Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Van alapja annak, hogy valaki...

Van alapja annak, hogy valaki cukorbeteg lesz, ha rengeteg kristálycukrot, édes üdítőket meg szénhidrátot eszik?

Figyelt kérdés

Félek attól, hogy ez a temérdek cukorfogyasztás ártani fog később, főleg, hogy a családban már előfordult 2-es típusú cukorbetegség. Rennngeteg szénhidrátot fogyasztok, de mondtam ezt valakinek, és azt mondta, ez hülyeség. Cukorbetegség stresszes és nem túl egészséges életmód hatására alakul ki, nem a sok cukortól, meg én még fiatal vagyok (19), nincs miért aggódnom.

Egyszerűen nem tudok leszokni az édes dolgokról, egy teát vagy kávét sem bírok meginni, ha nincs benne elég cukor.



2014. máj. 11. 11:45
 1/7 anonim ***** válasza:

Van alapja, igen. A mértéktelen cukor- és CH-fogyasztás általában elhízáshoz vezet, az elhízás csökkenti a sejtek inzulin iránti érzékenységét (magyarul több inzulin kell ugyanakkora hatás eléréséhez), ezt egy ideig a szervezet tolerálja, de később a hasnyálmirigy kimerül, és nem tud elég inzulint termelni. Ez a 2-es típusú cukorbetegség.


Térj át valami egészségesebb édesítőre, pl. xilitre vagy eritritre. Csak óvatosan, mert ha túl nagy adaggal kezded, jó kis hasmenést tud okozni:)

2014. máj. 11. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Igen, kimondottan van alapja. De attól, hogy a kávédba, teádba teszel cukrot, nem leszel "cukorbeteg". A lényeg a mérték.
2014. máj. 11. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

sima tejbe, kakaóba is rakok plusz cukrot

na meg a szénhidrát: rengeteg kenyér, rizs, tészta, szinte csak ezeket eszem

2014. máj. 11. 12:36
 4/7 anonim ***** válasza:

Ha van a családodban cukorbeteg, akkor nagy esélyed van rá, hogy te is az leszel előbb-utóbb. Én is fiatal vagyok (huszonéves) és soha nem voltam elhízva, sőt mindig is túl alacsony volt a súlyom, de sok szénhidrátot ettem napi szinten (krumpli, rizs, kenyér) és nemrég megállapították nálam a cukorbetegséget. A nagymamám is cukorbeteg, állandóan édességeket napi szinten evett egész életében. Ő nem stresszelt soha, nagyon nyugis élete volt, rengeteget mozgott, fizikai munkát is végzett, úgyhogy a testmozgás is megvolt hozzá - és mégis cukorbeteg lett. Édesapám viszont nem eszik sok szénhidrátot, nem mozog semmit, és mégsem cukorbeteg.

A sok szénhidrátevés egyébként egészséges emberből nem csinál cukorbeteget, viszont akiben megvan rá a genetikai hajlam, márpedig az bárkiben meglehet még abban is, akinek a családjában nincs is cukorbeteg, annál előhozhatja a dolgot akár fiatalon is. A helyedben én próbálnék lassan csökkenteni a cukorfogyasztásomon amennyire csak lehet, amíg még nem késő. Ha később derül ki az életed során, hogy cukorbeteg vagy, akkor kemény diétára fognak fogni, aztán életed végéig követheted. Sokkal nehezebb egyik napról a másikra átállni, mint fokozatosan.

2014. máj. 12. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Egyél nyugodtan annyi cukrot, csokit, mézet, amennyi jólesik.

A zsíros hagymáskrumpli is disznótoroshoz igen finom tud lenni. Sőt, a legjobb a frissensült kenyérre vastagon vaj, és sok méz, esetleg lekvár..


ezeket ettem én is kétpofára...most ittvagyok totál cukorbetegen..próbálom menteni a menthetőt.


ön dönt: iszik, vagy vezet...

ön dönt, cukros ételekről álmodik, vagy (jól)élni szeretne?...

2014. máj. 12. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Igen, van alapja.

De csak kettes cukorbetegségnél! Ott azért lesz valaki cukorbeteg mert annyi szénhidrátot eszik, hogy a hasnyálmirigy túl sok inzulint termel emiatt, amit nem tolerál, egy idő múlva veszít az inzulin termelő képességőből, gyakorlatilag kifárassza az ember.

2014. máj. 12. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

..na meg a stressz!

Nálam 2005-ben lecsökkent a fizetésem (az akkori politikai irányzat alvállakozók alá szervezett mindenkit akit csak lehet. Ez kb. 60%-ra csökkentette a jövedelmet. lassan már alig tudtam fizetni a lakás fenntartás egyre növekvő árait.) Innen indult.


Ez előtt az orvost szinte nem ismertem, csak talán kétévente nagyobb megfázáskor mentem el hozzá.


Amikor felfordult az ország és sokaknak nehéz lett a megélhetés, akkor én kínomban, mint egy lelki "fájdalom csillapító" jutalomként egyre több édességet ettem. Lassan mást nem is ettem csak csokikat és cukorkákat, cukros kólát és más jó cukros üdítőket.


Azt kezdtem észrevenni már 2006-ban is, hogy egyre több folyadékot iszom és nagyon sokszor kell mennem pisilni. állandóan szomjas voltam.


Aztán a munkahelyi körülmények egyre rosszabbak lettek, mert már a szabadságot is megtagadták volna tőlünk és fenyegettük egymást az alvállalkozóval (perekkel ügyvédekkel), szóval volt stressz bőven. Aztán teljesen kikészültem minden szempontból. orvoshoz kerültem és ott kiderült, hogy magas a cukrom és a vizeletben is van belőle. Akkor omlott össze bennem a maradék lelki világom.

..most nem ehetek több csokit és cukorkát, sőt semmit amiben cukor van..?


Akkor kényszerűségből elkezdtem diétázni és tényleg mindenről le kellett mondanom amiben cukor van. A szénhidrát tartalmú ételekből csak korlátozott mértékben ehetek, különben magasabbra szökik a vércukrom mint szabadna. Annak viszont szövődménye lehet és egy idő múlva van is.


Eleinte néha kicsit magasabbra is felment a cukrom, diétázva volt amikor elérte a 8-10-es értéket is, de szerencsémre évente járok a szemészetre és ott még éppen a kialakulás kezdetén felfedeztek egy szemészeti szövődményt még a kezdődő szakaszában, mikro aneurizmákat amiből később kicsi kapilláris vérzés indult el..


Azóta még sokkal szigorúbban diétázom és gyógyszert szedek így megállt a romlás. Azelőtt imádtam a cukros kólát, a csokoládét és a cukornak minden formáját.


Most csak cukormentes kólát ihatok, csokoládéból is csak cukormenteset lehet enni édesítőszerrel, fehér és félbarna (az a komlóval színezett fehér) kenyeret nem ehetek.


Rozskenyérből egy étkezéshez megehetek max egy szeletet, ha nem akarom, hogy baj legyen. múltkor ettem hopzzá diétás csokiból egy keveset, de anzt nem lett volna szabad. Felment 8-ra a cukrom az étkezést követő 2 órával későbbi mérésnél.

Kicsivel többet eszek mint amiről tudom, hogy biztosan szabad, akkor mindig mérem, egyébként csak ritkán ellenőrzöm, heti-kétheti egy-két alkalommal.


Szóval ha most falod a cukrosat, akkoör rövidesen egészen más életmódra kell váltanod.


Volt egy ismerős (volt szomszéd) aki nem tartotta a diétát és falta utána is a cukrászsütiket és cukrot bőven. Elkezdték szabdalni a mindenhol egyre inkább fekélyesedő lábujjait, majd a lábszárát, aztán lassan megvakult és meghalt belgyógyászati betegségekben és általános érszűkületben, mert a koleszterin elzárt minden létfontosságú eret.


Addig állj le a sok édességgel, amig a kevés még nem árt.

utána már sokkal rosszabb lesz, amikor minden falatnál meg kell gondolni, hogy bekaphatod-e vagy az már sok lesz?


-


Azóta szigorúan diétázom, szedem a gyógyszert, szedem a lenolajat (a lenolaj fontos mert alacsonyan tartja az ártó koleszterint, amitől az érelzáródás keletkezik). Ezekkel így együtt sikerül normál szinten tartani az étkezés után kettő órával mért cukor értéket és a reggel mért éhgyomrit is

ami 5-6, max.7 néha.

2014. máj. 13. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!