Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » 1-2 hónapja kezdtem fülzúgást...

1-2 hónapja kezdtem fülzúgást tapasztalni. Lehet öszefüggés közte és a lentebb leírt dolgok közt?

Figyelt kérdés
Mély, búgó hangot hallok a jobb fülemben, de csak akkor, ha teljes csend vesz körül, egyébként pl. beszélgetés során egyáltalán nem hallom. Magas vérnyomásról nem tudok, de sokat stresszelek, a szívem ettől gyakran sokkal erősebben ver a kelleténél. Zenét szoktam hallgatni és figyelve magam talán túl hangosan, mert csak úgy nyomja el a tömegközlekedés zaját. Visszemlékezésem szerint azóta feltűnő a zúgás amitóta Pesten lakom. Ha hazamegyek csendesebb környékre, pár nap múlva kezd szinte észrevehetetlenségig tompulni. Van szerintetek összefüggés ezek között és a fülzúgás közt? Több okot is olvastam a neten, köztük az agydaganatot is, ami azért eléggé megijesztett...
2014. márc. 18. 17:46
 1/5 anonim ***** válasza:

Nekem ez van szeptember óta, nem múlt el.

Anyum füle cseng kb 1 éve, az orvosok nem tudtak vele mit csinálni.

Kétlem, hogy Pest zajaitól zúgna a füled, de menj el dokihoz minden képen, ezt csak orvos tudhatja.

2014. márc. 18. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Voltam fül-orr-gégészeten, de nem találtak semmit, azt mondták minden rendben a hallásommal is.

2014. márc. 18. 17:58
 3/5 anonim ***** válasza:
A fülzúgással előbb kellett volna orvoshoz menni (mondjuk 1 nap után), ilyenkor még infúziókúrával enyhíteni tudják. Ha sok idő telik el, akkor sajnos már nem: számíts rá, hogy örökre megmarad. Lelkiismeretes háziorvos/fülész amúgy a fül-orr-gégén kívül elküld gerincröntgenre és koponya MR-re a fülzúgás ügyében, de sajnos gyakori probléma és sok oka lehet: az agydaganaton kívül :) érprobléma, gerinckopás/meszesedés, a fül valamilyen problémája, vagy (leggyakrabban) a hallóideg valamilyen eredetű károsodása, amit leginkább (ha pl zajhatás nem történt) gyenge belsőfül keringés számlájára szoktak írni. A hallóideg bármilyen eredetű károsodását lehet az infúziókúrával enyhíteni/gyógyítani, de csak ha korán kezdik a kezelést.
2014. márc. 18. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

1. vagyok

Koponya MR-t senkinek nem kívánok...

2014. márc. 18. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én voltam koponya MR-en (szintén fülzúgással), a világon semmi izgalmas nincs benne, azon kívül, hogy elég hangos. Ugye az olyan jellegű okok, mint amitől a kérdező fél (agydaganat, SM) csak ezen a vizsgálaton tudnak kiderülni.
2014. márc. 18. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!