Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mi van akkor ha a tejtől...

Mi van akkor ha a tejtől rosszul vagyok, de a tejtermékektől nem?

Figyelt kérdés
Az a probléma, hogy már egy hónapja nagyon fáj a hasam, sokszor kap el hányinger és megy a hasa. Már több antibiotikum kúrán is túlestem de nem segít. Ha elkap a gond akkor Semmi se használ se használ. Elég ciki Így iskolába járni. Szinte rettegek hogy egyszer ott kap el. Mindenki azt mondja hogy biztos egy kis gyomorrontás, vagy a stressz. De már egy hónapja tart. Ma ittam tejet, és megint elkezdődött. Akkor lehet hogy a tej miatt van? A többi tejtermékkel nincs semmi gondom, ha sajtot, vagy túrót eszek vagy bármi mást, akkor nem kell egész nap hascsikarással és egyebekkel feküdnöm otthon. Van olyan hogy csak a tejtől borul ki a gyomrom?

2014. márc. 27. 11:29
 1/8 anonim ***** válasza:
Igen. Több eset is lehetséges. A leggyakoribb az u.n. laktóz intolerancia, amikor a szervezetből hiányzik a tejcukrot (laktózt) lebontó enzim és ilyenkor a bélbaktériumok kezdik lebontani (erjeszteni) erős gázfejlődés mellett. Megoldás: nem kell tejet inni. Van más eset is, pl. amikor a tej tartalmaz kevés erjeszteni képes laktobacilust, de kevés a gyomorsav a gyomorban (és ez főként reggel szokott előfordulni), nem pusztulnak el miközben átjutnak a vékonybélbe, ott viszont a 37 fokon gyorsan szaporodásnak indulnak és elkezdik erjeszteni a tejcukrot. Ki kell próbálni a laktózmentes tejet(pl. hétvégén), hogy az okoz-e gondokat. Az erjesztéssel készült tejtermékek, amelyekből már eltűnt a tejcukor, nem okoznak ilyen gondot. Persze azért azt is tekintetbe kell venni, hogy milyen élelmiszert vesz még magához az ember a tejjel együtt !!
2014. márc. 27. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nekem amikor gyomorfekélyem volt akkor volt ilyen problémám, ha tejet ittam, vagy akár a kávéba tett kevés tejet rögtön elkapott a hányinger,hánytam. De a sajtot túrót meg tudtam enni. Viszont a joghurtot már ugyancsak nem bírtam. Más tünetem nem volt,csak ez a hányinger. Voltam gyomortükrözésen , kaptam rá gyógyszereket így jöttem helyre.
2014. márc. 27. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Azt lehagytam hogy 17 éves vagyok :) de ha ki is alakul a tejcukor érzékenység akkor miért most? Szoval eddig le tudta bontani a szervezetem most meg nem? Régen naponta megittam dobozszámra tejet nem volt semmi bajom.... csak ha tálalom a dokinak h szerintem lehet a tej a baj akkor meg lecsesz h ne képzelődjek, és hagyjam rá az orvoslást
2014. márc. 27. 17:34
 4/8 anonim ***** válasza:
Ne úgy tálald, hogy szerinted a tej okozza, hanem, hogy -tej ivása után jönnek a panaszok úgy tapasztaltad.-
2014. márc. 27. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Így van, mond el neki,hogy tejivás után tapasztaltad a rosszul léteket, majd eldönti,hogy hova küld tovább, egyébként én 14voltam amikor gyomorfekélyem lett,tehát nem a koron múlik!
2014. márc. 28. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Ma kellett visszamennem, azt mondta h nincs értelme a kivizsgálásoknak, ne igyak tejet és ennyi
2014. márc. 28. 10:54
 7/8 anonim ***** válasza:
Jó doki... keress másikat, ezzel nincs megoldva a probléma,hogy ne igyál tejet! Én 14évesen mentem először az orvoshoz, szinte állandóan hányok, hányingerem van hasmenésem van, kiírt 2-3 napra, diétázzak és kész. Volt,hogy vittem édesanyámat,hogy mondja meg az orvosnak,hogy nem a suliból akarok lógni,hanem tényleg beteg vagyok,de hiába. Végül 17évesen az egyik tanár látta,hogy megint rosszul vagyok, átküldött az iskolaorvoshoz, aki azonnal gyomorröntgenre küldött, ott már látták,hogy nagy a baj, tovább küldött gyomortükrözésre, ott kiderült,hogy két tenyérnyi részen kimaródott a gyomrom, nagyon rossz állapotban van,kemény gyógyszeres kúrát kaptam, de "meggyógyultam" ezek a panaszaim már nincsenek meg, de ha többet eszek, vagy zsírosabbat, fűszereset rögtön begörcsölök és kijön belőlem minden. Szóval ne hagyd magad, keress másik orvost, járj utána!
2014. márc. 28. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Több antibiotikus kúra után ne csodálkozz semmi ilyenen. Szedjél probiotikumot, és utána próbáld megint.

Lehet, hogy tényleg a tejjel van gond, de lehet, hogy valami teljesen más okozta, te szépen szedted a gyógyszert, a bélflórád tönkrement, és most a tejnél ütközik ki. Egy próbát adj a probiotikumoknak is, hátha segít. Ha nem, próbálkozz laktózmentes tejjel, elég rossz, de ha nem tudsz lemondani róla, a semminél és a rosszulllétnél jobb. :D

Egyébként lehet ilyen. Fél pohár tejtől iszonyú rosszul vagyok, hányingerem van, fél órára kiütöm magam. De a sajtokkal, kefírrel, túróval általában semmi bajom - bár magában ezeket sem érdemes fogyasztani. Sok dolgot nem tudnak vele tenni, ne igyak tejet.

Sulinapokon reggel meg ott ne fogyassz tejterméket, akkor nem kell rettegned. Ha úgy is rádjön a futhatnék, akkor bizony nem a tejtől.

De érdemes kivizsgáltatni. Viszont ha egyértelmű, hogy a tejtermékek elhagyásával, laktózmentes termékekkel nincs gond, akkor nem fognak elküldeni vizsgálatokra, sajnos ennyire spórolnak az egészségügyben. Amíg nem komoly a gond, addig nem tudnak veled foglalkozni sok helyen. :/

2014. márc. 28. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!