Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mit tegyek a köhögésemmel?

Royalty95 kérdése:

Mit tegyek a köhögésemmel?

Figyelt kérdés

Hétfőn kezdődött az egész, amikor benáthásodtam. Kedden előjött egy : Fulladásos, száraz köhögés. Jobbára este jön rám a legjobban de napközbe is. Elkezdek köhögni, és ingerel... Szóval ilyen asztmás köhögés.

Elmentem dokihoz, és azt mondta, hogy fújjak: Ventolin spray-t + felírt Sinecod 50Mg-os tablettát. Meg persze az orromba csepegtetek: 0,5mg-os Nasivin-t..


De azóta semmi sem változott. Mit próbáljak ki? Főleg a köhögésre.



2014. jan. 25. 18:39
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Amit kaptál tökéletes. De idő kell mire elmúlik. Ha a következő héten sem tapasztalsz javulást,menj vissza az orvoshoz.
2014. jan. 25. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
A tüdőmbe semmit sem találtak. Elvileg asztmás köhögés + a nátha megy rá... Azt mondta, hogy ezzel hétfőn már mehetek.
2014. jan. 25. 19:30
 3/14 anonim ***** válasza:
Ezek szerint nehéz kilélegezni a levegőt?
2014. jan. 25. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Nem. A légzésemmel nincs probléma. Csak egyszer jön rám egy köhögés roham.. és köhögök és könnyezek annyira köhögök. És ingerel.. Elvileg asztmás köhögésem van. Erre kaptam azokat a gyógyszereket, de semmit sem hatnak (még, egyenlőre).


Olyan mintha poros lenne a tüdőm vagy nem is tudom.. szóval ingerel és ha elkezdem éjjel a köhögés, akkor már csak az ment meg, hogy elmúlik egyszer... Köhögök-- köhögök-köhögök

2014. jan. 25. 20:08
 5/14 A kérdező kommentje:
Valaki esetleg még valami ötlet?
2014. jan. 26. 15:23
 6/14 anonim ***** válasza:
Én nagyon súlyos asztmás vagyok lassan 7 éve. Berodual cseppet, Atrovent N-t, Alvesco evohalert és görcsoldónak Buventolt szedek/fújok. Ingerköhögésre Coderit N. Szóval tapasztalat, hogy aki asztmás annak nem csak egy rohamoldó kell (Ventolin), hanem megelőző szer is, az én esetemben corticosteroid, de nem feltétlenül kell, hogy szteroid legyen, ha nem súlyos. Viszont ha a tüdődön semmi sem látszik, akkor nem lehet súlyos maga az asthma. Próbálj párásítani, sóoldatot lélegezni, nyisd ki esténként az ablakot, tüntesd el az allergiás tényezőkből amennyit csak lehet. Sinecodból szedj 3x1et, ha eddig nem tetted volna. Esetleg még kipróbálhatod a Libexint is (recept nélküli), kínzó köhögés esetén 2-t. Ha semmi nem jó, irány a pulmonológia.
2014. jan. 26. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Már kedd óta itthon vagyok. És ma (hétfőn) sem mentem iskolába. Ma megyek vissza az orvoshoz hogy mi lehet ez. Se a Ventolin se a Sinecod nem segít semmitse. Ugyan úgy fulladásos köhögésem van. Néha már olyan, hogy a folyik a szememből a könny + mintha hánynom kéne annyira erőltet a köhögés... De nem hiányozhatok annyit az iskolából, mert megbukok. Nem tudom mi van velem, de megnézem ma mit mond az orvos. Szerintetek?!
2014. jan. 27. 09:44
 8/14 anonim ***** válasza:
Ez a köhögés nem jelent feltétlenül asztmát. Majd az orvos többet mond.
2014. jan. 27. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:
nekem is náthás voltam, és maradt a köhögés. néha ugy rámjön, hogy csiklandozza a torkomat.és megtudnék fulladni.néha hányok is. nekem is azt mondták, asztmás vagyok. de nincs nehéz légzésem, csak a köhögés. és néha ugy elkap, neked is ilyen?
2014. febr. 24. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Kedves 6.! Kik mondták ,hogy asztmás vagy?
2014. febr. 24. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!