Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » 14 éves vagyok és most lettem...

14 éves vagyok és most lettem bárányhímlős, de 10 nap múlva megyek osztálykirándulásra, addigra el fog múlni?

Figyelt kérdés
nagyon nagyon szeretnék menni kirándulni,ha addig nem jönnek új pöttyök mehetek?
2014. máj. 21. 10:35
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy mehetnél osztálykirándulásra. Ugyanis a bárányhimlő akkor fertőz a legjobban amikor a bárányhimlős beteg azt hiszi gyógyulófélben van, mert "száradnak a kiütései". Amikor száradnak lefelé, akkor nem érintkezhetsz másokkal, mert fertőző vagy.
2014. máj. 21. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Minimum 2 hét a gyógyulási idő. Addig tilos közösségbe menni.
2014. máj. 21. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
nekem a gyerekorvos azt mondta hogy akkor fertőz csak ha lappang,ha már kijöttek a pöttyök stb. akkor már nem fertőz
2014. máj. 21. 11:26
 4/4 anonim ***** válasza:

Valószínű ő is kettessel csúszott át járványtanból, de attól még hülyeséget mond vagy te érted félre. A lappangási idő 2 hét, és ilyenkor IS!!! fertőz már, de ez nem azt jelenti, hogy lappangási időn túl nem fertőz.

[link]

2014. máj. 21. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!