Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Fiatalon mennyire gyakori a...

Fiatalon mennyire gyakori a szívroham?

Figyelt kérdés
Sokat vagyok stresszes mostanság és már egy ideje észre vettem, hogy néha néha zsibbad a kezem főleg a bal. Nyilalló fájdalmat is érzek a mellkasomnál a szegycsont körül valamint fáj közvetlen a szegycsont alatt középen a felhasam. Nagyon rosszak ezek a tünetek általában nem jelentkeznek együtt de volt már hogy 2 együtt állt fent. Amikor előtör egy azonnal ideges leszek és annyira felpörgetem magam, hogy már levegőt is alig kapok. :/ Lehet ebből szívroham? Elég fiatal vagyok ez így mennyire gyakori?
2014. ápr. 24. 19:45
 1/5 anonim ***** válasza:
34%
Ezek inkább pánikrohamok a leírás alapján, de menj orvoshoz, hogy megnyugodj!
2014. ápr. 24. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem valoszinu hogy szivroham lenne, akkor nem itt irogatnal.

Ezeket a tuneteket a stressz okozhatja es/vagy a tulhajszoltsag. Onnan tudom hogy szorol szora ugyan ezek voltak velem is, amikor egy kevesbe stresszes munkahelyet talaltam szinte azonnal elmultak.

2014. ápr. 24. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
A hasi fájdalomból meg a szegcsont mögötti inkább nyilallásból még esetleg refluxra gyanakszom mert néha feljön a gyomorsavam :/ viszont ez a két zsibbadás mondjuk már néha a lábam is szokott, de amikor meg rámjön az egyik ilyen tünet akkor azonnal elvesztem a fejem és nem tudok csak arra gondoni és még intenzívebbé válik a fájdalom meg gombócot érzek a torkomban amitől nem kapok levegőt se néha már addig elfajul, hogy remegek :/ lehet valaki ennyire stresszelős? ilyenkor a pulzusom és a vérnyomásom is rendszeresen felmegy :/ ez mind stressz, ideg?
2014. ápr. 24. 19:57
 4/5 anonim ***** válasza:
Igen, valoszinuleg az. A reflux is sanszos, figyelj az etrendedre.
2014. ápr. 24. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 patyex válasza:
Ez nem Reflux hanem Angina Pectoris vagyis koszorú betegség nézz utána a szívroham meg mstanság egyre gyakoribb a fiatalabak közt is.
2014. ápr. 27. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!