Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mennyire szégyen az ha valaki...

Mennyire szégyen az ha valaki azért nem tesizik mert a nem létező "lyukas" szívére fogja?

Figyelt kérdés
2014. febr. 25. 10:48
 1/10 anonim ***** válasza:
Honnan tudod, hogy nem volt régen "lyukas" szíve?
2014. febr. 25. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Honnan tudod, hogy nem létezik?

Ha valóban nem létezik, akkor viszont egyáltalán nem vicces ilyennel játszani.

2014. febr. 25. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Én pl. lyukas szívvel születtem...
2014. febr. 25. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
75%

Nálunk a suliban nem lehetett csak úgy nem tesizni mindenféle bemondott, kitalált problémák miatt.

Ha valaki nem tesizik, annak biztosan van valami baja, amit igazolt is orvosi papírokkal.

2014. febr. 25. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
10%

Szerintem egyáltalán nem szégyen, még akkor sem, ha teljesen egészséges csak valakivel elintéztette a papírt, mert mondjuk lusta mozogni, vagy valami miatt nem akar bejárni az órákra. Az ő dolga, nem akkora dolog, hogy azt mondjam rá szégyellje el magát, amiért ilyet tesz. Úgy értem azon túl, hogy nem tesizik nagy hasznot nem húz belőle.


Mellesleg nálunk többször előfordult, hogy valaki nem azt mondta az osztálytársaknak, ami a valódi oka volt a dolognak. Sokszor pl. valamiért kínos a valódi ok és akkor valami mást mondanak. Vagy csak nem akarnak nagyon belemenni a dologba, nem akarják részletezni és akkor inkább valami egyszerűbbet mondanak. Magyarán neked mindegy lehetne, hogy ki mit mond, vagy mivel van felmentve, az ő dolga. Ha a tanár elfogadja és megvan róla neki az igazolás, akkor nincs jogod beleavatkozni. Azt meg pláne nem ítélheted meg, hogy milyen az egészségi állapota. Persze ha mondjuk nevetve mondta neked, hogy igazából semmi baja csak elintézték neki a felmentést, akkor meglehet róla a véleményed, de sokat nem tudsz csinálni és szerintem nem is kell.

Egyébként ha nem inged, ne vedd magadra, de megfigyeléseim szerint legtöbbször azok akadnak fent ilyesmiken, akik irigyek azokra, akiknek nem kell tesizni és ők is szívesebben ücsörögnének vagy sétálgatnának tesióra alatt. És ilyenkor, vagy pl. amikor le kell futni 10 kört, akkor szokásuk az ilyeneknek magyarázni, hogy nekik a belük kilóg, xy meg simán futhatna, csak neki valakije elintézte a papírt. Különben nálunk volt olyan akinek elintézték, de senkire nem volt befolyással, csak sokan irigyek voltak rá, bosszantotta őket, hogy nekik meg szenvedni kell az órákon, az illetőnek pedig nem. Ez ilyen, túl kell lépni rajta.

Olyan is van, hogy valaki már jól van, de nem akarják megkockáztatni, hogy kiújuljon a betegsége és azért van felmentve. Abból pl. nálunk is nem egyszer vita volt, hogy valaki fel volt mentve, viszont a szünetekben ugyanúgy ugrált a padokon, vagy futott a busz után stb. Tehát elvileg feleslegesen volt felmentve, de ezt akkor sem az osztály vagy a tesitanár dönti el. Igaz olyan is volt, hogy valaki fel volt mentve, de attól még rendesen átöltözött és tesizett, csak bizonyos dolgokat nem csinált. Pl. akinek szívproblémája volt az nálunk ugyanúgy csinálta a legtöbb dolgot, csak nem kellett neki időre futni, a rendes futásoknál pedig elég volt a felét lesétálni vagy lekocogni. Azok is csak sétáltak (kevesebbet, mondjuk csak 1-2 kört) akiknek a bokájával volt gond, nekik külön meg volt engedve.

Szóval szerintem nem érdemes ezen idegeskedni, örülj, hogy te jól vagy. Vagy ha esetleg te akarod magad kihúzni a tesióra alól, akkor gondold át, hogy mennyire akarod, ha nem tudnál tükörbe nézni utána, akkor inkább mozogj, ennyire egyszerű.

2014. febr. 25. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Tudom,h nem lyukas a szíve mert, két évig körömággyulladás miatt nem tesizett, aztán hirtelen lyukas lett. (a körmét is saját magának tépte fel a lábán h ne kelljen tesiznie)
2014. márc. 2. 18:20
 7/10 anonim ***** válasza:
A lyukas szív rosszabodhat, elárulom neked...
2014. márc. 2. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
17 évesen hirtelen kilyukadt a szíve és még orvos se látta elárulom neked
2014. márc. 2. 20:11
 9/10 anonim ***** válasza:
Állandóan követed és mész utána? Vagy mégis honnan tudod?
2014. márc. 2. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
12 éve együtt járok vele iskolába és idegesít a "ti szoptok tesin " kijelentése, nem úgy tűnik h valami megviselné
2014. márc. 2. 20:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!