Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mitől lehet valaki cukorbeteg?...

Mitől lehet valaki cukorbeteg? Mitől "alakulhat ki"?

Figyelt kérdés

2014. máj. 16. 20:14
 1/9 anonim ***** válasza:
47%

Egyes típusnál benne van a gén, ami valamire aktiválódik (súlyos gyulladás stb...)

A kettesnél a rossz életmód, túlsúly, mozgásszegény életmód, sok-sok szénhidrát evés.

2014. máj. 16. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Vagy kritikus érték alá csökken a szervezet inzulintermelő képessége (pl. hasnyálmirigy műtéti eltávolítása, gyulladásos vagy autoimmun károsodása, stb.), vagy csökken az inzulinra adott válaszkészség/érzékenység, ezáltal olyan sok inzulinra lenne szükség, amennyit hosszú távon képtelen termelni a hasnyálmirigy (pl. elhízás, szteroidkezelés, ritkán növekedési hormont termelő daganat stb.). A két probléma kombinálódhat.
2014. máj. 16. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Sok szénhidrát, sok tejtermék, mozgáshiány, stb.
2014. máj. 20. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Igen, ezek a rizikófaktorpk, de ami kihozza az a stressz....Magam is az vagyok, rengeteg híres emberrel találkozom a r3endelő előtt...
2014. máj. 21. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ez a téma engem is érdekelne. Nem kifejezetten az,hogy mitől alakul ki inkább,hogy milyen jelei vannak. Például arra gondolok,ha reggel nem eszem,akkor remegek,viszont evés után megszűnik a remegés. Vagy állandóan ráz a hideg még melegben is. Rengeteg folyadékot iszom,és járok is utána rendesen az illemhelyre. Ez lehet cukorbetegség?
2014. máj. 22. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
5-ös: igazából mindenkinél más, én nem ittam sokat, csak rengeteget fogytam, majd egyszerűen leesett a vércukrom, ha nem ettem sokáig és elájultam.
2014. máj. 22. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
6-os: Neked sima vérvételből állapították meg,vagy voltál terheléses cukor mérésen?
2014. máj. 22. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Volt sima vérvétel, aztán ráfogták, hogy más miatt van, hogy diétázzak. 1 hét diéta után megint mentem, akkor még magasabb lett, aztán akkor már beutaltak terheléses vizsgálatra.
2014. máj. 22. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

"Például arra gondolok,ha reggel nem eszem,akkor remegek,viszont evés után megszűnik a remegés. Vagy állandóan ráz a hideg még melegben is."

Ha a ráz a hideg-et úgy érted, hogy hideg verítéked van, akkor ez egy klasszikus tünet.


"Rengeteg folyadékot iszom,és járok is utána rendesen az illemhelyre. Ez lehet cukorbetegség?"

Ez is klasszikus tünet, a ha a háziorvosnak elmondod, akkor egyből elő kell vennie a vércukor mérőt.


Ha van cukormérőd, akkor mérj reggel éhgyomorra mondjuk egy héten át (kelés után). 4.2-6 között kell lennie, akkor nincs mitől tartanod.

Ha nincs cukormérőd, akkor menj el a legközelebbi patikába, és érdeklődj a mérésről (tudtommal minimális térítés ellenében mérnek mindegyikben).

Ha nem tudsz éhomit mérni, akkor evés előtt és evés után 1,5-2 órával kell mérni. (Jó esetben evés előtt normált, evés után pedig az összetételtől függően 10 alatti értéket kéne mérned. Minél jobb a termelésed, annál kevésbé emelkedik meg, de ez nagyon függ az elfogyasztott étel szénhidrát milyenségétől/mennyiségétől.)

Azt szokták mondani, hogy ha bármely mérésnél 13 fölötti értéket kapsz, akkor az már cukorbetegség. 6-13 között emelkedett érték, ez az ún. előszoba állapot (bár 10 fölött már nagyon sok), ekkor még diétával és esetleg gyógyszerrel kordában lehet tartani.

Éhomi 6 fölötti értéknél irány a háziorvos aztán a dietetikus.


Mozgás nagyon fontos, csökkenti az inzulin-rezisztanciát (amikor a sejtek nem veszik fel a szénhidrátot mert érzéketlenné válnak az inzulinra)

2014. máj. 23. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:

Van alapja annak, hogy valaki cukorbeteg lesz, ha rengeteg kristálycukrot, édes üdítőket meg szénhidrátot eszik?

Félek attól, hogy ez a temérdek cukorfogyasztás ártani fog később, főleg, hogy a családban már előfordult 2-es típusú cukorbetegség. Rennngeteg szénhidrátot fogyasztok, de mondtam ezt valakinek, és azt mondta, ez hülyeség. Cukorbetegség stresszes és nem túl egészséges...

Ha valaki születésétől fogva cukorbeteg, mennyi az esély rá, hogy nem éli meg a harmincat?

Ismerek valakit,aki születésétől fogva cukorbeteg.Az oldalában mindig van infúzió,ami egy inzulin adagolóval végződik,és mindig a zsebében van.Meglepően gyakran jár be a kórházba,és sokszor 20,vagy még több a cukra.Nagyon vékony,és mindig lila karikák vannak a szemei...

Vércukorszint mérővel meglehet állapítani hogy valaki cukorbeteg-e?

A tünetek eléggé rám illenek,van 1 vércukorszintmérő,nem az enyém de azzal megtudnám nézni,de nem tudom milyen érték lenne a normális és hogy egyáltalán meg lehet -e vele nézni.

Hogyan ellenőrizhetem házilag hogy cukorbeteg vagyok e?

Van e valamilyen otthoni vizsgálati módszer (vércukor mérő nélkül) hogy cukorbeteg vagyok e. Olvassgatam az internetett és a következő tüneteim vannak: -1 hete kezdődőt hogy hébe hóba el kezdtem szédülni, nagyon rossz volt. - A mai napon hogy éhségérzet - fejfájás...




Minden jog fenntartva © 2026, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!