Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » SOS! Két napja elkezdett...

SOS! Két napja elkezdett fájni a torkom, majd egyre rosszabbul lettem. Holnap fogok angolból (előrehozott) érettségit tenni. Mit tegyek, hogy holnapra jobban legyek?

Figyelt kérdés
Elkaphattam néhány napja valami járványszerűen terjedő betegséget, mert most sokan szenvednek hasonlóban. Hétfőn reggel fájni kezdett a torkom, náthás lettem és köhögni kezdtem. Estére már hangom is alig volt. Keddre a helyzet rosszabb lett, és ma, szerdán is ugyanilyen rossz: erősen náthás vagyok, fáj a torkom, hurutosan köhögök, de a slejm nem igazán akar felszakadni. A hangom pedig tegnap óta teljes mértékben elment, hiába erőlködöm, csak és kizárólag suttogni tudok. Eddig szedtem Aspirin komplexet, és Ambroxolt, ma délután elkezdek majd amtibiotikumot szedni, amit az orvosom most írt fel. Mit tanácsoltok, mit tegyek, hogy holnapra egy kicsit jobban legyek (a hangom nem érdekel, úgyis csak írásbeli lesz...), vagy legalábbis ne legyek rosszabbul, hogy a holnapi angol érettségin rendesen oda tudjak figyelni, és a lehető legjobb formámat nyújtsam?

2014. máj. 7. 09:31
 1/3 anonim ***** válasza:
Nagyon sokat pihenj, és rengeteg forró teát igyál, citrommal, és mézzel. Feküdj le, ne gépezz. :)
2014. máj. 7. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Citromos Tantumverde szopogatós cukor. 3mat írnak 1 napra, de ha egymás után 2-t elszopogatsz olyan 5 órát elfelejtheted a torokbajod. Este pedig, fogmosás után ha 1-et elszopogatsz-másnapra szinte teljesen elmúlik a fájdalom-mert hogy nem csak fájdalomcsillapító, hanem torokfertőtlenítő is.
2014. máj. 7. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ha van valami gyógyszerész ismerősöd kevertess vele valamilyen lórúgást. Ha 3-4 órára kell felpörögni egy kicsit a levertségből arra nem jó szopogatós tabletta és a mézes tea. Koffein tabletta már egy kicsit hatásosabb, a torokra pedig addig lidocain.
2014. máj. 7. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!