Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Hogyan ellenőrizhetem házilag...

Hogyan ellenőrizhetem házilag hogy cukorbeteg vagyok e?

Figyelt kérdés

Van e valamilyen otthoni vizsgálati módszer (vércukor mérő nélkül) hogy cukorbeteg vagyok e.

Olvassgatam az internetett és a következő tüneteim vannak:

-1 hete kezdődőt hogy hébe hóba el kezdtem szédülni, nagyon rossz volt.

- A mai napon hogy éhségérzet

- fejfájás egész nap és vele együt a szédelgés

- már 1 éve van a kezemen egy börkiütés ami vagy elmúlik vagy visszajön és krémmel kezelem.

- az is fel tünt hogy sokat iszok.


2014. ápr. 17. 15:55
 1/7 anonim ***** válasza:
A gyógyszertárban lehet venni mindenféle gyors-tesztet, azzal próbáld.
2014. ápr. 17. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

sokat iszol? (3-5 liter/nap?)

viszket, száraz a bőröd?

hullik a hajad?


ha a fentiekre igen a válasz akkor valószínű hogy cukorbeteg vagy

ha egyik se illik rád akkor nem

2014. ápr. 17. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha ez felmerült nálad, akkor kell feltétlenül egy háziorvosi vizsgálat.
2014. ápr. 17. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
2 es jól mondja, de a lassan gyógyuló seb is egy tünete.
2014. ápr. 17. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Vércukormérő nélkül nem fogod tudni letesztelni igazából, de manapság már elég sok patikában mérnek vércukrot (csak a tesztcsíkot kell kifizetni, ami kb. 200 forintba kerül), úgyhogy ott megkérheted, hogy mérjék meg. Reggel éhgyomri vércukor mérést érdemes csinálni, meg valamikor evés után 1-1,5 órával is kell mérni, mert akkor a legmagasabb a vércukor, így ki lehet szűrni, hogy neked mennyire megy fel magasra. Persze elég nehéz úgy mérést csinálni, ha otthon eszel, utána elmész a gyógyszertárba méretni, mert a testmozgástól (még a sétától is) csökken a vércukorszint, így nem feltétlenül kapsz majd megfelelő értéket. Én ezt úgy játszottam ki, hogy vettem magamhoz kaját, aztán elmentem egy gyógyszertárba, ott megmérettem a cukrom evés előtt (ez normális érték volt), utána kiültem a gyógyszertár elé, megettem a kaját a padon, majd kb. 1 órával később újból bementem és megmérettem megint, hogy lássam mennyit változott (ez az érték már nagyon magas lett). Így derült ki számomra is, hogy cukorbeteg vagyok. :S

Persze egyetlen mérésből nem szabad következtetést levonni, mert lehet, hogy rossz értéket mutat a mérő vagy aznap valamiért túl magasra ment fel a cukrod, de amúgy nem szokott! Mindenképpen kell több mérés is, különböző napokon, hogy biztos lehess benne. Ha a gyógyszertáras mérés többször is rossz értéket mutat, akkor el kell menni a háziorvoshoz, elmondani neki, és ő majd továbbirányít egy endokrinológushoz.

2014. ápr. 17. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Dontbefool: nem mindenkinél jelentkeznek ugyanazok a tünetek még cukorbetegségnél sem. Én például nagyon keveset iszok (kb. fél liter/nap), zsíros a bőröm, nem száraz, és a hajam sem hullik. Mégis cukorbeteg vagyok, ráadásul már szövődményekkel. :(
2014. ápr. 17. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Sehogy.

Nem véletlenül tanulnak az orvosok hat évig, és mennek szakvizsgázni utána.

Még ha meg tudnád mérni a vércukorszintedet, abból sem lehet eldönteni magában, mert egy pozitív mérés még nem jelent cukorbetegséget.

2014. ápr. 18. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!