Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ez milyen betegség? Egyre...

Ez milyen betegség? Egyre gyakrabban jön elő, olvassátok el. Nem tudok rá megoldást találni (többi lent)

Figyelt kérdés
Egyre gyakrabban tör rám egy nagyon furcsa érzés, ilyenkor a szívem hevesebben ver, a gyomrom is kicsit görcsöl, félek is valamitől. Nagyon furcsán érzem magam, néha még szédülök is vagy enyhe hányinger. Nem merek elmenni Vasárnap a Templomba hisz rámjön egy ilyen pánikroham vagy minek nevezzem ezt, és prédikáció közbe rosszúl vagyok, ez volt a multkor is. Nem merek elmenni szórakozni az ismerőseimmel mert félek hogy elő jön. Mit tegyek ellene, nem vagyok gép függő, napontan minimum 3 órát a szabadban vagyok, sportolok (biciklizés, séta, minimum 25-30km/nap). Nemtudom mitől lehet ez a furcsa érzés, egy pánikroham vagy mi ez. Aki tud kérem segítsen leírni mitől lehet ez, vagy kihez, hová forduljak vele,e setleg házi gyógyítás, ki/belégzés? 16/f.
2014. febr. 9. 20:29
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Nekem kislány koromban volt időközönként pánikrohamom és eltartott a tinikoromig. Esténként jött rám. Mindig úgy éreztem, hogy nem kapok levegőt, és halálfélelmem lett, amitől egész éjjel remegtem, nem bírtam elaludni. Mivel hittem Istenben, imádkoztam, de az imától még jobban pánikba estem. Talán mert félelmetes és kétségbeejtő volt, és a halál utánra emlékeztetett.

Nekem az segített, ha valaki mellettem volt. Kislánykoromban, ha anyukám mellé befeküdtem és ő imádkozott értem, az megnyugtatott és lassan el tudtam aludni. Később, a tinikoromban pedig az segített, hogy amikor éreztem, hogy rámtőr a pánik, akkor el próbáltam terelni a gondolataimat. Például elővettem egy természetkönyvet, olvasgattam a különböző tájakról, állatokról. Vagy csak megkértem valakit, hogy beszélgessünk, ha még nem volt túl késő.

Párom egyébként azt mondta, hogy lehet, hogy kislánykoromban túlzottan figyeltem a légzésemet, és ezért hiperventilláltam és ezért remegtem, amin könnyedén lehet segíteni azzal, ha zacskóba ki-belélegzel.

De ne aggódj, biztos el fog múlni idővel! Kérd meg a templomból a barátaidat, hogy imádkozzanak érted. De azért én is javaslom, hogy menj el orvoshoz, a gyógyszereknek azonban nem vagyok híve. Szerintem ez inkább lelki probléma. Találtam egy oldalt, egészen hasonló problémáim voltak nekem is: [link]

Jobbulást! És ne aggódj, meglátod jobban leszel!

2014. febr. 11. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!