Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ez milyen betegség? Egyre...

Ez milyen betegség? Egyre gyakrabban jön elő, olvassátok el. Nem tudok rá megoldást találni (többi lent)

Figyelt kérdés
Egyre gyakrabban tör rám egy nagyon furcsa érzés, ilyenkor a szívem hevesebben ver, a gyomrom is kicsit görcsöl, félek is valamitől. Nagyon furcsán érzem magam, néha még szédülök is vagy enyhe hányinger. Nem merek elmenni Vasárnap a Templomba hisz rámjön egy ilyen pánikroham vagy minek nevezzem ezt, és prédikáció közbe rosszúl vagyok, ez volt a multkor is. Nem merek elmenni szórakozni az ismerőseimmel mert félek hogy elő jön. Mit tegyek ellene, nem vagyok gép függő, napontan minimum 3 órát a szabadban vagyok, sportolok (biciklizés, séta, minimum 25-30km/nap). Nemtudom mitől lehet ez a furcsa érzés, egy pánikroham vagy mi ez. Aki tud kérem segítsen leírni mitől lehet ez, vagy kihez, hová forduljak vele,e setleg házi gyógyítás, ki/belégzés? 16/f.
2014. febr. 9. 20:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Pánikbetegségnek tűnik,de nem vagyok orvos,fordulj dokihoz.
2014. febr. 9. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Egyértelműen a pánikbetegség kezdete. A rendszeres fizikai elfoglaltság sokat segíthet. Ebben a korban még visszafordítható.
2014. febr. 9. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:

En is csak azt tudom mondani mint az elottem iro: menj el orvoshoz.

Ez nem jatek, kesobb komoly problemak is lehetnek, ha most nem mesz el dokihoz. Es ne hagyd, hogy ez hatarozza meg az eletedet es hogy mit teszel a szabadidodben.

Baratnom hasonlo helyzetben volt, o elment az orvoshoz, ahol mondtak neki, h vagy genetikai vagy mentalis problemaval allnak szemben. Es a tunetei ugyanezek voltak mint neked. Ha genetikai vagy mi akkor gyogyszerek, kezeles. Ha mentalis akkor pszichologus.

De menj el orvoshoz minnel haramabb, komoly bajaid is lehetnek ebbol :(

Sok sikert!

2014. febr. 9. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
2#. Válaszoló: Pontosabban mit ajánlasz, naponta többet mozogjak, foglaljam le magam valami fizikai munkával, illetve milyen orvoshoz forduljak hogy ez elmúljon és a későbbiekben csak nevessek rajta, mert most számomra nagyon nem vicces
2014. febr. 9. 20:38
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget a válaszolóktól. Genetikai nem lehet, hisz a családban senkinek sem volt ilyen problémája. Ez mentális lehet, szorongok valamiért, félek, szóval a pánikroham tünetei. Ami érdekes hogy csak estenként jön elő, és a Templomban Vasárnap, máskor még nem tapasztaltam.


Ami történt velem ami hozzá járulhat: Kiskoromban 2 éves koromban volt egy gyógyszer túladagolásom és az ügyeletre kerültünk. Majd 1 éve Energia túladagolásom volt, 6 HELL Energiaitalt ittam meg pár óra alatt, szintén az ügyeletre kerültünk. Magas vérnyomásom volt, nagyon vert a szívem, reszketés, légszomjam volt az orvos szerint. Szeretnénk én is egy szabad és boldog ember lenni, de így pánikrohamokkal nemfog sikerülni

2014. febr. 9. 20:42
 6/11 moonlightsentinel ***** válasza:

Igen, pánikbetegség, pont ez a veszélye, hogy mindig csak bizonyos szituációkban jön elő (pl. nálad a templom), aztán azt az ember tudatosan elkerüli, de egyre több és több ilyen szitu lesz, és így nagyon komolyan korlátozza az életet. A komoly pánikbetegek között van aki nem mert kimenni a lakásból vagy pl. nem mer szilárd ételt enni, ilyesmi... szóval minél hamarabb irány az orvos!

A háziorvosodhoz menj először, ő majd ad beutalót a kórházba. Ugyan a pszichiátriára nem mindig kötelező a beutaló, de jobb, ha mégis a háziorvoshoz mész először, mert ő akkor elküld mindenféle kivizsgálásra, hogy nem-e esetleg szervi oka van (valószínűleg vesznek majd vért, csinálnak egy CT-t, nyugi, fájdalommentes, meg lehet elküld kardiológiára is). Ha mindent kizárnak, akkor majd elküld pszichiátriára, de nyugi attól sem kell félned, pszichoterápiával meg gyógyszeres kezeléssel ilyen fiatalon még a pánikbetegség jól kezelhető.

De fontos, hogy elmenj, minél rosszabb állapotban jutsz el oda, annál nehezebb javítani rajta!

2014. febr. 9. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Elfogok menni az orvoshoz még a holnapi nap folyamán! Templomba nem mertem menni 2 hónapja mert félek hogy megint elő fog jönni a pánikroham. Utolsó 2 alkalommal elő jött azóta nem mertem menni Templomba. Továbbá a zárt és kicsi tér is probléma nekem a CT esetén (hisz egy gépbe visznek be, kicsi, zárt tér) ez is pánikrohamot válthat ki nálam, pl a liftben 5 éve sosem mentem liftel. Inkább gyalogolok 10 emeletet minthogy a lift.
2014. febr. 9. 20:53
 8/11 A kérdező kommentje:
Félek, ha ma este tör rám egy ilyen pánikroham mi a teendő?, igyak vizet, mossam meg az arcomat hideg vízzel, vagy mi a teendő ha ma este megint rámtör a roham?
2014. febr. 9. 21:01
 9/11 moonlightsentinel ***** válasza:

Nyugi, van tapasztalatuk az ilyen betegekben a radiológusoknak, bár annyira tipikusak a tüneteid, hogy lehet nem is küldenek CT-re, de ha el is küldenek, láttak már ilyen beteget ők is, nem egyet, nem kettőt, tudják, hogy kell kezelni :)


Hogy hogy kell kezelni magát a rohamot, hát, ez nagyon változó, egyénenként függ, ezt magának tapasztalja ki mindenki, ha neked az segít, hogy vizet iszol, vagy megmosod az arcod, csináld. Sokaknak hat az, ha egy pánikroham alatt folyamatosan tudatosítják magukban (mondogatják maguknak közben), hogy amit éreznek, nem valóságos, el fog múlni, és ez a stresszre adott normális reakció, ettől nem fognak meghalni. Ismertem olyat is, akinek volt egy ilyen félelem elleni mondókája, és azt ismételgette mindig magában, ha rájött a pánikroham. Még az is segíthet, ha tudatosan odafigyelsz, hogy egyenletes, mélyeket lélegezz.

De mondom, ez emberfüggő. A lényeg, hogy orvosi felügyelet nélkül nyugtatókkal ne kísérletezz, mert sokkal többet árthat, mint használ.

2014. febr. 9. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget!
2014. febr. 9. 21:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!