Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Édesanyám Hodgkin-kórral...

Keksz kérdése:

Édesanyám Hodgkin-kórral diagnosztizálták. Hányadik stádiumban lehet?

Figyelt kérdés
Anyukám 42 éves. Nagyjából egy éve jelent meg a nyakában jobb oldalt egy csomó, kb egy hónapja ment el orvoshoz vele. Ott volt neki kettő, az egyiket kivették, és a tüdejénél (vagy tüdejében, nem tudom) is vannak. Fő kérdésem az lenne, hogy hányadik stádiumban lehet ennyi alapján? Nem sokára jön az eredmény, de szeretnék erre mielőbb választ kapni. Mióta megjött a(z egyelőre nem konkrét) diagnózis, egyre rosszabbul van, fájnak a vállai, a lábai. Hajlamos a pánikolásra, szerintem ez is ettől van, mivel még semmiféle kezelést nem kapott - leírtam ezt is, hátha számít.

2014. márc. 29. 23:12
 1/2 A kérdező kommentje:
Még annyi, hogy mérsékelt lépmegnagyobbodása is van.
2014. márc. 29. 23:13
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
A stádiumbeosztás annak alapján történik, hogy hány nyirokcsomó régió ill. nyirokcsomón kívüli szerv érintett, és ezek hol helyezkednek el. Ezért meg kell várni a teljes kivizsgálást, illetve a végleges szövettant. Bíztatásként annyit azért leírnék, hogy az összes Hodgkin-beteg kb. 85%-a teljesen meggyógyul, illetve még a legelőrehaladottabb stádiumban lévőknek is a fele.
2014. márc. 30. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!