Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Volt már valakinek Pfeiffer-fé...

Volt már valakinek Pfeiffer-féle mirigyláza, (Epstein-Barr vírus)?

Figyelt kérdés
Tényleg igaz hogy örökre fertőző maradhat valaki,miután egyszer átesett ezen a betegségen?
2014. ápr. 8. 10:19
 1/5 anonim válasza:
Igen, utána bármikor fertőzhetsz, de fontos tudni, hogy az emberek 90%-a gyermekkorban, vagy tünetmentesen esik át rajta, s elkapni is csak az tudja, akinek le van gyengülve az immunrendszere. Én épp most jövök ki belőle.. Kissé olyan, mint a bárányhimlő, komolyan kell venni, de nem kell félni tőle.
2014. ápr. 18. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Hát ez nem jò hír! :/ de ha kigyôgyultam belőle akkor miért tudok fertőzni?
2014. ápr. 20. 16:30
 3/5 anonim válasza:
Mert a nyáladban, véredben ott marad. Te már immunis leszel, de ha legyengül picit a szervezeted, előjöhet. De mondom, nem kell tőle félni, rengetegen túl vannak rajta, és sokaknak pedig tünetmentes. Komoly kapcsolatban élek, s nem kellett a mononukleózis miatt lehúznom magam a vécén! :)))
2014. ápr. 21. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
és neked az orvosod mit ajánlott mikor beteg voltál? antibiotikumot kaptál?
2014. ápr. 24. 17:47
 5/5 anonim ***** válasza:

Régi kérdés, de azért reagálok

Mivel vírus, az antibiotikum semmit nem fog hatni, én egy gyógyszert kaptam, amiből napi 3x2 szemet kell szednem. Hát mellé pihenés, lázcsillapítás, ilyenek

2017. júl. 11. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!