Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Valóság, vagy pánikbetegség?

Valóság, vagy pánikbetegség?

Figyelt kérdés

Mostanában nagyon aggódom a kondícióm felől... Lehet hogy valóban beteg vagyok? Elég sok tünetet tapasztalok magamon... például nehéz légzés, néha úgy érzem majd megfulladok, fáj a vállam feletti rész minden lüktetéssel...

szédülök, nem bírok aludni és halálfélelmem is van néha éjszakánként... Korom: 13. Nemem: fiú. Kicsit puffadt vagyok. Próbálom mellőzni a zsírosabb ételeket, bár mégsem edzek... iskolában a tesi órán egyre többször van gond a tüdőmmel, bár ezt nem jelzem, próbálom rejteni. otthon már annyiszor próbáltam a magammal elhitetett betegséget elmondani a szüleimnek, hogy már nem is hisznek nekem, csak annyit mondanak hogy menjek, feküdjek le aludni. jelenleg is nehezen lélegezve írom ezeket.. mint általában, most is éjszaka. talán belül, a tudatalattimban félek az alvástól? Vagy más pszichikai oka van ennek? Ez normális? tudok tenni valamit a "pánikbetegségem" ellen? vagy ez igazi? Orvoshoz nemigazán tudok elmenni, mert a szüleim megkérdeznék: "hát te hová mész?" és nem igazán szeretek hazudni... a bátyámmal egy szobában alszom, tehát ez is korlátoz. Ha át akarok futni a szüleim szobájába halálfélelem miat, a bátyám azonnal az ágyba küld. Ha sétálnék a szobában és kinyitnám az ablakot friss levegőért, akkor is gond van. Ezért már csak kivárom hogy elludjon és aztán éjjeli lámpát kapcsolok, és ha szükségem van vmire (pl egy körbe-körbe sétára az ablak mellett) akkor megteszem, és nem ébred fel. De amíg várom hogy elaludjon, az ágyban kínlódok és attól félek, reggel már túl késő lesz mire megtalálnak és kórházba visznek...



#pánikbetegség #Pánikbeteg vagy valóság #Pánik vagy igazi betegség
2014. máj. 18. 22:14
 1/2 anonim ***** válasza:
Igen ez valószínüleg pánikbetegség. Amit érzel az nem a tüdővel kapcsolatos, szimplán mellkasi nyomás mert félsz a félelemtől. Nekem is pont ugyan ezek a problémáim voltak, nagyon hasonló körülmények között kissrác koromban, a lelki nyomástól jön ki, engem konkrétan a bátyám nyomott el és az iskolába is csak feszengtem. Az önbizalom és a társasági élet elűzi ezt, próbálj meg oldottabb lenni. És ha ezek előjönnek tudd hogy nem halhatsz meg, ez egy illúzió kellemetlen ugyan de semmi bajod sem lehet. Ha elmész orvoshoz, kivizsgálnak és megmondják hogy egészséges vagy az is rengeteget segít.
2014. máj. 18. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Tegy. ***** válasza:

Azért menny orvoshoz, mert miután megmondják, hogy egészséges vagy, azután sokkal jobban fogod érezni magad.


Nagyon sok sorstársad van,úgyhogy nem vagy egyedül ezzel a problémával.


Foglalkozz sok olyan dologgal ami örömet okoz.

Kerüld el az agyatlan filmeket és mindent ami stresszel (gondolatban is).


Napi 10-15 perc futás velem csodákat tett, úgyhogy mozogj, az segít!

Minél több séta zöld környezetben, mezítláb a füvön. Képzeld el, hogy a földbe áramlik minden negatív érzés.

A füvön való mezítláb sétálás nagyon jól feltölt pozitív energiákkal.


Minél több ezekhez hasonló apróságot teszel magadért annál inkább napról-napra jobban fogod érezni magad.


Fel a fejjel! Túl leszel rajta!

2014. júl. 23. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!