Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Merjem szedni a Meforal...

Alekszisz kérdése:

Merjem szedni a Meforal 1000mg tablettát?

Figyelt kérdés
3 hónapja voltam először általános vérvételen ahol magasabb volt a cukor a szervezetemben mint kellett volna. A doktor diétát javasolt, amit be is tartottam, és 3 hónap múlva megismételte a tesztet, az eredmény pedig nem lett jobb. Így cukorbetegséget állapított meg nálam, viszont rengeteget stresszelek az utóbbi időkben, és mióta tartom a diétát a rosszullétek is elmúltak. Felírta a Meforal 1000gyógyszert 2*500as adagban reggel, este. Viszont attól tartok hogy ha elkezdem szedni és mégsem vagyok cukorbeteg, csak a stressz okozta a magas eredményt, akkor nem hagyhatom abba a gyógyszer szedését. Jogosan tartok tőle, vagy nem lehet baj?

2014. jan. 24. 18:19
 1/5 anonim ***** válasza:
Nyugodtan kezdd el szedni a gyógyszert. Mellesleg nemcsak cukorbetegeknek adják, hanem pl. PCO-ban is, akiknél inzulinrezisztencia alakult ki. Ha javul a cukoranyagcseréd (pl. ha van túlsúlyod, akkor megszabadulsz tőle, elkezdesz sportolni, tartod a diétát), akkor a gyógyszer elhagyását nem fogja megnehezíteni az, hogy előtte mennyi ideig szedted.
2014. jan. 24. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A szervezeted számára káros a magas cukor, akármi is okozza. Szóval szedd csak azt a gyógyszert! Ha majd a stresszesebb időszakod véget ér (ha egyáltalán), folyamatos vércukorkontroll elárulja, hogy abbahagyhatod-e a szedését vagy sem.
2014. jan. 24. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nyugodtan szedd, ez nem inzulin, hogy akkor leáll az inzulin termelése, ha kívülről adják. Ez segíti az inzulin termelését.
2014. jan. 25. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
69%

Nagyon jól és pontosan leírtak mindent az előttem szólók.


Ha az orvos felírta, akkor szedni kell, mert a magas vércukor szövődményei komoly károkat tudnak okozni.

Ezzel a gyógyszerrel kapcsolatban nem alakul ki függőség.

A diétát mellette is tartani kell.


Az szerintem jó lenne ha vennél egy vércukor mérőt és időnként ellenőriznéd a cukrodat. Ilyen probléma után már jobb ha figyelsz rá. Eleinte érdemes megismerned a szervezeted. Akkor napi két-három mérést is kellene csinálni, 2 órával az étkezés után.


Reggel éhgyomorra érdemes egyszer mérni. Annak illik 6 alatt lennie.


Étkezés után kettő órával a vércukornak mindenképp le kell menjen 7.8 alá (ezt az értéket és időt olvastam több helyen), de még jobb ha ennél jóval lejjebb esik ennyi idő alatt.


Nekem volt amikor lement 3.4-re is, de akkor rendszeresen kerékpároztam 60-80 km-t. Általában legtöbbször 4.8-5.2 körül jól beállt a cukrom a gyógyszerrel, amit mértem étkezés után 2 órával. Az úgy teljesen normális.


Viszont amikor mentem vérvételre, akkor felment 7.1-re az éhgyomorra mért érték, mert a vérvételtől mindig stresszelek előre már napokon keresztül.

Viszont a hosszú távú (3 havi átlag) érték a HbA1c 6.1-et mutatott, ami jó értéket jelent.


Most pl. be kell mennem az adóhivatalba tanúként egy több évvel ezelőtti munkaadó céggel kapcsolatban és megint stresszelek jó előre és most reggel éhgyomorra amit mérek rendszeresen a 7-8 között van úgy, hogy szedem napi 2 alkalommal a metformin Bluefish 1000 mg-os tablettát. Az ugyanazt tartalmazza mint a Meforal. Metformin a hatóanyag.


A stressz nagyon megnyomja nálam a cukrot (talán másnál is). Nekem 2005 előtt nem is volt semmilyen problémám. Akkor eladták az akkori politikusok a fejünk felől a munkahelyet. (Gyurcsány Bajnainak eladatta a posta palotát és közben kiszerveztek alvállakozások alá. Akkor már lehetett tudni, hogy ez is csak átmeneti és megszűnik a munkahely. Szóval akkoriban jutott elég idegesség napi szinten.


Kb 3 év múlva amikor a vérnyomásom nagyon felszökött mert nem akarták kiadni a szabadságot ami járt és vitáznom kellett a cég jogászával és az igazgatóval, akkor mindenféle bajom lett és azokkal kerültem orvoshoz és kivizsgálásra.


Akkor derült ki, hogy rengeteg betegség jött össze az alatt a 3 év alatt, amikor a munkahely elvesztésétől rettegtem stresszeltem napi szinten. Szóval a Gyurcsány szocializmus áldozata lettem én is sokadmagammal együtt. Azóta semmi feszültséget nem tudok elviselni, legfeljebb csak így a monitoron keresztül.

A cukrom pedig nagyon szorosan összefügg a stresszel.



Még amit kifelejtettem, az étkezések között jó ha tartasz legalább 2 de jobb ha 3 óra szünetet, mert legalább 2 órának kell eltelnie, hogy lebontsa a szervezet a szénhidrátot, amit az előző étkezéssel bevittél.


Bocs, hogy ilyen történettel fárasztottalak de kikívánkozott belőlem, hogy nálam ez volt az oka.

Azóta ott teszek nekik keresztbe, a neten a fórumokon, ahol csak lehet, mert tönkre tettek engem is sok más emberrel együtt.

2014. jan. 25. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 ltommie válasza:

ELmondom, hogy a stressz a cukorbetegség legjobb barátja. Nem nálad, mindenkinél.


Teljesen mindegy, mit szedsz ha továbbra is stressz ér. Gondolkozni pont fordítva kell. Először stresszt legyűrni, azután gondolkodni, hogy szedjél e valamit.


De ha úgy látod ezután is, hogy kellene szedned valamit, akkor ne a gyógyszer legyen az. Az a legrosszabb. Az orvosok sosem gyógyítják meg ezt a betegséget. Kérdezd meg tőlük. Ha meg akarsz gyógyulni tegyél meg magadnak egy nagy szivességet, és nézz inkább utána hogy hogyan lehet gyógyítani ezt, értsd meg mi miért van, mitől alakul ki, és utána szokj le arról a civilizációs ártalomról, ami miatt a top betegségek közé került ez az elmúlt évek alatt.

2017. jan. 2. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!