Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Lett egy kezdődő gerincsérvem...

Lett egy kezdődő gerincsérvem pedig fiatal vagyok. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

21 éves vagyok, de mind a munkám mind a hobbim ülő, és két héttel ezelőtt folyamatos fájásaim jelentkeztek. A fenekem bal oldalába húzódó izom a hátamból és annak környéke rettenetesen és kimondhatatlanul fáj. Van amikor egész nap, van amikor egyáltalán. Volt amikor fel is ébredtem rá. Régebben is jelentkezett hasonló, de csak félévenként, és az is max 1 napon egyszer front hatására.

Nem szeretnék gerincsérvet, de a tüneteim egyértelműen egy kezdődő gerincsérv kialakulására utalnak. Lehetséges ezt még teljesen rendbe hozni? Még csak most jelentkezett intenzíven az utóbbi fél-1 hónapban, bár már régebben is volt félévente/párhavonta egy 5 perces ilyen szakasz, de most így hogy majdnem folyamatos elviselhetetlen. 21 évesen nem igazán szeretnék fájdalmakkal küszködni.



2014. ápr. 8. 19:59
 1/3 anonim ***** válasza:

Mindenképpen vegyél mindegyik székedre háttámlát, ilyesmit:

[link]

Ne ugrálj, ne fuss, ha lépsz, akkor óvatosan, hogy ne ütődjön a gerinc függőlegesen(ne verd a sarkadat a földhöz), illetve ne cipelj 2 kilónál nagyobb súlyt, addig amíg el nem múlik. Torna pedig ilyenek: https://www.youtube.com/watch?v=yhWDpIKEA5U

Ezt naponta legalább egyszer amit bírsz, nem megerőltetve magadat. Szedj esetleg még mellé B vitamin komplexumot is. Én így kúráltam ki magamat és teljesen elmúlt az egész, pedig már nagyon benne voltam, rettenetes volt. Én éjszaka még egy nagyon lapos kispárnát is teszek a derekam alá (vagy törölközőt), lehet, hogy ez már csak babona nálam, de megszoktam.

2014. ápr. 8. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Ha ilyen tüneteid vannak akkor kiugorhatott egy két izmod szalagod és nyomódhat az idegszál is. Amikor nekem ilyen problémám volt elmentem a reumatológiára és ott mondták hogy gerincsérv kiírtak kezeléseket, gyógytornát fizikoterápiát(azt az elektromos csipkedőset) nem igazán javult. Aztán elmentem egy csontkovácshoz aki helyre rakta az elmozdult csigolyámat, és ezután még csináltam 3 hónapig a gerinc tornát és azóta tünet mentes vagyok. Ennek már négy éve.

Úgyhogy neked is ezt javaslom egy jó csontkovács és gyógytorna gerincre(kb. napi 25 perc de megéri).

Jobbulást!

2014. ápr. 9. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 kitti92 válasza:
Szia :-) enis 22 eves vagyok, nem vagy egyedul :-) nekem augusztusba derult ki h gerincservem van, de eleg durva alig tudtam jarni es a jobb labam folyamatosan zsibbad, es nem tudtam labujjhegyre allni. Mondanom sem kell mindenki muteni akart... Mindenen tul vtam az infuzios kezelesen... A csodakat igero gyogymasszorokon.. Semmi nem segitett, de ratalaltam a deneverpadra. Es azota(LEKOPOGOM) minden panaszom megszunt, de komolyan.. Egy csodanak tartom mert nagyon el vtam keserdve... Bar kitartonak kell lenni, mert az 1. Honapba mindennap kell jarni, aztan csak 3x aztan2x es mostmar csak heti 1x v 2 hetente jarok :-) de lehet kevesebb is eleg lenne, de jol esik! Remelem segithettem :-)
2014. ápr. 13. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!