Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Köldök fertőzés / betegség?...

Köldök fertőzés / betegség? Mire utalhat?

Figyelt kérdés
Nem tudom számít-e ,de leírom , Már 6 éve van köldökpiercingem . Kb 3 éve újra lett szuratva ,mert elvékonyodott a bőr . Soha semmi gennyedzés , problémám nem volt vele . Viszont egy ideje, elkezdett olyan lenni a köldököm,mintha kiszáradt volna... Utána elkezdett viszketni . Fertőtlenítgettem,kentem krémmel . Nem változott . Most elkezdett gennyedzeni is. Kivettem a piercinget,hátha esetleg attól lehet valamiért...De ha nem,mire utalhat még ? Mitől lehet ez ?
2014. máj. 12. 22:07
 1/2 anonim ***** válasza:

Canesten kenőccsel kenjed, recept nélkül kapható. nem tartod tisztán, berakodik piszok és attól befülled, vizes marad. Szedd ki a piercinget, amíg meg nem gyógyul.

A bőrgombásodás

Legtöbbször a kevésbé szellőző, izzadt, ruhával fedett bőrterületeken alakul ki fertőzés. A gombák az elhalt hámsejtekben található szénhidrátokból táplálkoznak.


Eleinte csak felszínes foltos elváltozást hoznak létre: a fertőzés középtől kifelé terjed, a peremen pirosas gyűrű keletkezik, a bőr viszket és enyhén hámlik. Ha ilyenkor meggyógyul, átmenetelig fehéres vagy barnás foltot hagy maga után.


Ha az elváltozást nem kezelik megfelelően, a gombák a mélyebb bőrrétegeket is megtámadhatják: ilyenkor a bőr berepedezik, és a réseken bejutva most már baktériumok is felülfertőzhetik a bőrt. A gyulladás mélysége és kiterjedése ezzel nő, nem ritka gennyesedés kialakulása sem.

2014. máj. 18. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm ! Kivettem már a piercinget,valószínű azt az anyagot nem bírta , mert már szinte be is gyógyult . Még ajándékba kaptam,valószínű most jött le róla esetleg az ezüstözött réteg , és így már nem bírta a bőröm . De úgyis elvékonyodott a bőr már , szóval így legalább újraszuratom majd :D
2014. máj. 19. 21:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!