Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Van itt valaki, aki emetofóbiá...

Van itt valaki, aki emetofóbiában szenved? Nagy segítségre lenne szükségem! Hogyan győzzem le?

Figyelt kérdés

Már lassan 3 éve tart az emetofóbiám. Egy éve vagyok külföldön, és a telet szó szerint átrettegtem, féltem hogy valami apróbb betegségtől is hányni fogok. Tudom, hogy ez elég furcsán hangzik, szégyellem is magam érte, de a végén már suliba se mertem menni, se nagyobb tömegekbe, féltem a fertőzésektől.

VALAKINEK SIKERÜLT LEGYŐZNI? Ha igen, kérem segítsen!


2014. febr. 24. 22:47
 1/3 anonim ***** válasza:
Nekem is ez a bajom, én is szeretném tudni rá a választ. Egy biztos elmegyek egy pszichológushoz. 26F
2014. ápr. 2. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szerintem teljesen fullra nem lehet legyőzni, de annyira igen, hogy olyanok ne történjenek meg, hogy ki sem mozdulsz.

5 éve én annyiar féltem tőle hoyg 4 hónapig nem mozdultam a kapuig sem, mikor családtagok haza jöttek, ellenőriztem hoyg kezet mosnak e, táskájukat/szatyrukat fertőtlenítgettem, 39 kilóra lefogytam, mert féltem, hogy valamelyik haza hozza és vizet mertem inni kekszet mertem enni.

szedtem bogyót egy évig TELJESEN FELESLEGESEN!!! Attól még hogy jobb kedvem volt ugyanúgy féltem, max nem jött ki fizikailag úgy rajtam a rettegés..azaz nem lett szorongásom és pánikrohamom, de attól még a fejemben volt 0-24.

Elkezdtem sportolni és az segített valamennyit, aztán 1x végig hánytam az estét és kiderült hogy egy nagyon durva betegségtől (1 hétig lélegeztetőgépen voltam utána) szóval akkor visszaestem kicsit, de ennek már 3 éve.


Én akkor félek nagyon, ha valaki a környezetembe beteg, tehát van rá esély elég sok, hoyg elkapom. Kézmosásra figyelek, plusz a kaják szavatosságára, de pl étterembe simán eszem plusz heti 7 nap rendelem az ebédem.


Egyet tudok mondani, és ez nem fog tetszeni, ami segit a személyiségfejlődés és a felismerések.

Próbáld meg objektiven figyelni magad mikor éppen félsz. PRobálj meg tudatosabb lenni ( és ez nem sprituális hablaty). Vagy n csináltam olyanokat, hoyg sokszor leirtam egy lapra, hogy miylen akarok lenni és amig tudtam eljátszotta ma szerepet. Nyilván olyanok voltak benne, amik kihivásokat jelentettek és kicsit szembe néztem a hányással való félelemmel. és olyan valakit "játszottam" el, akinek semmi ilyen baja nincs (ez volt mindig a központban).

Volt olyan hogy hányingerem volt és feleszméltem, hogy "bakker, ha ráparázok ha nem, akkor is hányni fogok


Jártam terápiára is és csoporterápiára is. Csoortterápián relaxáltunk ,meditációs technikákat tanultunk.

Sportolgattam, mozogtam és lefoglaltam magam.


1x volt hogy anyukám hányt valami romlott kajától, azt hittem virus és annyira ráparáztam hoyg másnap énis öklendeztem. Engem ez inditott el a jó úton, mert attól öklendeztem, hoyg féltem, hoyg hányni fogok..nem is kaptam el semmit.


szóval ez egy út ami a szeélyiségfejlődésről szól ,de akarni kell ezt, törekedni rá, nem törétnik csak úgy az idő során. Történhet de rossz irányba vagy lassan és minimálisan.


Bocsi a sok elgépelésért, fogalamam sincs hol a szemüveem :D

2014. ápr. 8. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, nagyon sokat segítettél vele, én is elmennék mindenféle terápiára, pszichológushoz, de a gond a nyelvhiány, mivel külföldön élek. De ki fogom próbálni, amit mondtál, köszönöm a segítséget!
2014. ápr. 20. 14:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!