Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Szédülés, fejfájás, pánikzavar...

Szédülés, fejfájás, pánikzavar, hányinger, koncentrációképesség gyengülése, vízleverés mitől lehet? Csak az írjon aki (vagy akinek már valakije) hasonló helyzetben járt!

Figyelt kérdés

Augusztus vége óta pánikbetegséggel/pánikzavarral küzdök. Társult mellé egy enyhe depresszió is. Voltam vérvételen, mellkasröntgenen, fül-orr-gégészeten. Persze nem találtak semmit. A doki Valeriana Relaxot javasolta. Két hétig jó volt. Tudtam aludni. Utána frontin 0,25-öt írta fel. Nem akartam ideiglenes megoldásokat. Visszamentem hogy teljesen megszeretném szüntetni a panaszaimat és nem csak elfedni. Lelki gondózóba küldött. Ott felírták a Cipralex-et és 0,5mg-os Frontint. A Cipralex nem segített, a Frontintól tudtam aludni. A Cipralex kb annyit ért, mint a szenteltvíz. Elmentem egy magándokihoz, aki azért többet foglalkozott velem de (még) nem akar felírni más gyógyszert, csak a Frontin szedésén akar variálni. Reggel 0,25mg, délben 0,25mg, este 0,5mg. 5 napja hagytam abba a Cipralex szedését. Az elmúlt napokban reggeltől estig tartó fejfájásaim voltak, ennek ellenére viszont kommunikatívabb lettem az emberekkel és a közérzetem is egy fél fokkal jobb lett. Néha úgy érzem mintha lázas lennék (kb pár percig), van hogy légszomjam is van, két napig hányingerem volt.. Persze a szédülés megmaradt..

A magándoki azt mondta, hogy el kéne menni egy nőgyógyászati kivizsgálásra is, mert lehet hogy a hormonjaimmal van valami... Azt azért hozzátenném, hogy nem az időjárás változás miatt de még csak nem is az alacsony vérnyomásom miatt vannak ezek a szédüléses panaszok.

A kérdésem még mindig az, hogy mit tegyek hogy ne szédüljek, ne legyenek pánikzavaraim, tudjak koncentrálni és ne legyen ez hogy csak úgy a semmitől lever a víz, lázasnak érzem magam és a többi?

Félek hogy meddig fajulhat még el ez a pánikbetegség is és hogy meddig fog tartani.



2014. márc. 12. 12:51
 1/4 anonim ***** válasza:

A gyógyszereket véglegesen felejtsd el, annál rosszabb megoldás a világon nincs... tapasztalat!


én is ezekkel küzdök, vagyis nekem egy csúnya traumához kötődik a dolog, ezért kiegészül rémálmokkal meg mindenféle félelmekkel.

a pánikroham, izzadás, remegés, hányinger ...etc. mindennapos. eddig megszüntetni nem tudtam (most megyek magánpszichológushoz, javaslom neked is), viszont az nagyon sokat segít nekem, ha megpróbálom figyelmen kívül hagyni és menetelni előre az életben. sokkal rosszabbul voltam, amíg otthon betegeskedtem, azóta élhetőbb az életem amióta dolgozom és próbálok úgy viselkedni, mint az egészséges emberek. minden nap egy harc, és minden este büszke vagyok magamra, hogy végigcsináltam önerőből, önuralommal, tiszta tudattal, józanul(kemikáliák nélkül).

2014. márc. 12. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Addig keresd a jó és neked való pszichiátert, amíg meg nem találod. A pánikzavar gyógyszerzése csak egy tűzoltásnyi időig jó, azután más terápia kell - feltéve, hogy elég erős vagy és elbírod.


Az egyik ismerősnek volt ilyen gondja, végül egy nagyon jó pszichiáternél kötött ki, és pszichoanalitikus és egyéb egyénre szóló terápiát kapott. Piszok nehéz volt, sokat sírt a vállamon, de megcsinálta! Ma semmi baja, meggyógyult.

2014. márc. 12. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Szia,megtudnad annak a pszihoanalitikus terapeutanak a nevet mondani?
2015. ápr. 21. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Azóta mi lett? Meggyógyultál?
2019. márc. 30. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!