Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Cukorbeteg apósomat mivel...

Cukorbeteg apósomat mivel lephetem meg? Bevált receptek, sós vagy édes sütire?

Figyelt kérdés
2011. máj. 25. 11:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Én olyant sütnék amibe nem kell sok liszt. Pl. most hirtelen a Rákóczi túrós jut eszembe..Abba egy vékon ylinzer tészta kell, meg a töltelékhez a túró + a tetejére tojásfehérje.

Remélem, hogy jó ötlet.

2011. máj. 25. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ha jó az ötlet akkor linkelek egy receptet is ami szerint elkészitettem és tökéletes lett. A Rákóczi Túróshoz.
2011. máj. 25. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszi,mi is szeretjük a túrósat!De szívesen látok még recepteket!
2011. máj. 25. 12:09
 4/11 TOMAtm ***** válasza:
47%
ha nem szereted a 'papát' akkor oroszkrémtortával :)
2011. máj. 25. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Joghurttorta:

2 nagy doboz natúr joghurt (összesen 800-1000 gramm), 1 csomag habpor (a csomagoláson leírtak szerint elkészítve), 1 csomag (25 g) Horváth Rozis!!! étkezési zselatin, folyékony édesítőszer, 1 citrom reszelt héja, ízlés szerint gyümölcsök, de anélkül is finom, könnyű édesség.


Kb. fél doboz joghurtba belekeverjük a zselatint, felmelegítjük. Amint felforrt, vegyük le a tűzről! Nem kell hűteni, rögtön hozzáadjuk a többi joghurtot, az elkészített habport, citromhéjat, és ízlés szerint folyékony édesítővel ízesítjük, és dobálhatunk bele feldarabolt gyümölcsöket. Folpackkal kibélelt tálba vagy tortaformába, őzgerincformába öntjük, és egy éjszaka alatt hűtőben szépen megdermed, szeletelhető lesz. Én nagyon szeretem ezt az édességet, mert egyszerű, finom és nem mellesleg bűntudat nélkül ehetünk belőle.

Habpor helyett használhatunk 2 dl habbá vert tejszínt is, de én mindig habport teszek bele, az íze így is tökéletes. A tetejét néha kirakom babpiskótával, de ez sem muszáj hozzá. Gyümölcsjoghurtból is készítettem már, illetve már úgy is csináltam, hogy 1 nagy doboz gyümölcsjoghurtot és 1 nagy doboz natúr joghurtot használtam. Bárhogy fincsi!

2011. máj. 25. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Sós sütemények közül bármit süthetek amúgy?Most lett csak cukorbeteg és nem vagyok tisztában a dolgokkal.Azt tudom hogy kenyeret keveset ehet,inkább zsömlét!Miért?
2011. máj. 25. 13:33
 7/11 anonim válasza:

Szia!

Nem, az nem igaz, hogy kenyér helyett inkább zsömlét ehet. A zsömlében is fehér liszt van, az sem igazán jó. Ez egy nagyon régi nézet, hogy a cukorbeteg zsömlét ehet.

A teljes kiőrlésű graham, tönköly liszteket kell előnyben részesíteni, azaz a lassabban felszívódó szénhidrátokat.

Ahogy korábbi hozzászóló írta, olyan recept kellene, amihez kevés (vagy egyáltalán nem) liszt kell. A Rákóczi túrós szerintem nagyon jó ötlet, természetesen cukor nélkül.

2011. máj. 25. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
köszi
2011. máj. 25. 14:39
 9/11 anonim ***** válasza:

Itt érdemes körülnézni:

[link]

Biztos találsz megfelelőt.


Üdv!

2011. máj. 25. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Óóó, itt még több van!

[link]

2011. máj. 25. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:

Gyorsan elkészíthető és finom sütirecepteket keresek. Jöhet sós is, édes is. Valaki?

Jövőhéten lesz a kisfiam keresztelője, negyven főre kellene sütit sütnöm.

A bundás kenyér sós vagy édes?

Amibe tej meg cukor is kell az is bundás kenyér? Melyik fajta a gyakoribb vagy az egyérelműbb, ha meghalljátok?

Vajon a Pr*ncess pékségekben az az édes, átlátszó cukormáz, ami minden péksütijükön van, sütés után kerül a sütikre?

Sütnék kakaós csigát itthon leveles tésztából, de hogyan kell "megmázazni" a tetejét? Nem arra cukormázra gondolok, ami pl a puncstortán is lenni szkott, hanem ez ilyen átlátszó, fényes, kissé ragacsos izé. Hogy készülhet?

Karalábé leves után mi legyen a második?

Édes ötleteket szeretnénk kérni.

1 éve lejárt édes-savanyú szószt bevállalnád ha ráakadnál a spájzban?

Benő bácsi stílusú üveges cucc, gyárilag légmentesen lezárva. Ehető?




Minden jog fenntartva © 2026, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!