Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Már semmi kedvem élni, egyre...

Már semmi kedvem élni, egyre gyakrabban gondolok az öngyilkosságra is, mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Az életem teljes mértékben egyhangú, üres, semmi különlegesebb dolog nem történik soha. Nem vagyok jó senkinek, aki egyáltalán hajlandó velem beszélgetni, az is eltűr csak, de nem kedvel.

És fáj látni, hogy a többi fiatal milyen boldog, elszórakozik, pénteken a közelgő bulikat várják, ahova menni fognak, közben én itthon unom magam folyton, mert nincs mit csinálni egyedül, és már élni sincs kedvem.

Egyre gyakrabban úgy érzem, már feladom, nem erőlködök, próbálkozok tovább az ismerkedéssel, meg az életem jobbra fordításával, hanem öngyilkos leszek, pl. ma se sokon múlott az már.

17/F


2014. jan. 17. 15:37
 1/5 A kérdező kommentje:
Csak arra vagyok jó a fiataloknak, hogy legyen kit megalázni, legyen kin rosszindulatúan röhögni a háta mögött.
2014. jan. 17. 15:39
 2/5 anonim ***** válasza:

Szerintem depressziós vagy, és üldözési mániád is van.

Vegyél igénybe professzionális segítséget.

2014. jan. 17. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%
Vagy egy jó kis rákdiagnózis helyrebillentené az életfelfogásod..
2014. jan. 17. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Szia! Szintén ilyen korú voltam és mintha az akkori önmagamat írtad volna le. Az mindenképp egy lépés, hogy segítséget kérsz mert belátod, hogy valami nincs rendben. Mindenképp menj el pszihológushoz! Nekem anno depresszióm volt és szociális fóbiám. Fontos tudnod, hogy nem attól leszel hülye, hogy orvoshoz jársz hanem ha nem próbálsz segíteni magadon és tényleg hülyeséget csinálsz. Egy évig szedtem nyugtatót és kedélyjavítót, hetente kétszer orvoshoz jártam. Hidd el ki lehet ebből lábalni, nekem is sikerült. Amikor letettem a sulit végleg helyrejött minden mert már nem voltak a rosszindulatú, kicikiző osztálytársak hanem felnőtt emberek vettek körbe akik vették a fáradtságot, hogy megismerjenek és értékeljék azt ami vagyok. Nézd azt hittem soha nem fogok kelleni senkinek mert belémtraktálta a sok jóindulatú, hogy egy hasznavehetetlen szerencsétlenség vagyok aki csak arra jó, hogy megalázzák. Most van rengeteg barátom, szerető párom és egy gyönyörű kisfiam és boldog vagyok. Neked is menni fog, csak tégy is érte!
2014. jan. 17. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Emlékszem, ilyen koromban én is éppen ennyire fölöslegesnek éreztem magamat a velem egykorúak között. Azzal a különbséggel, hogy amilyen öreg vagyok, akkoriban még a nethozzáférés is különlegességnek számított, tehát még az online ismerkedés sem volt opció...

Ha TÉNYLEG csak ez keserít el és ejt kétségbe, hogy egyedül érzed magadat, akkor helyes lehet feltérképezni magadban: mi az, ami igazán érdekel? Milyen emberekkel tudnál igazán kijönni? (Méltatlan kompromisszumokat kötni nem érdemes.) Aztán elkezdhetsz a Téged érdeklő témájú online közösségekben aktívnak lenni.

Szerintem, ha ilyen fiatalon elintéznéd önmagadat, akkor még az esélyt is elvennéd magadtól, hogy bármi is jobb legyen később.


(Egyébként, gondolod, hogy a bulis arcoknak TÉNYLEG olyan fantasztikusan jó lehet? Nekik is van sok gondjuk, csak kifelé élik meg, vagy egyesek éppen a problémáik elől menekülnek a bulizásba meg a kiterjedt társasélet élésébe.)

2014. jan. 18. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!