Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Brutális másnapok. Mitől?

Brutális másnapok. Mitől?

Figyelt kérdés

Aki nem szeret olvasni, annak az utolsó bekezdés a lényeg!

Elég mozgalmas életem volt tizenéves koromban ami a bulikat illeti. Ez tetemes mennyiségű alkohol, dohány és "egyéb" elfogyasztását jelentette. Beittunk csapattuk reggelig aztán másnap mintha misem történt volna. Voltam vagy 120kg (ebből csupán 55kg lehetett a zsír) semmit nem foglalkoztam az egészséggel.


Ez megváltozott miután jött az egyetem, (mondjuk azt, hogy beszippantott a tudományos élet) a dohányzást átlag évi 3 szálra csökkentettem, a piálásról is lejjebb álltam. Sörön kívül semmit nem iszok meg és abból is csak párat (ez kb 3-5 öt jelent/este havonta max 2szer) Egészségesen kajálok, sportolok napi 3-4 liter vizet/teát iszok.

Az ember úgy gondolná, hogy ezek azért az élet minden területét megkönnyítik, jobbá teszik a közérzetet stb. Ez igaz is, pl sokat fogytam zsírból, sokkal izmosabb lettem lementem 90 kilóra ami mostanra már 5 kiló izommal több, jobban érzem magam a hétköznapokba, kicsit magabiztosabb is vagyok, mint kövéren voltam. Csak azt nem jön le, hogy miért vagyok kb. 21 éves korom óta olyan másnapos, hogy hagyuk is.


A legutolsó eset ez volt: elmentünk megittam 4 óra alatt 4 sört. (az mindegy is, hogy már beálltam tőle). Hazajöttem mondom, letolok másfél liter vizet, a vízveszteség ellen, meg is volt. 7 óra alvás után olyan fejfájással keltem, mintha valaki azon edzett volna a bokszvizsgájára. Oké elfogadtam hogy ez van, nekikezdtem edzeni, ami végkép nem adta be, sőt rálapátolt rendesen. Izmos dehidratáció, akkor víz kell –gondoltam naivan –megittam 2 litert (ami aznap csak késő délután jelentkezett további nagy mennyiségű folyadékbevitel után). Ahogy telt múlt az idő, arra lettem figyelmes, hogy nem lettem jobban. Akkor bevettem annyi vitamint, hogy a felhasználási javaslat majdnem sírva fakadt, majd lefeküdtem aludni. Felkeltem pár óra múlva aztán semmi, az egész napom azzal telt, hogy másnapoztam.

7

Ha valakinek ismerős, amikor kis mennyiségű alkoholtól ilyen nagyfokú a fizikai fájdalom (illetve nem mellékesen az ok nélküli bűntudat) és tudja, mit lehetne ellene tenni, az adhatna tanácsot. Vagy legalább levezethetné a leírtak alapján, hogy mitől lehet ez. Sajnos nekem már megállt a tudományom ezen a téren...



2014. jan. 29. 20:13
 1/6 anonim ***** válasza:
A bűntudat, depresszió, lehangoltság a másnap gyakori tünete...Viszont, ha jól értem, edzel.Nem szedsz valami izomnövelő, vagy bármilyen hasonló szert, ami az edzéshez kell?
2014. jan. 29. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Velem ez nagyjából ugyanígy volt, évekig semmitől nem voltam másnapos, aztán egyszer csak már nagyon kis mennyiségektől is, én is kérdezgettem pár embert, azt mondták, hogy telítődik a szervezet és ezért van a másnap, persze ez lehet, h hülyeség, de velem pont ugyanúgy történt, mint veled. Fizikai fájdalmat nem értem. A bűntudatot végképp nem.

A másik borzasztóan sok vizet iszol, főleg egyben lenyomni 2 liter vizet már önmagában járhat rosszulléttel, akár fájdalommal is, a vitamin sem fog jobban segíteni rajtad ha bedobsz belőle rögtön egy egész dobozzal. Ha rosszul vagy, fáj valamid, akkor pedig alap, hogy nem állsz neki edzeni. Igazából te mindent megtettél, hogy tovább rontsd a másnaposságodat, úgyhogy annyira nem meglepő, hogy nem érezted magad túl jól.

2014. jan. 29. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szinte magamra ismertem az írásodból. Régebben tudtam vedelni akár 3 napon keresztül is. Most 4 nap kell mire teljesen jól leszek. Egyszer olyan másnapos voltam, hogy kórházba kellett mennem hasfájással. Máskor meg az orvos jött ki és injekciót adott a valagamba. Fogalmam sincs, hogy mitől lehet. Nekem a jó hideg kóla szokott segíteni, meg a húsleves. Fejfájás ellen azt szoktam csinálni, hogy amikor hazaérek beveszek 3 algopirint.
2014. jan. 29. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Első: nem, nem szedek semmi ilyet. Az izom igazából mellékes velejárója az edzésnek. Nekem az a lényeg hogy mindig elérjem azt, ami anno lehetetlennek tűnt. Meg aztán mindig is komoly önbizalomhiányom volt, ez ellen jó valamennyire a mozgás( meg persze a kövérség ellen). Tudod, ezzel bizonygatom magamnak, hogy jó vagyok valamire :)


Második: A következők miatt tettem ezeket: A sok víz egyértelműen a dehidratáltság megszüntetésére. A vitaminoktól azt vártam, hogy valamennyire felfrissítsék a szervezetet, illetve elősegítsék a regenerálást. Az edzés pedig a vérkeringés beindítása, így méreganyagok gyorsabb kiválasztása érdekében történt. Ez persze az én gondolatom, bár a fejfájásra valóban elég nagy baromság volt ez kétségtelen.


Harmadik: a húsleves az számomra inkább csak kellemes, de nem annyira mozgatja pozitív irányba a szervezetem működést. A kóla az kilőve. Az "tömeges" algopirint azt sokáig toltam én is (néha még ma is lecsúszik egy-egy ha 3 sör után meglőve kelek). Ha sokat nem is segített a helyreállításban legalább "elszálldogáltam" tőle, főleg ha még reggel piásan ébredtem :D. Aztán abbahagytam, mert próbálok minél kevesebb ilyen szintetikus témát bevinni. Orvos, korház?? Akkor én inkább ne is panaszkodjak, ez már tényleg komoly...


Köszönöm a válaszokat, ha van még olyan akinek akad hozzászólása szívesen elolvasom!

2014. jan. 29. 21:42
 5/6 anonim ***** válasza:
A második vagyok, csak annyit akartam még, hogy értem én, hogy te mit akartál, de nem voltak a legjobb ötletek. Az jó, ha ittál alkoholt utána megiszol valamennyi vizet, lehetőleg nem húzóra, én azt mondanám max. 1 litert, de te 90 kilós vagy és azt írtad, h naponta 3-4 litert iszol, így nem tudom, hogy mennyit kellene, de 2 liter biztosan nagyon sok egyszerre. Hatásos volt nekem az is, hogy a buliban, kocsmában, stb., az alkoholos italok között kértem néha egy pohár vizet, gyümölcslevet, stb. Mielőtt elindulsz piálni mindenképpen egyél, lehetőleg zsírosat, nem egészséges, de másnaposság tekintetében hasznos lehet. Ne keverd össze-vissza a piát, sört borral semmiképpen ne. Ha hazamész akkor megint egyél és igyál vizet. Ez már csak azért is jó, mert ha úgy fekszel le, hogy tk. részeg vagy, akkor biztos, hogy másnapos leszel. Nekem pl. egy óra utazás, hogy hazaérjek a városból és addig egész jól ki lehet tisztulni, főleg, hogy sokat kell sétálnom hazáig, a friss levegő is jót tesz. Az edzést pedig ne másnapra tervezd be, aznap egyszerűen hagyd ki és kész. Bűntudatos pedig nem kell, hogy legyen azért mert néha elmész bulizni, sőt, ez nagyon fontos dolog, több energiával tölt fel, mint bármi és nagyon jót tesz lelki szempontból, legalábbis szerintem.
2014. jan. 30. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

4 sör után megdőlve? Itt lehet a probléma, 4 sör után a 14 éves unokaöcsém nem dől meg. Mi is toltuk régen keményen, este nyolckor elkezdtünk inni, reggel 7kor még a keménymag javában vodkázott, aztán 8 fele hánytam egyet, ittam egy jó hideg Mizo kakaót és beültünk a vasárnapi istentiszteletre :DD (kötelező volt a suli miatt)

Sőt olyan is volt, hogy hajnal háromkor még hánytam itthon a lavorba, fél nyolckor meg már a suliba tartó buszon ültem :D


Amúgy nem mindenkinek megy a piálás, hamarabb iszunk meg páran egy korsó bort, mint egyik spanom egy kv-s pohárral és mégis hamarabb berúgik, degyszer próbáld ki, hogy mi lesz veled másnap ha a sörök mellé iszol egy-egy felest :D

2014. jan. 30. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!