Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Rászoktam a cigire, mit...

Rászoktam a cigire, mit tanácsoltok?

Figyelt kérdés

Ja, nem kellett volna rászokjak, de rájöttem hogy van azért pozitív hatása is.

Érdekesen dohányzok, most az adagom növeltem már nem napi 1-2, hanem stabilan 3szálat szívok el reggel délben este, igaz minap 4is volt.

Az az igazság, hogy anya mag bátyám nagyon aktív dohányosok.. doboz számra szívják.. Csak van negatív hatása, hiszen anyukámnak idős korára lett minden baja. Én csak most szoktam rá, de pl. anya az 17éves kora óta szívja tesóm az talán fiatalabban kezdte.

Most 20éves korom óta álltam re a cigire.

Igaz, jegyezzük azt meg, hogy érdekesen dohányzok.. Úgy szívom mint ha búvár lennék.. beszívom a füstöt és benntartom amíg bírom, csak semmi pazarlás az elvem..

Szépem tönkre teszem magam tudom.. de talán nem szoktam volna rá ha nem dohányoznának körülöttem..



2013. dec. 28. 18:04
 1/9 anonim ***** válasza:
55%
Azt hogy amíg tudod tedd le, mert idővel csak a negatív hatását fogod érezni...
2013. dec. 28. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
87%
"rájöttem hogy van azért pozitív hatása is."-megkérdezhetem, hogy mi az?
2013. dec. 28. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
Szerintem próbáld meg az elektromos cigit ,az nem káros és olyan az íze ,mint a rendes cigié
2013. dec. 28. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
87%

Tudod az a baj a cigivel, hogy a nagy baj évtizdek múlva érkezik, s csak szerencse, ha akkor sem.

Megvágom a kezem, fáj. Elszívok egy cigit. Jaj, de jól eset. Amikor majd fáj, már késő.

S ezért nem teszitek le. Most még fiatal vagyok, ráérek majd akkor töprengeni ezen.

Csak tudod, idézném nagyanyómat: Csak az első 16 év sok, a több elillan gyorsan.

Ott fogj áll hipp-hopp középkorúan, idősen, falfehéren, s nem érted, mit beszél ez az orvos? Hogy mi van a felvételen? És mi az hogy csak heteim vannak hátra?

Ne kelljen ezt átélned! Kérlek!

Túl sok barátom ment el fiatalon.

2013. dec. 28. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 gömbicica ***** válasza:

én örültem, hogy letettem!!! gondolj azokra is, akik a Te füstödet kénytelenek szivni. a passziv dohányzás sem egészséges.

a férfi vagy, idővel bánni fogod mint a kutya, hogy rászoktál, ha nő vagy, akkor valószinüleg gyermeked lesz, van, annak meg aztán tényleg nem hiányzzik.

mit tanácsolnák? szokj le!

ne másra told a felelősséget., (mert ha nem dohányoznának körülöttem én sem tenném!!!)

2013. dec. 28. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
93%

Tudjuk, tudjuk, érdekesen dohányzol, de ki nem sz-rja le? Attól meg, hogy más van annyira hülye, hogy tönkretegye magát, neked még nem lenne muszáj. Ez nem mentség, még ha ezt is akarod hinni. Az, hogy nem 17 vagy, hanem 20, semmit nem jelent.

Egy kérdés maradt csak: melyikőtök hal meg elsőként tüdőrákban.

2013. dec. 28. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

de talán nem szoktam volna rá ha nem dohányoznának körülöttem..: hogy az ember, hogy át tudja vágni a saját agyát és mennyire el is akarja hinni.


Én is dohányoztam, életem legrosszabb döntése volt, hogy elkezdtem. Napi 3-7 szál között fogyott, bár volt amikor 10 is. Büdös voltam, sok pénz vitt el, aztán esténként lefekvés után elkezdtem hallani a saját légzésem. Mármint a kilégzés végén a sípolást. De persze ez nem volt elég, szívtam tovább.Konstatáltam, hogy beszűkültek a hörgőim és váladék termelődik a léghólyagokba, meg a majd leteszem stb, mert letudom. Na persze.

Aztán jött egy hirtelen vérnyomás kiugrás, olyan szédüléssel, hogy azt éreztem más dimenzióban vagyok. Eggyé váltam a konyhapulttal, amibe kapaszkodtam és amikor kezdtem jobban lenni, már tudtam hogy soha többé nem fogok dohányozni.Ez 4 éve történt, azóta gyógyszert szedek, így rendben van. Én ezt kaptam ki a következmények közül. Volt egy szomszédunk, aki mindig azt mondta valamiben meg kell halni mindenkinek és vígan dohányzott. mikor meg megmondták neki, hogy tüdőrákja van összeomlott, pár hónap alatt szépen beleköhögte a tüdeje egy részét a markába véres köpet formájában és meghalt.

Szóval valamit mindenki begyűjt, mint ahogy anyukád is. Senkinek nincs kiírva a homlokára, hogy mit húz majd a dohányzók "kártyapaklijából" .Viszont nem létszükségletünk, senki nem bagóval a szájában születik.

De ez mindenkinek a saját döntése, a szépen tönkre teszem magam is.

2013. dec. 28. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Állj meg ennyinél! Én lecsökkentettem az adagomat napi 6ra, már másfél éve tartom és jó ez így, nem sz@r tőle a közérzetem, nem megy el rá a pénz, viszont szeretek cigizni és ez megmaradt:)
2013. dec. 30. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Ne masokat hibaztass!! Ha igazan ellene lettel volna,el sem kezdted volna! Egyebkent meg csokkentsd fokozatosan az adagodat.
2013. dec. 30. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!