Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Epegörcsöm van? Teendő?

Epegörcsöm van? Teendő?

Figyelt kérdés
Mostanában éjjelente arra ébredek, hogy elviselhetetlenül görcsöl fáj a hasam középtájban ezt általában nagyon enyhe hányinger kíséri ilyenkor akár 1-2 óráig is csak vergődök nem tudok mit kezdeni magammal úgy fáj. Apum azt mondja ez lehet hogy epegörcs mert neki is szokott lenni. Ezzel el kell menni orvoshoz? Vagy van olyan étel esetleg ami kiváltja? 18 évesen ez lehetséges egyáltalán?

2014. márc. 17. 08:32
 1/7 anonim ***** válasza:
Bármi lehet, menj el a háziorvoshoz.
2014. márc. 17. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Teendő: orvoshoz menni!
2014. márc. 17. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Menj orvoshoz!

Mert lehet hogy "csak" leterhelted a gyomrodat valami nehéz kajával és azért alakult ki a görcs, de lehet hogy egészen konkrétan epeköveid vannak. Amit meg ultrahangos vizsgálattal meg tudnak állapítani és olyankor 2 lehetőség van. Az ember vagy megműtteti vagy nem műtteti, viszont akkor tulajdonképpen a görcsök elkerülése érdekében rendszeresen diétázni kell.

Nekem volt benne részem, én műttettem, mivel nekem muszáj volt a műtét.

Szóval mindenképpen orvos!

Bár nekem a refluxom, illetve az IBS-em is okozott gyomorszáj tájéki görcsölést, ami hasonló volt az epegörcshöz. És az is járt ugyanúgy hányingerrel.

2014. márc. 17. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
A rossz a dologban h anyum nem veszi komolyan és szinte 100 h összeveszne velem ha kihagynák egy nap sulit és dokihoz mennék. Nem hiszem h beveszi..
2014. márc. 17. 09:16
 5/7 A kérdező kommentje:
A legrosszabb az hogy most érettségi előtt állok és szükségem van a pihenésre éjszaka. Meg a műtéttől is félek. Szívesen diétáznék mert amúgy is le szeretnék adni egy-két kilót de nem vagyunk sajna olyan anyagi helyzetben hogy egészséges kajákat tudnék naponta venni. Általában olcsó tészta krumpli meg szendvics..:/
2014. márc. 17. 09:19
 6/7 anonim ***** válasza:

A diétás étkezéshez nem kell jó anyagi körülmény.

Amikor nekem kiderült, hogy epeköveim vannak, diétáznom kellett a műtétig, amit a gyenge immunrendszerem miatt nem lehetett egyből elvégezni, így tudod mit ettem? Főtt krumplit, párolt rizst, háztartási kekszet, főtt virslit, baromfifelvágottat kenyérrel. Hát ennyit. Szóval ezekhez nem kell jó anyagi körülmény, hogy az ember ilyet egyen. Műtét után már mindig többet. Akkor már némi sült baromfi húst is ettem a rizs és krumpli mellé, illetve elkezdtem könnyebb leveseket is fogyasztani. Utána pedig már szinte mindent.

2014. márc. 17. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A lényeg, hogy zsírban, olajban készült ételeket, amik túl fűszeresek, zsírosak, azokat kerülni kell.

Mert ezek, amik nagyon megterhelik az ember szervezetét emésztés terén.

2014. márc. 17. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!