak jobban szenvedtem miatta,én is és azok is akik szeretnek. Hidd el ha csak egy ember is szeret téged a világon fontos vagy neki, és ezért az egy emberért is érdemes küzdeni.

SOHA NE ADD FEL! KITARTÁS! LÉGY ERŐS! Szórítok neked.

És tényleg keress fel egy pszihologust mert segíthet. 18/L

2013. aug. 26. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Elhagyott. Sokat szenvedek a hiányától, de remélem így boldogabb.
2014. jún. 26. 01:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!