Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Asperger szindromasok, vagy...

Asperger szindromasok, vagy ha van ilyen ember a csaladotokban, megosztanatok hogy Ti milyenek vagytok?

Figyelt kérdés

Unokahugom 15 eves, es most kezdtek el par honapja vizsgalni szakemberek, ugy tunik hogy aspergeres, bar meg hatra van par dolog amig tenylegesen felallitjak a diagnozist.

Olvasgattam sokmindent, ugye vannak ennek altalanos jellemzoi de minden eset mas, es ami egyik embernel megjelenik, a masiknal nem, szoval nincs 2 egyforma ilyen eset. Megis en ugy latom abbol a par sztoribol ahol csaladtagok viselkedeset irja le kivulallo szemely, hogy hozzajuk kepest az en unokatestverem mas. Csaladon belul, olyan kornyezeten belul ahol jolerzi magat igenis tud rendesen kommunikalni, nincs az hogy nem veszi eszre hogy nem temaba vago amirol beszel, es csak a sajat erdeklodesi koret hajtja. Velem pl aki kozel allok hozza, siman tart szemkontaktust, oke neha elpillantgat, meg mond hosszabb mondatokat ugy hogy a plafont bamulja de az ido nagy reszeben szemkontaktust tart ugy mint barki mas. Beilleszkedesi nehezsegei voltak mindig, de szerintem ez abbol adodik hogy kulonosen intelligens, sok teruleten nagyon jo kepessegu, pl nyelvek, matek, zene, rengeteg mindenben kimagasloan eredmenyes, felnottek nem teljesitenek ugy mint o, es ezert mindig utalkoznak a kortarsai, raadasul szep is, ebben is latom en az okat annak hogy nem fogadjak be sehol, illetve a ketto egyutt adja ezt szerintem. Viszont a kenyszeresseg nagyon jelen van az eleteben, szinte minden teren, nagyon ragaszkodik a rutinjaihoz, es egyre rosszabb allapotban van mostmar, napi szinten duhkitoresei vannak.

Az edesanyja nemreg tett egy olyan megjegyzest, hogy meg jo, hogy mas a velemenye valamirol, hiszen 'autista'. En ezen nagyon kiakadtam, bar nem mondtam neki. Szamomra ugy tunik hogy azzal hogy le autistazza, raragaszt egy cimket, amitol a gyerek esetleg csak onigazolast nyer hogy igen, en mas vagyok, esetleg rosszabbnak hiszi magat mint amilyen. Nem tudom eldonteni hogy aspergeres-e, nekem inkabb ugy tunik hogy a kenyszerbetegek es a manias depressziosok tuneteit mutatja egyszerre.

Szeretnem hogy ha van aspergeres csaladtagotok vagy netan ti magatok azok vagytok, leirnatok hogy miben is all ez az egesz. A neten talalhato tulajdonsagaik kozt tul sok minden van, nekem picit eroltetett.



2014. jan. 31. 11:57
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
65%

Miért került orvoshoz, hogy került szóba az AS? Valószínű, hogy a dokik majd megmondják, h az-e vagy sem... Pszichoterápia jó lehet (csak persze kérdés mire).

A fiatalok mindig menőznek, nálunk is ez volt (ha nem is drogokkal, meg könnyűvérűséggel, de káromkodással, cigizéssel, balhékkal igen), de azért mindig akadnak rendes emberek is mindenütt.


Nekem is voltak igazán szép osztálytársnőim, én azt vettem észre, hogy nekik volt könnyebb - szóval amíg nincs vetélkedés egy fiúért, addig a külsőségek inkább segítik a beilleszkedést (a kövér pattanásos csajt meg kiközösítik).

Az AS-ok mutatnak kényszeres jeleket, és a depi is gyakori.


Különös gyerekek, Nézz a szemembe, Marslakó a játszótéren. Ezek elég alap írások, de van még néhány, pl. a Kutya különös esete az éjszakában.

2014. febr. 22. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:

Köszi utolsó, ezeket olvasta a család. Sajnos elég súlyos kényszeres viselkedése van sok téren, de most az orvosok azt mondták hogy szerintük nem asperger, de még egy helyre elviszik azért megnézni.

Azért került orvoshoz egyébként mert napi szinten örjöng, nem lehet normálisan kezelni már, és valami baja biztos hogy van, emiatt meg akarták nézetni mindenképpen.

2014. márc. 3. 19:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!